Chers datter endelig offisielt en mann
Foto: Stella

Chers datter endelig offisielt en mann

Chaz Bono ble i dag også lovlig offisielt erklært som mann.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Chaz Bono er nå offisielt blitt en mann, melder nettstedet TMZ. Chaz ble født som Chastity Sun Bono i 1969, som eneste barn av Sonny og Cher.

Han er fortfatter, skuespiller, musiker og også advokat for LGBT. Den amerikanske foreningen for lesbiske, homofile, biseksuelle og transseksuelles rettigheter.

Bono kom selv ut av skapet i 1995. Han startet første del av kjønnsskifteprosessen i 2008 og gjennomgikk selve kjønnsskifteoperasjonen fra kvinne til mann i mars 2009.

I dag godkjente en dommer i Santa Monica, California begjæringen om et offisielt kjønns- og navnebytte for Chaz Bono.

– Jeg er veldig glad for at det nå er ordnet. Nå kan jeg endre identifikasjonspapirene og førerkortet mitt og alt, sa Chaz til TMZ på vei ut av rettssalen i dag.

Se gratis videoer fra «God kveld Norge» på TV 2 Play

På Facebook? Følg «God kveld Norge» her

Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)

Les også:
Chers datter ble mann
Chers datter ble mann

Nå heter han Chaz.

 
Comments powered by Disqus

Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Charlotte Thorstvedt
C
Charlotte Thorstvedt
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Linni Meister
B
Linni Meister
ned
opp
Vinni
A
Vinni
ned
opp
Lene Alexandra Øien
B
Lene Alexandra Øien
ned
opp
Marianne Aulie
C
Marianne Aulie
ned
opp
Dorthe Skappel
A
Dorthe Skappel
ned
opp
reklame