Verdensmestere i bilproduksjon blir de aldri

... selv om nederlenderne er gode i fotball. Her er et skråblikk på Daf.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Nederland er en fantasisk fotballnasjon. Nederlenderne er også verdensmestere i å konstruere diker. Dessuten har de en superhyggelig hovedstad og mange andre hyggelige byer. Og så har de noen liberale lover som gjør at kafeene dere ikke alltid er som kafeene i andre land.

De har til og med prøvd å lage biler. DAF (van Doorne's Automobiel Fabrieken) laget sin første bil i 1958. Men de fikk litt problemer da de kom til girkassa. Hva som skjedde, vet jeg ikke helt. Men løsningen ble en automatisk kløtsj, der kraften ble overført til drivhjulene av noen reimer på forskyvbare, koniske reimhjul.

Vinnernumre i kakelotteri

Variomatic kalte de dritten – som ikke virket når det var motbakke og regnvær. Og bilene ble mest kjent for at de gikk like fort baklengs som framover - hva det nå enn det skulle være godt for.

DAF-ene var små, snåle og enkle – ja, så enkle at en tom skoeske ble avansert i forhold! Bilene hadde attpåtil betegnelser som minnet om vinnernumrene i kakelotteriet til Fåberg Skolemusikk. Der vant man på lodd som sluttet på 33, 66 og slikt.

Her er et annet bilmerke som sverger til tall i modellbetegnelsene sine

Prakket det på Volvo

I 1975 ga nederlenderne opp og fikk prakket restene på Volvo. Men til og med svenskene skjønte hvor dumt dette var, og la ned hele greia i 1978, etter å ha produsert ca 105 000 eksemplarer av den mislykkede DAF-kloningen de kalte Volvo 66.

I nyere tid har nederlenderne blant annet produsert den totalt u-karismatiske Mitsubishi Carisma, heller ikke det akkurat noen suksess.

Da er det vel grunn til å ha mer tro på Spyker som tidligere i år kjøpte Saab. De har aldri klart å tjene penger på egenhånd, men nå har de plutselig muligheten til å blir store.

Og man skal jo aldri si aldri, heller ikke i bilverdenen. Kanskje vil noen en dag også børste støvet av DAF også.

Hvem er egentlig Spyker? Les mer her

Daf begynte å lage biler i 1958 Den første hadde det kledelige navnet Daffodil...Daf begynte å lage biler i 1958 Den første hadde det kledelige navnet Daffodil...

Har du sans for Daf? Og tror du Nederland kan vinne VM? Skriv i vei i kommentarfeltet under:

reklame
Les også:
Hva er det med japanerne?
Hva er det med japanerne?

Underlige biler og ufikse løsninger. Eller?

Bli med på skattejakt
Bli med på skattejakt

Snurrepiperier, kuriosa - og spesielle kjøretøyer. Se bildene fra Ekeberg-markedet.

4 billige med 4x4
4 billige med 4x4

Lei av å stå fast i snøfonna, men har lavt bilbudsjett? Her er fire billige firehjulstrekkere!

- Den oser bondetamp hver gang jeg ser den
- Den oser bondetamp hver gang jeg ser den

- Hva er det med Volvo 240? Det spørsmålet startet en intens debatt. Les alle innleggene:

5 rare ting du ikke visste om bil
5 rare ting du ikke visste om bil

Den første bilen kom i 1886, men visste du at rattet ikke kom før i 1898? Her er flere rare bilfakta.

Peugeot 5008
Ærligheten selv

TEST: Vi har testet Peugeots nye sjuseter 5008. Det er deilig at bilen ikke prøver å være noe den ikke er.

 
Comments powered by Disqus
 
Denne krasjen kommer uventet!
Årets Broom-bil 2011: Citroën DS5 - årets vakreste?
Lei av å måke snø? Sjekk denne!
VW Passat Alltrack 2012: Her er offroad-Passaten
Krasjet han superbilen med vilje?
Brooms hjulekalender: Gjett bilen - vinn premie
- Denne bilen gjør meg sint! Broom-rommet:
TEST: Mercedes ML 250 CDI
Seksbarnsfar vant superbil - krasjet den noen timer senere

reklame