Alexander Rybak er Snåsamannens lille hjelper
Reiste til Snåsa midt i Melodi Grand Prix-innspurten.
Midt i «Melodi Grand Prix»-innspurten reiste Alexander Rybak til Snåsa for å opptre for Joralf Gjerstad sitt hjelpefond, i følge VG.
– Han er en god mann, og det er en glede å kunne stille opp på et slikt arrangement. Dessuten var det Hanne Krogh som spurte om jeg kunne sette av dagen for denne turen, og det gjorde det enda lettere. Hun var jo min første mentor, sa Rybak til VG.
Reporter for NRK
At det er starten på MGP-uken tar Rybak helt med ro.
– Jobben for NRK var ikke til hinder for denne turen til Snåsa, mente Alexander Rybak.
Rybak, som for to år siden vant den mest overveldende Eurovision-seieren noensinne, er i år en del av den norske delegasjonen som nettreporter for NRK.no.
Bekjente
Snåsamannen Joralf Gjerstad og Alexander Rybak har møtt hverandre tidligere i Nidarosdomen under Olavsfestdagene .
– Jeg har ofte hatt lyst til å møte ham fordi det hadde kunnet hjelpe på mine små og store problemer i hverdagen. Men nå når jeg endelig får møte ham, så har jeg pinadø ingenting å klage på. Jeg har det helt fantastisk, sa Alexander Rybak til VG Nett da han hadde fått hilse på Snåsamannen.
Ble bedt om å opptre
Det var i forbindelse med at Marthe & Joralfs hjelpefond feirer ti år at det ble satt opp en konsert i Snåsa kirke denne helgen, som Rybak ble bedt om å opptre. Hanne Krogh ledet konserten hvor Marianne Antonsen, Chand Torsvik, Marius Roth Christensen, Margit Sandemo og Trine Rein deltok.
| Publisert | 08.05.2011 10.30 |
| Oppdatert | 08.05.2011 10.30 |











