Farmen-Silje provosert og irritert over stefaren
Silje Trosten Johnsen mente stefarens boikott av ukesoppdraget i «Farmen» var for åpenlys.
Silje viste om stefaren og storbonden Leif Birger Mækinens strategi om å ødelegge ukesoppdraget slik at de andre deltagerne skulle sulte.
Hun visste om boikotten hele tiden.
- Irriterte meg
- Leif Birger har vært ærlig med meg hele veien. Da det ble klart at han ble storbonde, sa han at dette ukesoppdraget skal ikke gå i boks. For han ville ikke ha penger til mat, og han ville heller ikke ha finalekniv. Det mente han gjorde ham utsatt i konkurransen. Så jeg visste om det, men jeg visste ikke at han skulle gjøre det så åpenlyst. Det irriterte meg, sier Silje.
- Upopulær
Hele denne uken har stefaren vært svært upopulær blant de andre «Farmen»-deltagerne, og i onsdagens episode koker det helt over for deltager Vibeke Tonning.
Hun mener Leif Birger er lat og boikotter ukesoppdraget. Men hun visste ikke at hun hadde helt rett.
- Jeg synes at han så åpenlyst gadd å bli så upopulær. Det provoserte meg. Det gikk ikke bare utover ham. Det gikk jo også utover meg, sier Silje som likevel var veldig for strategien om å tape ukesoppdraget for å få mindre mat på «Farmen».
- Trenger lite mat
.- Jeg er liten og trenger lite mat. Jeg tenkte at andre trengte mat mer enn meg, og det ville jeg bruke til min fordel, sier Silje som hadde håpet at det skulle være enda mindre mat på gården.
- Jeg syntes vi hadde for mye mat og folk var for lite sulten. Jeg skulle ønske at de sultet litt mer, slik at de knakk litt mer sammen, men så sulten ble de ikke i mine øyne, sier Silje.
På Facebook? Følg «God kveld Norge» her
På Twitter? Følg «God kveld
Norge» her
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk
«God kveld Norge»
Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)
| Publisert | 07.03.2010 14.27 |
| Oppdatert | 07.03.2010 15.28 |










