– Jeg har lyst til å ha en sprek kropp
Tone Damli Aaberge finner fomen med Aksel Hennie.
Tone Damli Aaberge elsker å holde seg i form, og har lagt utallige mil bak seg med løpesko på beina. Som endel av Nikes høstkampanje, skal hun nå løpe mye, og det trives hun med.
Trening
– Jeg er veldig glad i trening, veldig glad i å springe alene, springe langt og lenge, sier Tone Damli Aaberge til «God kveld Norge».
Ta vare på kroppen
Tone er opptatt av å holde på formen og passer derfor perfekt inn i Nikes kampanje «Take Oslo - Run Unleashed».
– En merker at når man har bikket tjue, tretti og førti så skjer det noe med kroppen, og da må man ta vare på kroppen og ta vare på den. Jeg har lyst til å ha en sprek kropp når jeg er femti og forhindre skader og passe inn i buksene som jeg har nå, forteller Tone.
Trene med Aksel
Aksel Hennie og Tone deler begge en lidenskap om å holde seg i form, og da de to ble sammen fant ikke bare Tone en kjæreste, men også en treningspartner.
– Han liker masse rart, klatring er han flink til. For meg er det ikke så viktig at han er aktiv, men det er hyggelig å trene sammen for jeg er jo et sosialt menneske, avslutter Tone Damli Aaberge til «God kveld Norge».
| Publisert | 04.09.2010 12.01 |
| Oppdatert | 04.09.2010 12.40 |











