En ekstra million til a-ha-Magne
Ekstrajobben er å være «band focal point» (altså fokuspunkt i a-ha)
– Det er ekstra arbeid i forbindelse med med managementsiden, forklarer Magne Furuholmen til Dagens Næringsliv.
Avisen har funnet ut av ekstrajobben fordi selskapet A-ha Network, som er eid av de tre bandmedlemene, har skrevet en melding til foretaksregisteret i Brønnøysund hvor de forklarer at Magne har fått en million kroner «for arbeid som ligger godt utenfor hans virke som artist» og kaller det å være «focal point» (fokuspunkt) i gruppen.
– Et nyord
– Hva er «band focal point»? spør Dagens Næringsliv.
– Det er såvidt jeg vet et nyord som styrelederen var har funnet på. Du kan si det ligger i skjæringspunktet mellom artist og management, forklarer bandets manager og daglig leder av A-ha Network, Harald Wiik.
I følge styret har Magne Furuholmen fått millionen for å ha bistått med strategisk arbeid, lanseringsarbeid og salgs- og prosjektarbeid i 2009 og 2010.
| Publisert | 23.03.2011 08.32 |
| Oppdatert | 23.03.2011 08.32 |










