Her er den på veien, i de aller første levende bildene av VW Passat Alltrack. I mars er den på plass i Norge. Bilde fra www.youtube.com.
Her er den på veien, i de aller første levende bildene av VW Passat Alltrack. I mars er den på plass i Norge. Bilde fra www.youtube.com.

VW Passat Alltrack: Slår knockout på SUV-broren

Broom-leserne har stemt – og resultatet er entydig.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Det startet med et spørsmål til Brooms bilekspert Benny Christensen under et av hans nettmøter i forrige uke.

Nybilkjøperen hadde egentlig tenkt å kjøpe VW Tiguan – men var nå i tvil om det kanskje ville være smartere å vente på snart Norges-aktuelle Passat Alltrack.

Klikk her for å se spørsmålet – og svaret fra nettmøtet:

Resultatet klart

Dermed benyttet vi også anledningen til å spørre Broom-leserne og laget en liten avstemning: Hvilken velger DU av disse to?

Etter at flere tusen lesere har stemt, er svaret svært entydig. I skrivende stund har Alltrack fått 52,55 prosent av stemmene – mot 17,36 til Tiguan. 30.09 prosent svarer for øvrig "ingen av dem".

Del med Facebook-vennene dine

Storselger

Tatt i betraktning at Tiguan i flere år har vært helt i toppen av SUV-salget her i Norge, er det resultatet ganske overraskende.

Samtidig er det en ny indikator på at Passat Alltrack etter alt å dømme kommer til å bli en storselger.

Slik ser den ut innvendig. Med 170 hk motor og DSG-girkasse, starter Passat Alltrack på 487.000 kroner. Det blir nok fort 550.000 kroner før du er helt i mål med *nødvendig" utstyr.Slik ser den ut innvendig. Med 170 hk motor og DSG-girkasse, starter Passat Alltrack på 487.000 kroner. Det blir nok fort 550.000 kroner før du er helt i mål med *nødvendig" utstyr.

Les vår test av VW Passat her:

"Norges-bil"

– Ja, vi vet at forhåndssalget allerede har vært meget bra, og det altså før noen har prøvd bilen eller sett den på noe annet enn bilder.

– Jeg tror vi her har å gjøre med en ekte "Norges-bil". Alltrack byr på god plass, framkommelighet og litt ekstra bakkeklaring – og den vil ha akkurat det lille ekstra som skiller den fra mange av konkurrentene, sier Benny Christensen.

Gjør jobben

– Er lufta i ferd med å gå litt ut av SUV-ballongen?

– Det tror jeg ikke vi skal våge å si bare ut fra en kjapp avstemning som dette. Men at biler som Alltrack, Audi Allroad, Volvo XC70 og Subaru Outback stjeler kunder fra SUV-ene, det er jeg helt overbevist om.

– I praksis gjør litt forhøyede stasjonsvogner som dette jobben minst like bra som SUV-ene. De er gjerne også mer kjøreglade gjennom at de har lavere tyngdepunkt. Og dessuten er plassen i de fleste tilfeller langt bedre.

– Det er bare å se på Tiguan kontra Alltrack. Prisen er relativt lik, men Alltrack kommer til å by på både mer plass og komfort, sier Benny.

Se hvem som var først ute: Denne bilen skapte en helt ny trend:

Passat Alltrack eller Tiguan? Det var spørsmålet og nå vet vi svaret på hvilken Broom-leserne foretrekker.Passat Alltrack eller Tiguan? Det var spørsmålet og nå vet vi svaret på hvilken Broom-leserne foretrekker.

Les også: Denne Passaten koster 120.000 kroner – ny!








reklame
 
Comments powered by Disqus
 
Se hvordan de redder varebilen
Ikke så lett å kjøre avgårde med denne...
GT86: Fredric får Toyota med 700 hestekrefter
UP satt ut av spill
Fra raring til luksusbil
Hun har lagt inn milliardbud på Saab
Se hva Brannvesenet fortsatt kjører rundt på
1964 Cadillac: Dette er sofaen for de bilinteresserte
Båtdrømmen koster mindre enn du tror

reklame