- Tigers kone tryglet om hjelp
DRO MANNEN UT AV BILEN: Tiger Woods kone Elin var den som fikk ektemannen ut av bilen etter ulykken. Det var hun som ba naboene ringe 911. Foto: SHAUN BEST

- Tigers kone tryglet om hjelp

Måtte dra den bevistløse ektemannen ut av bilen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Fredag ble det kjent at golfproff Tiger Woods hadde krasjet inn i en brannhydrant og et tre midt på natten hjemme i Orlando.

Nå har Woods naboer, som var de første som ringte det amerikanske nødnummeret 911, ansatt advokater for å prate med pressen.

Familien Adams ønsker ikke å uttale seg mer om saken.

TMZ.com skriver at advokaten Bill Sharpe under en pressekonferanse tirsdag fortalte at familien Adams var våkne da Woods krasjet, og sier at de ble svært overrasket da de oppdaget hvem som lå på bakken utenfor huset deres.

Se video fra pressekonferansen her! (TV 2 er ikke ansvarlig for innhold på eksterne nettsteder)

Tigers kone Elin skal angivelig ha knust bakruta på bilen med en golfklubbe, for så å låse opp dørene slik at hun kunne dra bevisstløse Tiger ut av bilen.

(artikkelen fortsetter under bildet)

HOLDT PRESSEKONFERANSE: Advokat Bill Sharpe er ansatt av Tiger Woods' naboer.HOLDT PRESSEKONFERANSE: Advokat Bill Sharpe er ansatt av Tiger Woods' naboer. Foto: Lynne Sladky

Nekter for vold i hjemmet

Det har tidligere blitt spekulert i om en krangel skal ha vært årsaken til at Woods kjørte av gårde i bilen sin, men advokat Sharpe benekter dette.

- Han kunne ikke komme seg opp. Jeg vet ikke om han var bevisstløs eller ikke. Årsaken til at vi har denne pressekonferansen, er fordi noen tror de så noe som de (naboene, journ.anm) ikke vil prate om. Det stemmer ikke. De har fortalt politiet og alle alt de vet om dette. De så ingen tegn vold i hjemmet, sier Sharpe.

(artikkelen fortsetter under bildet)

KRASJET: Tiger Woods krasjet i både en brannhydrant og et tre fredag.KRASJET: Tiger Woods krasjet i både en brannhydrant og et tre fredag. Foto: John Raoux

Bekymret for Tigers sikkerhet

Tigers kone Elin skal ha tryglet naboene om hjelp, og der var derfor de ringte nødnummeret. Elin skal ha vært svært bekymret for Tigers sikkerhet.

Sharpe sier videre at de ga Tiger en pute og et teppe mens de ventet på at ambulansen skulle ankomme.

Ville bare være gode naboer

Advokaten Christian Conrad forteller at familien Adams nå ønsker å holde munn om ulykken for å bevare det gode samholdet de har med Tiger og Elin.

- De forsøkte å være gode naboer, og de handlet som gode naboer. De ønsker å forbli gode naboer, men de har vært under et stort press fra media, og jeg kan fortelle at da Sharp og jeg møtte dem i går kveld, tror jeg telefonen deres ringte 25 ganger. Årsaken til at de henvendte seg til oss, var for å høre om det var noe vi kunne gjøre for å hjelpe dem for å få dem unna rampelyset. Familien spør om at alle fremtidige henvendelser blir fremsatt meg og herr Sharpe. Det er alt vi har å si, sier Conrad.

På Facebook? Følg «God kveld Norge» her
På Twitter? Følg «God kveld Norge» her

Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»

Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)

Les også:
Woods dropper egen turnering
Woods dropper egen turnering

Golfstjernen Tiger Woods bekrefter at han ikke kommer til å spille i sin egen golfturnering denne uken.

Golfkompis vil ikke vite hva som skjedde Tiger Woods
Golfkompis vil ikke vite hva som skjedde Tiger Woods

Golfstjernen John Daly vil helst ikke vite hvorfor Tiger Woods krasjet i lav fart midt på natten i forrige uke.

Kaos rundt Tiger Woods' ulykke
Kaos rundt Tiger Woods' ulykke

Kjendisnettsted hevder ulykken skjedde etter en krangel mellom Tiger Woods og hans svenske kone.

Hør lydloggen etter Tiger-ulykken
Hør lydloggen etter Tiger-ulykken

– Han traff treet og ligger på bakken.

- Politiet prøver å få tilgang til Tigers journal
- Politiet prøver å få tilgang til Tigers journal

Vil finne ut om han ble skadet i ulykke eller av kona.

- Glad det ikke var alvorlig
Tutta: - Glad for at Woods er i bedring

Suzann Pettersen sender varme tanker til den amerikanske golfstjernen.

 
Comments powered by Disqus
  

Streiken kan koste
Jens makten

– Bøndene, de fagorganiserte og Regjeringen snakker fra hvert sitt hjørne av virkeligheten, mener valgforsker

 Si din mening. Svekker streiken de rødgrønne?


Bjørn Rune Gjelsten
C
Bjørn Rune Gjelsten
ned
opp
Aylar Lie
A
Aylar Lie
ned
opp
Tine Valle
D
Tine Valle
ned
opp
Triana Iglesias
B
Triana Iglesias
ned
opp
Kjell Inge Røkke
B
Kjell Inge Røkke
ned
opp
Hedda Kise
C
Hedda Kise
ned
opp
Madelen Voreland Berås
B
Madelen Voreland Berås
ned
opp
Ida Elise Broch
D
Ida Elise Broch
ned
opp
reklame