Her har Elisabeth nettopp mottatt frieriet fra Rolf Bjørnar.
Her har Elisabeth nettopp mottatt frieriet fra Rolf Bjørnar. Foto: Ståle Winterkjær/TV 2 © TV 2

Hylles av hele Norge

Ikke et øye var tørt under det fantastiske tv-frieriet i går kveld.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Elisabeth Martinsen ante ingenting da hun på finalefesten til «Da damene dro» plutselig ble fridd til av sin kjære Rolf Bjørnar, og det på tv.

- Den siste uka har vært veldig spennende, for jeg har begynt å tenke på hva jeg har gjort, fortalte Rolf Bjørnar lettet til «God kveld Norge» like etter at han i går kveld hadde fått ja fra Elisabeth.

- Jeg kjenner ham så godt at jeg burde ha skjønt det, sa Elisabeth til «God kveld Norge» like etter frieriet var på plass.

Rundt omkring i de tusen hjem var det mange som fikk en tåre i øyekroken.

- Gratulerer så mye. Dere er virkelig søte sammen. Ønsker dere lykke til med bryllupsforberedelser og fremtiden som ektefolk. Kommer til å savne å «være sammen med dere» på tirsdagskveldene fremover. Takk for at dere delte så mye med oss, skriver «Malena» på TV 2s nettsider.

Gratulasjonene strømmet på

Og det var flere gratulasjoner, totalt over 70 i tallet. Og det er ingen som har noe negativt å si om folket på Husøy.

- Gratulerer så mye. Har hatt tårer i øyenkroken gjennom hele serien. Har vært en fantastisk serie, skriver «Therese TP».

- Elisabeth er bra heldig som har en så flott mann og en så utrolig søt unge. Dere gjorde programet komplett. Kos dere videre, er den hyggelige beskjeden fra «Stine Elise».

- JA, det ble ja! Hvordan kunne det bli noe annet? Elisabeth så vakker og snill, og Rolf Bjørnar sjarmerende og godhjertet. Gratulerer så utrolig mye. Ønsker dere alt vel. Det blir trist å ikke følge dere lenger. Syns å ikke få se Sander mer, som virkelig slår meg som en herlig gutt. Gratulerer, skriver «Ulrikke».

- Dere er så ekte

At det var en bygd med nordlendinger som ble fulgt, syntes mange var stas.

- Jeg vil bare si at de menneskene på Husøy bare er helt unike. Vil huske serien som menneskene med de gode flotte smilene, morsomme komentarene, omkranset av utrolig flott natur. Tenk hvis vi i Oslo kunne være like åpne som dere. Takk for god underholdning, skriver «CC».

- Gratulerer så masse! Dere er ekte folk, slik nordmenn egentlig er. Heldigvis er ikke alle som østlendingene. Rolf Bjørnar - på Senkveld sa du «vi driver Norge,mens dere sover» Yes! Så godt sagt, skriver «Ninsen» inn.

Noen har også benyttet anledningen til å komme med et aldri så lite hint til sine utkårede. Blant dem er Aud.

- Søtt! Håper min elskede våkner snart, er den klare meldingen fra henne.

Mange sørger imidlertid over at tirsdagskveldene med Husøy-gjengen på tv-skjermen er over, i alle fall for denne gang.

- Hva skal vi finne på på tirsdagskveldene nå da? Kommer til å savne serien. Takk for en helt superduper serie, skriver Carina. Mange ønsker seg nå en fortsettelse på serien.

Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdag kl. 22.10
Og på TV2 Zebra søndag kl. 21.35

Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk ut «God kveld Norge»

Les også:
Brennevinsproduksjon 
på Husøy
Brennevinsproduksjon på Husøy

Rolf Bjørnar oppfyller drøm om selge eget Husøy-brennevin.

«Husøy»-Elisabeths nye liv
«Husøy»-Elisabeths nye liv

Nytt liv etter TV 2-serien.

Bryllupstips for Husøy-par
Schølls enkle bryllupstips

Finn Schølls bryllupsråd for et velllykket bryllup på Husøy.

Bedre samhold etter suksessen
Bedre samhold på Husøy

Husøyfolket takker tv-program for nytt samhold i bygda.

Les også: Derfor fridde Husøy-Rolf på direkten
Derfor fridde Husøy-Rolf på direkten

Rolf Bjørnar Tøllefsen har nettopp fridd til sin Elisabeth i «Da damene dro». Her er historien bak frieriet.

Les også: Se Elisabeths reaksjon på frieriet
Se Elisabeths reaksjon på frieriet

Elisabeth fra «Da damene dro» ga sitt livs svar til Rolf Bjørnar. SE VIDEO!

- Husøy går så det suser
- Husøy går så det suser

«Alle» vil besøke stedet hvor «Da damene dro» ble spilt inn.

- Jeg var livredd
- Jeg var livredd

«Paradise Hotel»-Negar måtte reddes av livvakter etter overfall fra fans.

Homofil designer adopterer
Homofil designer adopterer

Kjendisenes favorittdesigner planlegger barn.

Viser kløfta for å tjene penger
Viser kløfta for å tjene penger

Jordan med nytt PR-stunt.

 

Streiken i stat og kommune

  

John (69) får dusje en gang i måneden

Men den gamle sjømannen henger ikke med hodet av den grunn


Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
Bjørn Rune Gjelsten
C
Bjørn Rune Gjelsten
ned
opp
Tone Damli Aaberge
A
Tone Damli Aaberge
ned
opp
Erna Solberg
A
Erna Solberg
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
Isabella Martinsen
C
Isabella Martinsen
ned
opp
reklame