Espen Lind

Espen Lind

PERSONALIA
 
fødselsnavn
Espen Lind
fødselsdato
13. mai 1971
sivilstatus
Kjæreste
stilling
sanger / komponist
bosted
Son

 

Få i denne verden er blitt takket av Leonard Cohen for å synge «Hallelujah». Espen Lind er én av dem.

Han kan vise til samarbeid med låtskriverduoen Stargate, og gitt fødsel till både Beyoncé-hiten «Irreplaceable» (førsteplass i USA), og «With You» med Chris Brown.

Han debuterte under artistnavnet Sway med albumet «Mmm ... Prepare To Be Swayed» i 1995. I 1997 tok han tilbake sitt eget navn og gjorde det stort i Europa med singelen «When Susannah Cries» fra albumet «Red». Sangen lå som topp 10 i elleve land. I 2000 spilte han og Sissel Kyrkjebø inn «Where The Lost Ones Go». I 2006 hadde han sammen med Kurt Nilsen, Alejandro Fuentes og Askil Holm enorm suksess med platen «Hallelujah Live», og pressen døpte dem umiddelbart til de nye Gitarkameratene. Hjemme har han en CD med «Hallelujah Live» hvor Cohen har skrevet: «Thank You. L. Cohen».

Det var hinsides alles fantasi! Det er grenser for hvor fint det kan låte, jeg tror publikum responderte på kjemien vår, og vi hadde det genuint artig.

Espen Lind til Aftenposten om Halleluja-prosjektet.


Comments powered by Disqus
Stem på Espen Lind sin kjendis-status
ned
opp

gjennombrudd

Som artisten «Sway».
1995

relaterte kjendiser

Kurt Nilsen
kollega

Alejandro Fuentes
kollega

Sissel Kyrkjebø
kollega

Lene Marlin
kollega

Askil Holm
kollega

 
 
Get Adobe Flash player
Charlotte Thorstvedt
C
Charlotte Thorstvedt
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Linni Meister
B
Linni Meister
ned
opp
Åge Sten Nilsen
C
Åge Sten Nilsen
ned
opp
Lene Alexandra Øien
B
Lene Alexandra Øien
ned
opp
reklame