- Tenker ikke på pengene nå
Norske fans i sjokk og sorg - lørdag blir det minnemarkering.
- Dette tok jeg veldig tungt. Jeg ble skikkelig lei meg, sier president i Michael Jacksons norske fanklubb, Ola Stapnes Hunnestad til «God kveld Norge».
Skulle på to konserter
Etter planen skulle han snart reise på to av de planlagte Michael Jackson-konsertene i London.
Billettene var bestilt og han gledet seg til å få se det store idolet tilbake på scenen. Så kom sjokkbeskjeden i går om at stjernen var gått bort, 50 år gammel.
- Vi er 220 medlemmer i fanklubben. Det er klart dette er veldig trist for alle, sier Hunnestad.
- Skal hedre kongen
Han legger heller ikke skjul på at det hele var et sjokk.
- Han var jo i bra form, og så får han plutselig hjerteinnfarkt, sier fanklubb-lederen, som overhodet ikke tenker på om han får billettpengene tilbake.
- Det betyr ingenting akkurat nå.
Lørdag klokka 15.00 blir det minnemarkering på Youngstorget i Oslo. Her kan sørgende fans komme sammen.
- Det blir en markering hvor kan møtes å snakke sammen. Vi skal hedre kongen, spille musikk, mimre og minnes vårt store idol, forteller Hunnestad.
På Twitter? Følg «God kveld Norge» her
Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God
kveld Norge»
Få de siste kjendisnyhetene på SMS: Send GKN til 1984 (kr. 1,- pr. mld)
| Publisert | 26.06.2009 10.39 |
| Oppdatert | 26.06.2009 10.39 |











