

Mariann Thomassen

PERSONALIA
navn
Mariann Thomassen
fødselsdato
3. januar 1979
sivilstatus
Kjæreste
stilling
sanger
bosted
Oslo
Kom surfende inn i rampelyset med Surferosa.
Mariann Thomassen ble kjent som den ytterst kreative frontfiguren i poprockbandet Surferosa. Hennes trikot-drakter med 80-talls snitt ga henne oppmerksomhet for mer enn en god sangstemme.
Hun er i løpet av sin tid i rampelyset blitt kåret til Norges best kledde kvinne av VG, og er et stilikon for flere ungpiker i vårt langstrakte land.
Thomassen vokste opp på Stryn, der hun var med på å starte opp det lokale rockeverkstedet, og begynte i bandet Frizzy. Da hun senere flyttet til Bø i Telemark for studier, traff hun flere av de som nå er medlemmer i Surferosa. Hun ble vokalist for bandet i 2000 og ble etterhvert kjent for sine spesielle sceneantrekk og utagerende stil. Surferosa har utgitt tre album: Shanghai my heart, The Force og The Beat On The Street. Sistnevnte album fikk lunken mottakelse fra både VGs- og Dagbladets musikkanmeldere og gav det henholdsvis terningkast tre og to.
Høsten 2007 var Mariann Thomassen en av de fire dommerne i talent-programmet Idol på TV2, sammen med Asbjørn Slettemark, Benedicte Adrian og juryleder Jan Fredrik Karlsen.
I 2007 ble hun også øyeoperert for skjelingen sin, og i februar 2008 flyttet hun og kjæresten gjennom fem år, bassisten Øistein Pedersen, fra hverandre.
I 2009 er Mariann aktull med et NRK-program der kjendiser skal læres opp av idrettsstjerner i deres idrettsgren - for Marianns del betyr det å lære snowboard av kjæresten Daniel Franck.
Jeg har vært forelsket i mange jenter, jeg. I deres utstråling, personlighet og identitet. Men ikke på en kjærestemåte. Jeg møter masse spennende folk gjennom jobben min. Og ofte kan et vennskap bli til et tettere vennskap.
Om forelskelse til Dagbladet Fredag
gjennombrudd
Som vokalist i bandet Surferosa
2000
relaterte kjendiser
Kjell Nordström
venn
Benedicte Adrian
profesjonelt samarbeid
Jan Fredrik Karlsen
profesjonelt samarbeid
Daniel Franck
kjæreste
relaterte saker
Mariann Thomassen er med i verdens første tv-serie på Facebook
Mariann Thomassen kom på rød løper med hold-in-strømpebuksa utenpå kjolen
Mariann Thomassen: – Helt fantastisk å bli kåret til «verst kledte»
Mariann Thomassen ble offer for Dagmars herjinger
Mariann Thomassen og singellivet
Mariann Thomassen og singellivet
Mariann Thomassen ankom «Spellemann» i latexhansker med glidemiddel
Mariann Thomassen ødelegger kulturskatter
Mariann i het flørt med ny mann
Mariann viste frem sin nye kjæreste på VG-lista-fest
Mariann mener hun lider av schizofreni
Mariann har kommet over bruddet med Daniel
Surferosa-Mariann lurt av Karlsen
Mariann ut av Melodi Grand Prix
Idol-Mariann med snowboard-kjæreste
Mariann Thomassens kjæreste: – Hun er ekstremt flink på kjøkkenet


















