MÅTTE FJERNES: Filmplakaten hvor Audrey Tautou holder en sigarett i hånden.
MÅTTE FJERNES: Filmplakaten hvor Audrey Tautou holder en sigarett i hånden.

Dette bildet er bannlyst

Røykende skuespiller ble for sterk kost.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Ifølge den britiske avisa The Telegraph, ble en plakat for filmen om den legendariske Coco Chanel, «Coco avant Chanel», bannlyst fra alle byens busser og tog.

Årsaken er at hovedrolleinnehaver Audrey Tautou er avbildet med en sigarett på plakaten.

Tatt i betraktning av at den virkelige Coco røyket som en skorstein, skulle man tro at dette var bare en av mange detaljer som filmen tok i betraktning. Men det har altså ikke falt i god jord.

Selskapet Metrobus skal ha bedt om at en ny plakat, der Tautou står ved siden av den mannlige hovedrolleinnehaveren uten en sigarett, blir brukt i stedet.

Frankrikes helseminister Roselyne Bachelot synes det hele er latterlig og har ingen problemer med plakaten.

På Twitter? Følg «God kveld Norge» her!

Se «God kveld Norge» på TV 2 lørdag kl. 21.40.

Lyst på flere kjendisnyheter? Sjekk «God kveld Norge»

Les også:
Posh inntok mote-Milano med stil
Posh inntok mote-Milano med stil

 
Comments powered by Disqus
1964 Cadillac: Dette er sofaen for de bilinteresserte
Båtdrømmen koster mindre enn du tror
– Kvinner våger ikke å være den som tjener mest eller er høyest i forholdet Ferske tall viser at 1 av 4 nordmenn bor alene
Derfor er vi utro
Jakter mobiltyv med Facebook
Ikke klikk her hvis du er mann
reklame