PREMIERENERVER: Familien Devik er klare for «Da damene dro». Fra venstre: Anette (14), Sander (6), Nina, Jonas (2), Hans Oskar og Ola (12).
PREMIERENERVER: Familien Devik er klare for «Da damene dro». Fra venstre: Anette (14), Sander (6), Nina, Jonas (2), Hans Oskar og Ola (12).  © TV 2

Foran premieren: Hele bygda koker!

- Jeg er så spent, sier Anette (14) fra Røyrvik.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

- Det morsomste blir jo at vi kjenner dem vi ser på TV. Vi kjenner jo faktisk alle som er med i programmet, det blir rart, ler hun.

Spente og blandede følelser

Dagen før den store premieren er hun i Oslo sammen med mamma Nina og pappa Hans Oskar. Hele familien har hatt en sommer ganske utenom det vanlige, nå er nervene i høyspenn foran første episode av «Da damene dro» fra Røyrvik.

- Vi grugleder oss, vi aner jo ikke hva som kommer. Vi vet jo litt, men vi vet jo ikke hva som har skjedd hos naboer og venner. Og jeg tror ikke vi damene har helt oversikten over hva som har skjedd, de er jo litt hemmelighetsfulle disse mannfolka, smiler Nina og legger til:

- Vi har jo sett noen klipp og da har jeg tenkt: «Men i all verden har den og den vært på besøk?».

- Ja, vi måtte jo bare finne våre egne løsninger da kvinnfolket forsvant, så det var en del utradisjonelle barnepassere og sånn, ler Hans Oskar.

Ikke lenger snakk om været

Inn mot premieren er det spent stemning i hele bygda. Det merker man godt på folkesnakket.

- Det er «Da damene dro» vi snakker om, det er ikke vær og vind lenger, forteller Hans Oskar.

Hele familien er også spente på hva som faktisk kommer med i programmet.

- De filmet jo så mye. Det var litt ekkelt i begynnelsen; «Hvordan ser jeg ut nå ogsånn». Men da mamma kom hjem hadde det forandret seg veldig. Da var jeg jo så vant til at de alltid var etter oss. Det gjorde ingenting, forteller Anette.

Alle stiller opp for bygda

Alle gleder seg til å se det endelige resultatet, og ikke minst få høre hva andre synes.

- Dette er jo en fellesdugnad for Røyrvik. Det er så gøy at så mange stilte opp, man får en god spredning av bygda, sier Hans Oskar.

- Det blir sikkert noen fadeser underveis og vi ser for oss at det kanskje blir noen debatter om barneoppdragelse. Men vi tenker «Ja, ja, vi spanderer den». De får et lite innblikk i hverdagen vår. Det kan jo hende noen tenker at vi har havnet i feil program og mener vi heller skulle vært med i «Nanny 911», spøker Nina.

...og for hverandre

Med dette i bakholdet har den lille bygda gjort en avtale.

- Vi backer hverandre opp hele veien. Det har vi snakket om fra dag en, sier Nina.

- Dette er en dugnad for bygda og for Røyrvik. «Da damene dro» handler ikke om enkeltpersoner, legger Hans Oskar til.

Tirsdag ettermiddag reiser Anette, Nina og Hans Oskar tilbake til Røyrvik og resten av familien. Der venter en real premierefest på gjestegården, med storskjerm og gallaantrekk.

Se premieren av «Da damene dro» på TV 2 tirsdag klokken 20.00.
Da damene dro

Programtittel: Da damene dro
Originaltittel: Da damene dro
Nasjonalitet: Norsk
Sjanger: Realityserie
Sesong: 3
Antall episoder denne sesong: 8
Produksjonsselskap: Nordisk Film
Offisiell hjemmeside

Sendes: På TV 2 tirsdager klokken 20.00

Les også:
Hans Oskar har planen klar når dama Nina drar
Hans Oskar har planen klar når dama Nina drar

Uten damer blir mannfolka i Røyrvik kreative.

Yrjan (3) er klar for å bli TV-stjerne
Yrjan (3) er klar for å bli TV-stjerne

Treåringen digger å se seg selv på TV.

Her er de første bildene fra «Da damene dro»
Her er de første bildene fra «Da damene dro»

Mannfolka steller hjemme i Røyrvik, mens damene nyter livet i Tyrkia.

Gledelig gjensyn med Husøy-Sander og familien
Gledelig gjensyn med Husøy-Sander og familien

Etter «Da damene dro» var ferdig, ønsket seerne å se mer av folket på Husøy. Endelig blir de hørt.

 
Comments powered by Disqus
reklame