MÅ GI SEG: Hvis en av deltakerne i X Factor får svineinfluensa må de holde seg borte fra produksjonen i 7-8 dager. Da ryker deltakelsen også.
MÅ GI SEG: Hvis en av deltakerne i X Factor får svineinfluensa må de holde seg borte fra produksjonen i 7-8 dager. Da ryker deltakelsen også.  © TV 2

Kastes ut av X Factor hvis de får svineinfluensa

- Vi kan ikke ha smittede folk til stede.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

X Factor-deltakerne har fått en ny trussel å leve med. De risikerer nemlig å ryke ut av konkurransen før de i det hele tatt har blitt stemt ut av publikum.

Ryker ut ved sykdom

Hvis en av deltakerne får konstatert svineinfluensa får ikke deltakeren fortsette i konkurransen.

Det bekrefter pressekontakt Bjarne Laastad overfor «God kveld Norge».

- Vi kan ikke ha smittede folk til stede på sendingene. Det gjelder X Factor-deltakerne også, får man svineinfluensa må man holde seg hjemme i 7-8 dager. Det er ikke usannsynlig at da plassen ryker. Kan man ikke delta må konkurransen gå sin gang, sier Laastad.

Og med en livesending i uka sier det seg selv at fortsatt deltakelse er nærmest umulig.

Får ikke møte publikum

For å hindre at deltakerne smittes har produksjonen i X Factor laget nye regler.

- Deltakerne må være bevisste og vet hva de må være forsiktige med. Vi ser oss nødt til å begrense kontakten mellom dem og publikum. De kan ikke ha kontakt med masse folk. Med 900 publikummere i salen blir det mange folk på ett sted. Det vil kanskje medføre at noen færre får autografen, men det må vi bare gjøre når situasjonen er som den er.

UTSATT: Fortsatt deltakelse i X Factor kan bli ødelagt hvis The Johnsen Sisters får svineinfluensa.UTSATT: Fortsatt deltakelse i X Factor kan bli ødelagt hvis The Johnsen Sisters får svineinfluensa. © TV 2

- Ingen ideell situasjon

Laastad forteller at deltakerne synes det er leit.

- Det er ingen ideell situasjon. Deltakerne synes det er hyggelig å gi noe tilbake til fansen, men hvis en får det er de ute av konkurransen og får ikke muligheten til å vinne platekontrakt. Det er viktig at de står løpet ut også får programmets del, sier han.

Ingen syke foreløpig

Alle de andre i produksjonen tar også forhåndsregler.

- Vi har antibac i studio og folk som er syke i crewet blir bedt om å holde seg hjemme. Vi har fokus på håndhygiene.

Ingen i X Factor har etter det «God kveld Norge» erfarer fått svineinfluensa.

Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdager klokken 22.10

På Facebook? Følg «God kveld Norge» her
På Twitter? Følg «God kveld Norge» her

Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»

Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)

Les også:
«X Factor»-Rikke:
Får full støtte av artistkjæresten
«X Factor»-Rikke: Får full støtte av artistkjæresten

Forsvant gråtende ut av «X Factor». Se video.

- Mira, hva har du gjort?
- Mira, hva har du gjort?

Jan Fredrik Karlsen skremte vettet av dommer-kollegaen i «X Factor».

Her blir Jan Fredrik stilt til veggs av Mira
Her blir Jan Fredrik stilt til veggs av Mira

Dommer-striden i «X Factor» eskalerer fortsatt.

 
Comments powered by Disqus

Streiken i stat og kommune

  

John (69) får dusje en gang i måneden

Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn


Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Bjørn Rune Gjelsten
C
Bjørn Rune Gjelsten
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
Erna Solberg
A
Erna Solberg
ned
opp
Hedda Kise
C
Hedda Kise
ned
opp
Camilla Malmquist Harket
D
Camilla Malmquist Harket
ned
opp
reklame