Jacksons mor fikk omsorgen for barna
Familien til Michael Jackson avviser at det blir offentlig minnestund på Neverland fredag. Foto: MEGAN LEWIS/Reuters

Jacksons mor fikk omsorgen for barna

Michael Jacksons mor fikk midlertid omsorg etter begjæring.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Det ble mandag sendt inn en begjæring om omsorgsrett for Michael Jacksons barn, Prince Michael Jackson Jr. og Paris Michael Katherine Jackson.

Det melder TMZ.com mandag ettermiddag.

Ber om omsorgen for alle tre

Kravet er sendt inn av Katherine Jackson, barnas bestemor.

Les også: Michael Jacksons mor vil ha retten til barna

Hun ber retten om å oppnevne henne som verge for alle tre barna.

I begjæringen står det at barna ikke har noe forhold til sin biologiske mor, og at barna nå er hos Katherine, som har passet dem siden faren døde.

Skal ha frasagt seg foreldrerett

Jacksons tidligere kone Debbie Rowe er moren til de to eldste barna, mens den yngste har ukjent mor.

Les også: - Han er ikke barnas biologiske far

Temaside: Michael Jackson

På spørsmål om hvorfor det er best at Katherine blir oppnevnt som verge står det å lese at de mindreårige barna for tiden bor hos sin bestemor, og barna har det bra under hennes omsorg.

Det står også i begjæringen at det er ukjent om moren, Debbie Rowe, samtykker i at Kathrine skal være den lovlig oppnevnte vergen for barna.

Rowe skal tidligere ha frasagt seg foreldreretten, men eksperter har uttalt at om hun nå krever den tilbake, står hun sterkt som barnas biologiske mor.

Superstjernen Michael Jackson døde torsdag etter et hjerteinnfarkt.

Det er ifølge TMZ.com satt opp en høring 3. august for å ta stilling til begjæringen.

Fikk midlertidig omsorgsrett

Nyhetsbyrået AP melder mandag kveld at en dommer nå har godtatt begjæringen, og innvilget midlertidig omsorgsrett for moren.

Det er dommer i Los Angeles Superior Court, Mitchell Beckloff, som har tatt avgjørelsen mandag. Kathrine Jackson fikk imidlertid ikke medhold i kravet om å få disponere barnas økonomiske midler.

AP melder også at Michaels mor nylig har foretatt et nytt fremstøt overfor retten. Hun har sendt inn en begjæring om å få kontroll over sønnens midler.

Ifølge en person innenfor rettssystemet med god kjennskap til saken har hun gjort dette for å beskytte Michaels midler.

På Twitter? Følg «God kveld Norge» her
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»

Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)

Les også:
Ekskona Debbie: 
- Barna er ikke Michael sine
- Han er ikke barnas biologiske far

- Jeg vil ikke ha disse barna i livet mitt. Dyrene er barna mine nå.

Michael Jacksons mor vil ha retten til barna
Michael Jacksons mor vil ha retten til barna

Har passet barna siden sønnen døde natt til fredag.

Michael Jackson 
1958-2009
Michael Jackson 1958-2009

 
Comments powered by Disqus
Slik er nye God kveld Norge:
Ukens horoskop
Vær
Tyr
Tvilling
Kreps
Løve
Jomfru
Vekt
Skorpion
Skytt
Steinbukk
Vannmann
Fisk
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Lene Alexandra Øien
B
Lene Alexandra Øien
ned
opp
Marian Saastad Ottesen
D
Marian Saastad Ottesen
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
Aylar Lie
B
Aylar Lie
ned
opp
Vinnie
B
Vinnie
ned
opp
Vår Staude
B
Vår Staude
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
reklame