Streiken i stat og kommune
John (69) får dusje en gang i måneden
Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn
Uttaler seg for første gang etter dansebråket.
I brevet angriper forbundet blant annet at Carsten og Katrine ikke tilpasser seg kleskodene og utseendet som er forventet i dansesammenheng. Og at paret ikke holder et høyt nok dansenivå.
I ni måneder har «Skal vi danse»-vinnerne Carsten Skjelbreid og Katrine Moholt forberedt seg på å delta i senior-VM i dans i desember.
Nå uttaler Katrine Moholt seg for første gang om dansebråket.
Les også: Carsten leverte tilbake gullmedaljen
Skjelbreid og Moholt besluttet fredag å trekke seg fra danskekonkurransen etter kritikken fra Danseforbundet.
– Min mening er at Danseforbundet har opptrådt særdeles uprofesjonelt i denne saken. For det første er det å sende et personlig stilt brev til en prosjektleder i TV 2 til Aftenposten der det står om alt fra størrelsen på trusa mi til skjeggveksten til Carsten, i tillegg til å sette redaksjonelle krav til innholdet i programmet TV2 lager, så langt fra anstendig oppførsel som det går an å komme, sier Moholt til «God Kveld Norge».
Moholt mener Danseforbundets håndtering av saken er skammelig.
– Tenk om Norges fotballforbund hadde gått ut og sagt at en spiller var en skam for fotballen og latterlig dårlig. Det ville aldri skjedd. Dette er krenkende og injurierende, og veldig underlig siden jeg regner med at ledelsen i dette forbundet ønsker å være gode forbilder for unge dansere.
Medlemmene til dette forbundet risikerer faktisk å bli latterliggjort offentlig. Hets og personangrep hører vel ikke hjemme i en sport som skal stå for glede, dans og sunn idrett?, spør Moholt.
I brevet som «God kveld Norge» har fått tilgang til angriper Norges Danseforbund blant annet at Carsten og Katrine ikke tilpasser seg kleskodene og utseendet som er forventet i dansesammenheng. Dette reagerer Moholt sterkt på.
(artikkelen fortsetter under bildet)
TREKKER SEG: Katrine Moholt og Carsten Skjelbreid deltar ikke i danse-VM. © TV 2
I brevet krever de at TV 2 understreker i media at paret skal delta på VM i Latin Senior1-alderklasse 35-45 år, og ikke i VM generelt.
Vi føler vi har blitt overkjørt av TV 2. Vi har gjort et unntak for TV 2 siden de ikke kunne stille på Norgescupen i september fordi det var opptak til «Jakten på kjærligheten» for Katrine Moholt. Dermed fikk de dispensasjon til å danse på andre arenaer. Men da TV 2 går ut å sier at de er tatt ut til VM allerede, føler vi oss overkjørt. Uttaket er ikke gjort ennå. Det blir som om TVNorge skulle meldt på Heia Tufte-nerdene i VM i fotball. Det har heller ikke kommet frem at dette er dans for senior over 35 år, sier generalsekretær i Danseforbundet, Mona Kristiansen.
Dette er ikke Moholt enig i.
– TV2, Carsten og jeg har aldri fremstilt oss som noe annet enn glade amatører som skal strekke våre egne grenser, å sette fokus på dans som en flott idrett for både de over og under 35. Ett av våre hovedmål med programmet er jo nettopp å vise at vi er Norges eneste seniorpar. Vi har med stor respekt for idretten trent knallhardt i ni måneder for å gjøre det aller beste vi kan, noe som selvfølgelig ikke kan måle seg med proffe dansere som har danset et helt liv. Noe vi også hele tiden har understreket, sier Moholt som understreker at hun og Skjelbreid ikke har tatt plassen til noen andre dansere.
Programlederen mener signaleffekten av denne saken skader Danseforbundet.
Og bli hengt ut på den måten etter å ha gjort det aller beste vi kan, er igjen ikke særlig god signaleffekt, for unge dansere som gjør sitt beste. Carsten og jeg tar dette med fatning, vi er tross alt seniorer over 35. Men hva med de på 17, som dansen betyr alt for, spør Moholt som i likhet med dansepartner Carsten skal levere tilbake gullmedaljen de vant i NM.
| Publisert | 20.11.2010 16.15 |
| Oppdatert | 21.11.2010 10.06 |
Streiken i stat og kommune
Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn
Plutselig var Karins gull verdt 22.000 kr mer
Visste ikke GullAdam hva rent gull var sist de sjekket?
Sjekk denne nakenglippen i boligannonsen
Privatmegleren: – Det var en glipp.
TV 2-programleder kaster klærne
– Man må by på seg selv med det man har, sier programlederen.
Enorme prisforskjeller på byggevarer
Slik sparer du flere tusen kroner på terrassebyggingen.
Se hva Brannvesenet fortsatt kjører rundt på
Kanskje på tide å pigge av nå?
Jenny McCarthy elsker å posere naken
«Grusom leilighet» solgt etter én visning
Cameron Diaz: – Brystene mine blir større og større
Slik steker du perfekt bacon
Usher skal ha ligget med brudepiken
22.55
Tooji videre til MGP-finalen!
Norge må hamle opp med de russiske bestemødre under lørdagens finale
22.11
Tooji: – Mitt mål er å komme i finalen sammen med fantastiske Loreen!
Nå kan du stemme på din favoritt.
21.49
Heftige «techno-beats» i Baku
Andre semifinale er i gang.
21.32
Elektrisk stemning i Baku
Den andre semifinalen har startet, vil Tooji sikre seg en finaleplass?
20.37
Denne boksen gir bedre lyd på musikken din
20.11
Se hvordan de redder varebilen
20.08
Snart kan dette problemet være historie
19.58
Elton John til sykehuset i hui og hast
