Harald fikk hai på
ti tonn i garnet
Dro inn ti meter lang hai i 13 meters sjark
Svein Tore Bergestuen skriver roman. I boken tar han opp vanskelige temaer som utroskap og svik.
- Jeg har opplevd å bli bedratt. Og jeg har også vært utro selv. Men jeg skriver ikke denne boka for angripe utroskap, men unnvikelsen og dobbeltmoralen som preger måten vi snakker om og forholder oss til utroskap på. Det er vanligere enn vi tror, og vi må snakke om det både i hjemmene og i det offentlige rom, sier Bergestuen til Dagbladet.
Bergestuen, som inntil nylig jobbet som programleder i Kanal 24, gir ut romanen på Kagge Forlag i september. Tittelen blir «Slike menn forlater ikke konene sine». Men boken skal ikke handle om hans eget liv. Asker-mannen er gift med Berit Boman, som er reporter i TVNorge-serien «Sladder». Han har to barn fra sitt forrige ekteskap med TV 2-journalist Åse Linda Tynning.
Les også: Puppeglipp og pene fruer
På spørsmål fra Dagbladet om teksten i boken er moralsk, svarer han følgende.
- Hvis den er det, er jeg i tilfelle uvitende om det. Jeg prøver ikke å gi noen svar eller løsninger. Av og til er jo utroskap også begynnelsen på et nytt ekteskap. Men jeg ønsker ikke at boka skal bli tatt til inntekt for mitt eget syn. Jeg forsøker å være ydmyk overfor par som sliter.
- Jeg vet at han har hatt lyst til å skrive bok i mange, mange år. Jeg synes det er flott at han endelig har fått tid til å gjøre det. Og han har valgt et tema som mange er opptatt av, sier ekskona Åse Linda Tynning til Dagbladet.
Les også: Aylar på spillfest
- Jeg er også veldig opptatt av at man skal fjerne slike tabuer. Jeg tror fortielse gjør det verre enn det å åpne opp og snakke om det. Jeg sier ikke at utroskap er bra, men det burde snakkes om, sier Boman til avisen.
I august begynner Bergestuen som rådgiver i Geelmuyden Kiese.
| Publisert | 15.05.2008 10.12 |
| Oppdatert | 17.05.2008 15.55 |
Sjekk denne nakenglippen i boligannonsen
Privatmegleren: – Det var en glipp.
Plutselig var Karins gull verdt 22.000 kr mer
Visste ikke GullAdam hva rent gull var sist de sjekket?
TV 2-programleder kaster klærne
– Man må by på seg selv med det man har, sier programlederen.
Se hva Brannvesenet fortsatt kjører rundt på
Kanskje på tide å pigge av nå?
«Grusom leilighet» solgt etter én visning
Solgt til 65.000 kroner over takst. –Det funker å være brutalt ærlig, sier eiendomsmegler.
Enorme prisforskjeller på byggevarer
Jenny McCarthy elsker å posere naken
Test av gressklippere
Slik steker du perfekt bacon
Se videoen som får superstjernene til å se ut som monstre
21.49
Heftige «techno-beats» i Baku
Andre semifinale er i gang.
21.32
Elektrisk stemning i Baku
Den andre semifinalen har startet, vil Tooji sikre seg en finaleplass?
20.37
Denne boksen gir bedre lyd på musikken din
Aldri mer boksmusikk – gi streamingmusikken et skikkelig løft.
20.11
Se hvordan de redder varebilen
Du trenger bare en gravemaskin... Se video:
20.08
Snart kan dette problemet være historie
19.58
Elton John til sykehuset i hui og hast
19.52
Disse appene vil motivere deg til å trene
19.50
Lær symptomene på hjerneslag
