2000 - 2007

Bruktbil:

Volvo logo Volvo XC70

PRIS | fra 150 000,- til 600 000,-

Her ble det for alvor fart på salget av Volvos forhøyete stasjonsvogn! Konseptet er enkelt, men traff markedet perfekt. Litt mer bakkeklaring, litt røff styling og et firehjulstrekksystem som duger til de flestes behov. XC70 appellerer til de som trenger firehjulstrekk, og ikke minst alle de som gjerne vil gi omverdenen inntrykk av at de trenger det.
Bortsett fra det utseendemessige er det små endringer fra V70. Synes du offroad-stylingen blir litt i meste laget, kan du like gjerne kjøpe V70 AWD. I praktisk bruk er ikke forskjellene særlig store.
Volvo holdt seg til store bensinmotorer i XC70 (200 hk som ble til 210), så her går det stort sett i diesel. 2,4-literen finnes i to versjoner, med 163 og 185 hk.

Vurdering

benny mener benny quote Som på de fleste andre Volvoer fra denne tidsperioden, må du også på XC70 sjekke lenkarmer og bremseskiver. Disse feilene kan også forekomme på biler med lav kilometerstand. Andre ting du skal være oppmerksom på er hjullagre bak, støtdempere bak, lekkasje fra servostyring, ustabil sentrallås og defekt vibrasjonsdemper på kardang. XC70 er flotte biler, men som du sikkert har forstått - ikke helt feilfrie.

Hva skal du betale?

Det finnes biler til salgs for under 200 000 kr, da med bensinmotor og av de første årsmodellene. Bilene har da gått langt, og noe påkost bør man nok regne med. Har du 350 000 kr å bruke, får du en fin og velholdt 2004/2005-modell med 2,4-liters dieselmotor på 163 hk, automatgir, og en fornuftig kilometerstand. For en fullspekket 2007-modell med 185 hk dieselmotor og lav kilometerstand, ligger prisen på drøyt 500 000 kr.

Visste du at?

pil 163-hesteren er minste diesel-motorisering her hjemme. Men Volvo lanserte en skikkelig spareutgave på 126 hk i enkelte markeder. Det må nødvendigvis være snaut i en så stor bil med firehjulstrekk.
pil Helt i starten het den V70 XC, men etter introduksjonen av XC90, skiftet bilen navn til XC70 for å markere likheten til storebror.
Fakta
År Merke Modellnavn
2011 Volvo XC70
2010 Volvo XC70
2009 Volvo XC70
2008 Volvo XC70
2007 Volvo XC70
2006 Volvo XC70
2005 Volvo XC70
2004 Volvo XC70
2003 Volvo XC70
2002 Volvo XC70
2001 Volvo XC70
Biltester
Sjekk også

Spør Benny om Volvo XC70 2000 - 2007

Benny
Det finnes 56 ubesvarte spørsmål om Volvo XC70 2000 - 2007. Hjelp Benny å svare
reklame

Siste svar fra Benny om Volvo XC70

 
Hei Benny. Jeg har en 07 xc70 D5 med 185hk autmat,som har gått 124500, Jeg syntes den bruker mye drivstof på langkjøring ca.0,78,hva tror du om det.Om det er mulig å få den til å bruke mindre,isåfall hva kan gjøres.

mvh.
Jan
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:February 22, 2012 kl. 11:17
Hallo du!

Fin bil du har der!

Kjører du denne på under 0,8 l/mil - så tror jeg ikke at det nødvendigs er noe feil.

Stor motor, 4wd og automat "koster suppe"...
 
hei! har kjøpt en xc 70 diesel , automat 2004 modell gått 194000,alle servicer fulgt.ser på finn at mange som er gått 2-300 000 har skiftet automat gear kasse. er dette en svakhet på disse bilene ? automat oljen skal ikke skiftes på noen av servicene og vil jeg ha det gjort koster det 7-8000 fordi merkestedet må "flushe" gearkassen
hva anbefaler du meg å gjøre

mvh
bjørn madsen
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:November 22, 2010 kl. 12:54
Hei Bjørn! Ja- desverre, det er ganske vanlig feil at automatkassa tar kvelden på disse bilene.

7 - 8000 kroner er rett og slett galskap for å skifte olje på en girkasse. Det hadde jeg ikke gjort...

Det er en jobb som ikke bør koste mer enn 2 - 2500 kr. max.

Jeg ville sjekket oljen. Er det nok? Er den rød og fin? Lukter den svidd?

Hvis alt i orden - tut og kjør!
 
Hei har oppdaget en Volvo som jeg ikke tror så mange tenker på når de skal kjøpe stasjonsvogn med 4x4. Nemlig første generasjonen med Volvo Cross Country. Jeg oppdaget den i hvert fall ved en tilfeldighet og kjenner jeg har lyst på en! Skal ha bil med firehjulstrekk til vinteren og mest lyst på stasjonsvogn. Det er ikke så mye å velge mellom av bra objekter til rundt 100 000 men der er denne Volvoen. Anbefaler du kjøp? Hilsen Arne F.
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:November 19, 2010 kl. 12:30
Hei Arne. Du har nok litt rett i det. Den første XC70-.en (som vel bare het Cross Country da den kom) er ikke bilen det skrives altfor mye om. Årsaken er nok først og fremst at den var på markedet ganske kort, dessuten med litt ukurant motorisering. Fart i sakene ble det jo virkelig da neste generasjon kom med dieselmotor.

Første XC var basert på 850 og var jo dermed en ganske gammel konstruksjon allerede da den kom. Men også veldig mye positivt med denne bilen. Til 100 000 kroner må du nok påregne at den har gått langt, fort godt over 200 000 kilometer.

Da er det mye du bør sjekke! De "vanlige" Volvo-feilene som bremser og forstilling er obligatorisk. Ta også en nøye sjekk av alt elektrisk, at det virker som de skal. Rusten kan også begynne å komme på disse, se særlig nederst på karosseriet.

Komplett servicehefte er en stor fordel, en-eiers bil likeså. Finner du en som er skikkelig godt fulgt og og godt passet på, trenger det ikke være veldig skummelt at den har gått endel.

4x4 er solid, men ikke akkurat siste nytt lenger. Du må også regne med at det går med litt drivstoff.

Men når alt dette er sagt: Finner du et fint eksemplar der alt stemmer, anbefaler jeg absolutt kjøp!
 
hei. jeg vurdere og kjøpe meg xc 70. 03 modell. lurte på hva er typiske feil. hørt om girkassa. 4 hjulls trekk systemet stemmer det.
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:October 27, 2010 kl. 12:38
Heisann! Fine biler - men desverre ganske tørste og ikke heeeelt feilfrie...

Vanligste feil er heldigvis ikke noe veldig dyre og alvorlige - men alt koster penger... Sjekk: Bremseskiver, endeledd og lenkarmer i forstillingen.

På noen biler med automat har også girkassa tatt kvelden, ja - og det er dyrt.

Sjekk nøye - og finn en god og velholdt bil - så blir du nok en fornøyd Volvo-eier!
 
Hei :)Lurte på en ting, er volvo xc70 2008 model med 4. eller 3. generasjons haldex system ?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:March 31, 2010 kl. 12:22
Heisann. Jeg mener at det er 3. ganerasjon.
 
Hei. Har gamletypen 07 xc70 som har passert 110000 og fabrikkgaranti utgått. Uten forvarsel, uten lyder, men i fart begynte plutselig displayet å lyse "Antisladd service erfordras", og har fortsatt med det Etter dette virker fortsatt abs, men jeg har hverken antispinn eller drift bak. Bilen har blitt noe mer utfordrende å kjøre kan man si. Forslag til hva dette er? En dumpventil for firhjulsdrift er skiftet på garanti tidligere, og jeg tror neppe det er denne nå. Om så det er en eller annen hydrolikkpumpe som koster skjorta, hva med kjøpsloven og forventninger om hvor lenge en bil tl 600’’ fortsatt bør forventes å ha firehjulstrekk?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:March 10, 2010 kl. 12:42
Hallo! Det er nok desverre slutt på den tiiden da Volvo var helt feilfrie... Jeg antar at problemene du nå har skyldes dårlig kontakt i en eller annen sensor. At informasjonen uteblir, og derfor sier bilen i fra. Du bør stikke innom et merkeverksted og få "lest av" feilkoden som sikkert ligger lagret i bilen. Da får du noe konkret å forholde deg til.

Når det gjelder nybilgarantien, så er som du sier den ute. Den er 3 år eller 100 000 km på Volvo.

Men er bilen solgt ny i Norge så har du 5 års reklamasjonsrett. Og kan benytte deg av denne, på deler som ikke er "normale slitedeler" og som forventes å vare lengre enn i 5 år, slik som elektriske styreenheter osv.

Lykke til!
 
Hei du, synes denne er mye bedre enn Saab 9-3x.
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:February 15, 2010 kl. 12:02
Hei du, det synes jeg også!
 
Hei bennyJeg prøver igjen med et spørsmål om Volvo XC 70, dette er jo en nærmest perfekt familebil FOR OSS SMÅBARNSFAMILIER..Kan Dere lage en reportasje på denne gjerne med noen regnestykker på egenimport fra sverige kontra kjøp her hjemme. Svenskekrona er jo rekordlav, og nye motorer har gjort denne prisgunstigereMvh
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:February 5, 2010 kl. 12:16
Hei du. Jeg kjører XC70 denne uka , og det er skikkelig drømmebil for familier med palss og god framkommelighet.
Vi kommer til å lage en egen test på denne. Og ikke minst kommer vi til å kjøre den i en duell mot Saab 9-3X i helga.
Gleder med til det! Du får følge med så kommer det mye XC70 stoff framover, både brukt og nytt.
 
Volvo XC70, flere modeller, er oppført i oversikten over "alle detaljer" med "nei" på IsoFix. Det kan ikke stemme?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:January 13, 2010 kl. 12:20
Heisann! Ja, dette er feil. Vi får våre data fra OFV, så jeg skal ta dette med de. Det er desverre enkelte småting som ikke stemmer noen ganger. Det beklager vi.
 
Har dere en oversikt over CO2-utslippet og egenvekten til Volvo XC70, modeller 2003-2010? Både med automat og uten. Vurderer import fra Sverige, og da trenger man bl a disse dataene for å beregne kostnadene ved import.
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:December 18, 2009 kl. 12:27
Jepp, det har vi. Gå inn i bruktbilguiden vår, velg Volvo V70, så fakta og deretter "alle detaljer". Da har du noe å gjøre resten av kvelden - her er det MYE facts.
 
Hei benny.Jeg kjører ca 30 000 km i året, (mye vinterkjøring) kan svært lite om bil har tenkt og bruke ca 350 - 400 000 på bil.Liker godt volvo av utseende, men åpen for det meste. Synes det er vanskelig når jeg ikke har bil innteresse, men synes helt klart volvo, audi og BMW ser bra ut. Har barn så det må være familie vennlig. Hva ville du anbefalt?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:September 25, 2009 kl. 12:06
Hei Yngve. Volvo XC70 er absolutt ikke noe dumt valg. Du bør også se på "vanlig" V70 med firehjulstrekk. Den er litt lavere og har ikke offroad-stylingen til XC70, men i praksis er den like bra i praktisk bruk.

Audi? Her får du både A4 og A6 med firehjulstrekk. Nye A4 Allroad er en veldif fin bil, men den blir nok i dyreste laget. Har du sjekket Subaru Outback? En av mine favoritter i denne klassen, fin og svært driftssikker bil. Mye bil for penga? Da skal du se på Skoda Octavia 4x4. Lykke til!
 
Heisann!Driver å kikker litt på en taxi-kjørt volvo xc70! Det er en 06.mod som har rullet 330’’km. Den har alle servicer fulgt hos bilia, og er fullspekket med utsyr! Prisen er 299’’ kr!Det eneste som gjør at jeg ikke har kjøpt den ennå er km.standen! Jeg er veldig usikker iforhold til den! Har du noen råd å komme med?Bør jeg styre unna eller er det bare å kjøpe?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:September 18, 2009 kl. 12:56
Hei Tor Erik. Jeg har tidligere kjørt ex-Taxi biler og det har gått veldig bra.

Men det er klart bilen har gått langt - så e viss risiko er det... og det er lurt å sette av litt penger til ting som sikkert vil komme etterhvert.

Uansett - er prisen riktig, og du sjekker bilen litt nøye så tror jeg ikke dette er noe dårlig kjøp.
 
Hei Benny!Har en XC70 D5 2005 modell som jeg måtte skifte begge bakre dempere på ved kjørte 45 000 km. Nivåreg.demperer, kostet ca.15 000,-. Nå er venstre bake gått igjen, dette på ca.85 000 km og på litt over 2 år. Volvo-forhandleren tilbyr 50% dekning av regninga men jeg mener å ha lest at det er en 3-års grense på slikt (EU-regel?). Kan jeg forlange dette fikset på garanti/reklamasjon?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:September 18, 2009 kl. 12:53
Hei Morten. Fin bil - men litt kjedelig sak. De importører stiller med 2 års delegaranti. Så hvis det er over 2 år siden forrige runde så er jeg redd du ikke kommer lengre med dette. Og kanskje er tilbudet fra forhandler "greit nok" i så måte.Men skjønner at det er "surt".

Jeg skylder å gjøre oppmerksom på at jeg ikke kan jussen rundt akkurat disse tingene veldig godt. Skulle gjerne lært mere om det... Uansett - lykke til med fin bil.
 
HeiHva syntes du om Volvo XC70 2005 mod. med alt av utstyr du kan få.
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:September 18, 2009 kl. 12:47
Kjempefin bil! God å kjøre med nydelige seter og elegant interiør. Dessuten god framkommelighet. Mye utstyr er selvfølgelig også hyggelig, her er det bare å slå til hvis du får den til en grei pris.
 
Hei. Vurderer kjøp av V70 AWD eller XC70 2006 mod. Ble advart av en kjenning om at det var trøbbel med motor/automat i forbindelse med 4-hjulstrekk. Er det noe "hold" i dette?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:September 11, 2009 kl. 14:22
Heisann. Jeg kjørte nettopp en drosje - for bare 15 minutter siden med denne kombinasjonen. Den hadde gått 300 000 km. og sjåføren skulle ha Volvo igjen, og hadde hatt flere slike tidl. Fordi motor og gir var mye bedre enn på f.eks Merce påstod han. Jeg har heller ikke hørt om at det er noen svakhet på de.
 
Hei! Har ett spørsmål og det gjelder drosjekjøret 07-08 mod Volvo XC70 D5 som har gått nærmere 300000km. Er det noen fare å kjøpe en Volvo som har gått så mye. Prisen på bilen 250000,-
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:August 19, 2009 kl. 12:05
hei Rune.

Du må nok regne med å bruke mer penger på å holde denne kontra å kjøpe en bil fra samme årgang med "normal" kilometer. Etter 300 000 km kan jo alt skje. Men du sparer jo mye på å kjøpe en bil som har gått så langt. Prisen ser veldig gunstig ut!

Regner med at den har automat? Jeg ville sjekket den nøye, dessuten vanlige slitedeler som bremser og forstilling.

Se også litt nøye på interiøret. Taxier kan ha stor slitasje og interiørdeler kan være veldig dyre å bytte, har vært borti noen ganske horrible priser på Volvo her.
 
Hva synest du om Volvo XC70 ?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:July 15, 2009 kl. 12:36
Hei John! Jeg synes det er veldig fine biler! Du kan lese mer om den i vår bruktbilbase!
 
Hei.Vurderer å kjøpe meg en xc70,06-07 mod.gått 80-120000 km.Hva kan du si om feil/svakheter om den typen,og hva man bør sjekkenøye? Finner egentlig ikke så mye på nettet,bortsett fra at bremser,lenkarmer,vibrasjonsstag,viskosekobling,samt så har jeg hørttilfeller av at firehjulssystemet har kuttet ut på en enkelte biler.Hva kan du si om dette?
Spurt av Anonym om Volvo XC70
Benny svarer:July 8, 2009 kl. 12:47
Heisann Terje. Volvo XC 70 er fine biler. Og den største svakheten er - som du selv sier - bremser, lenkarmer og endeledd. At firehjulstrekken "steriker" skyldes i de få tilfellene jeg har hørt om bruk av hjul med forskjellig dimensjon - det er fy-fy uansett merke. Lykke til med ny, fin bil!
1 | Se alle
Pluss
Røft og elegant design
Bedre kjøreegenskaper enn de fleste SUV-konkurrentene
Minus
Bensinutgavene er dyre å kjøpe - og dyre i drift
Vær nøye med fargevalget! De store, grå plastpanelene fungerer ikke like i bra mot alle de forskjellige fargene.
Beste kjøp
Velholdt bil med dieselmotor og masse utstyr!
Styr unna
Dårlig utstyrte biler med bensinmotor, som har gått langt og med tvilsom servicehistorikk.
Kjøpt ny av
De som elsker Volvo stasjonsvogn, men er redd for å bli oppfattet som altfor tradisjonelle. XC70 er en ganske klasseløs bil.
reklame
Siste fra Zett.no
Volvo XC70 Cross Country aut (2002)

Volvo XC70 Cross Country aut (2002) Firehjulsdrift, automat, stasjonsvogn og forhøyet bakkeklaring. Med en sterk og stillegående bensinmotor! Sommerseth as er forhandler for bilmerkene Ford, Volvo og Mitsubishi. Vi forvalter en stor

Publisert: 26 mai 2012 00:38

Volvo XC70 D5 AWD Summum aut (2006)

Volvo XC70 D5 AWD Summum aut (2006) Svært velholdt XC70 med det meste av utstyr!! Full historikk. Sommerseth as er forhandler for bilmerkene Ford, Volvo og Mitsubishi. Vi forvalter en stor mengde erfaring og kunnskap om bil opparbei

Publisert: 26 mai 2012 00:38

Volvo XC70 D3 Automat 4WD (2011)

Volvo XC70 D3 Automat 4WD (2011) Flaten Bil AS holder til på Tynset i Hedmark Vi er nybilforhandler av SsangYong og har ellers et variert utvalg av bruktbiler. Vi skaffer også nyere bruktbiler etter kundens ønske. Vi er medlem av verkstedkjeden SjekkPunkt. Vi tilbyr gunstig finansiering. Se flere...

Publisert: 24 mai 2012 13:55

Volvo XC70 SummumSoltakD5 DynaudioElbakluke (2008)

Volvo XC70 SummumSoltakD5 DynaudioElbakluke (2008) Vi kan tilby gunstig finans fra kr 0 kontant og svært gode avtaler på forsikring. Vi bytter brukt med brukt! Det er vi som kan Volvo. Frydenbø Åsane er en ren Volvoforhandler med eget autorisert Volvo verksted.Vi er en av Norges største Volvo forhandlere.Dette gir...

Publisert: 24 mai 2012 11:48

Volvo XC70 D AWD AUTOMAT ADAPTIV CRUISE HERREGPK+++ HENGERFESTE (2010)

Volvo XC70 D AWD AUTOMAT ADAPTIV CRUISE HERREGPK+++ HENGERFESTE (2010) Velkommen til Bilia personbil Hamar. Vi er merkeforhandler av Volvo. Vi har til enhver tid godt utvalg av biler på lager og kan i tillegg skaffe deg brukte Volvo på bestilling. Vi ordner tilbud på finansiering inntil 10 år og også gunstig forsikring. Ring for...

Publisert: 23 mai 2012 11:36

reklame
reklame