Vidar opplevde bussmarerittet i Troms:
Tonje Kristin Wøllo om livet med «Skal vi danse»-finalisten.
Carsten Skjelbreids kjæreste Tonje Kristin Wøllo har vært hans nærmeste støttespiller utenfor «Skal vi danse»-parketten. Finaleuken har vært tøff for dem begge.
- Denne uken har vært et hardkjør for Carsten, både treningsmessig og fra media. Det er forespørsler fra forskjellige medier hele tiden, og også på meg. Carsten er heldigvis nesten alltid i godt humør, og det har han stort sett greid denne uken også. Han er litt mer sliten fysisk denne uken og trenger da selvsagt mer restitusjon og hvile, sier hun til «God kveld Norge».
- Jeg ser ham ikke så mange timene hver dag, men det går faktisk veldig bra. Vi spiser ofte middag sammen mellom treningsøktene hans, og koser oss så mye vi kan den tiden vi har.
Hun har prøvd å stille opp så mye som mulig, og har forsøkt legge ting til rette for «Skal vi danse»-finalisten.
- Jeg prøver å kjøre og hente ham dit han skal. Jeg lager mat, og gjør alle dagligdagse og «hjemlige» ting, slik at han slipper å tenke på noe annet enn dans og jobb. Jeg har også prøvd å være en god kjæreste som gir ham energi, sier hun.
Carstens kjæreste kan ikke få skrytt nok av hans dansepartner Elena Bokoreva Wiulsrud, som også hun har blitt godt kjent med gjennom denne høsten.
- Hva er Carstens sterkeste kort i «Skal vi danse»?
- Er det her jeg skal svare meg? ler hun.
- Nei da. I tillegg til å ha kjempegod rytme og faktisk være en god danser, tror jeg hans sterkeste kort er hans sjarm, humor og utstråling. I tillegg har det også kommet godt frem hvor snill, hyggelig og utrolig morsom han er.
- Hva er Carstens svakeste kort?
- Det er alltid farlig å være «favoritten» i denne situasjonen. Mange kan tro at han vinner uansett, og dermed glemmer å stemme, sier hun til «God kveld Norge».
Tonje har ingenting imot sjarmør-stempelet Carsten har fått. Heller ikke at flere kjendisdamer har kåret han til «Norges mest sexy mann».
- For å være helt ærlig, var jeg litt forberedt på dette. Dette er jo tross alt gammelt nytt for meg - noe jeg har visst lenge! ler hun.
- Jeg blir bare stolt når de gir ham komplimenter, og jeg er selvsagt 100 prosent enig. Det er jo tross alt ikke så mange som kan skryte på julebordet at de er kjæreste med Norges mest sexy mann, smiler hun tydelig fornøyd.
Som kjærester kjenner Tonje og Carsten hverandre svært godt.
- Jeg har faktisk ikke vært sjalu gjennom denne perioden. Det tror jeg har med Carstens personlighet å gjøre, og hvordan han oppfører seg ovenfor meg. Han er alltid tydelig på hvor hans fokus ligger, hva som er viktigst, og i tillegg er han utrolig flink til å inkludere meg hele tiden i «Skal vi danse»-sirkuset.
Tonje har jobbet som fysioterapeut i mange år. Det har kommet godt med denne høsten.
- Heldigvis har Carsten holdt seg frisk og rask gjennom denne høsten. Men da han fikk akutte smerter i ryggen, hjalp jeg til så mye jeg kunne. Jeg har heldigvis mange kontakter i «bransjen», som kunne ta ham imot og hjelpe han på timen. I tillegg masserte jeg han litt i ryggen, i tillegg til at det har blitt litt massasje av legger og lår når de er for stive og såre..
Hun har stor respekt for Carstens finalekonkurrent Mia Gundersen.
- Jeg mener det er to verdige finalister som står igjen. Jeg håper Carsten vinner fordi han har trent knallhardt gjennom hele konkurransen. Han har hele tiden perfeksjonert trinn og danseteknikk gjennom Elenas jerndisiplin, noe som har gitt resultater. Det har gjort at han har blitt en god teknisk danser som absolutt fortjener å vinne. I tillegg har han vært jevn gjennom hele konkurransen - vunnet syv av ni ganger og hans dårligste plassering er 2. plass, sier hun stolt til «God kveld Norge».
Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdager klokken 22.10
På Facebook? Følg
«God kveld Norge» her
På Twitter? Følg «God kveld
Norge» her
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»
Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)
| Publisert | 21.11.2009 20.19 |
| Oppdatert | 21.11.2009 20.47 |
Dette er bilene Volvo aldri laget
Vi feirer 85 års-jubileet med 10 godbiter vi aldri fikk.
Petter Pilgaard og Mari Haugersveen kom sammen i bryllup
Kun en drøy uke etter paret brøt forlovelsen.
Sjekk hva Mats (22) fant i pølsa fra Prior
Han trodde først det var en negl. Men Prior vet ikke hva det er.
Henning Solberg slakter lillebror
– Han ødela helgen min.
Theron: – Holder meg ung med Botox og vodka
Superstjernen harselerer med Hollywood-kollegene.
Er dette tidenes beste frieri?
Per Sundnes slutter i NRK
– Har aldri vært med på noe lignende
Fine biler, sol og glade mennesker!
Partyfikser Ronnie Ottem gifter seg og kjendisene er invitert
15.43
Politiet vil prate med Bieber etter paparazzikrangel
Samtidig som han sier at han er på vei til Norge.
15.12
«Sex og singelliv»-stjerne gift i all hemmelighet
Cynthia Nixon fikk sin Christine Marinoni.
14.38
Her tar han rumpegrep på TV-kjendisene
... men det var noe helt annet som fikk alles oppmerksomhet.
13.02
– Jeg kastet opp nærmere 20 ganger
Amazing Race-deltagerne får kvalmende sjokosjokk.
13.00
Bil på svenske skilter? Det kan bli dyrt!
12.52
Per Sundnes slutter i NRK
12.15
Slik gikk Beyoncé ned 27 kilo etter fødselen
11.56
Loreen rømmer til skogs etter «Eurovision»-seieren
