Tata Aria: Klarer du å gjette hvor denne kommer fra?

Tata Aria: Klarer du å gjette hvor denne kommer fra?

Aria er firehjulstrekker med plass til hele familien. Og den er hverken fra USA, Europa, Japan eller Kina.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Du kan like godt venne deg til det først som sist: India kommer susende som bilprodusent!

Dette er Tata Aria. Den foreløpig dyreste bilen fra det indiske gigantkonsernet Tata - og kan utmerket vel være bilen som blir spydspissen ut i verden for det ambisiøse selskapet.

Tata er i dag kanskje mest kjent for billigbilen Nano - og at de er de nye eierne av Jaguar og Land Rover. Men de har også et bredt modellutvalg i tillegg til dette. Blant annet har flere av Tata-modellene vært solgt i Storbritannia i flere år.

Les testen av Norges billigste nybil - klikk her

Flerbruksbil og SUV

Aria er en blanding av flerbruksbil og SUV. Den er høyreist og har plass til sju, i det Tata selv kaller “theatre style seating". Det betyr at setene er montert høyere bakover i bilen, slik at det er grei sikt framover selv om du sitter helt bakerst.

Konstruksjonen er røff og bilen er bygget på ramme. Det kommer helt sikkert godt med på primitive indiske veier, men går gjerne noe ut over landeveiskomforten.

Lyst på kul, liten flerbruker? Her er nye Opel Meriva

Eksklusivt utstyr

Tata har fylt på med eksklusivt utstyr og sikter mot statusklassen. Dermed er surround-anlegg, avansert infotainment system og selvfølgelig navigasjon med i utstyrspakka. Under panseret finner vi en 2,2-liters diesel på 140 hk.

Bilen er akkurat blitt vist første gang på bilutstilligen i Delhi og det er foreløpig uvisst når eksporten kan komme i gang. Men blir prisen gunstig nok (og ikke minst: At inderne har gjort hjemmeleksa skikkelig), er dette en bil som absolutt bør kunne bite fra seg også i vår del av verden.

Diger bil for lite penger? Da skal du klikke her

.

reklame
Tips en venn
Les også:
Denne Kina-bilen skal bygges i Europa
Denne Kina-bilen skal bygges i Europa

Den stammer fra et konkursbo. Nå skal den innta vår del av verden.

Lang kø for verdens billigste
Lang kø for verdens billigste

Endelig en positiv nyhet om bilsalg: Denne bilen har kjempelang venteliste!

SUV til under 100 000 kroner
SUV til under 100 000 kroner

Jeep Grand Cherokee var på besøk i Broom Live-studio. Her er flere SUV-er til under 100 000 kroner.

Dette skal bli verdens billigste SUV
Dette skal bli verdens billigste SUV

Her er en kraftig opptøffet versjon av Dacia Duster. Billig-SUV-en kommer til neste år.

4 firehjulstrekkere til under 20 000,-
4 firehjulstrekkere til under 20 000,-

Lyst på 4x4, men har lite penger? Da har vi funnet fire gode alternativer til deg.

 
Comments powered by Disqus
Langoddsen
 
Hun filmer gjennom frontruten - så skjer dette
BMW E30 M3
Toyota 2000 GT: - Noen finner drømmedama - andre finner drømmebilen
Se - en løpsk motorsykkel
Buick: Dette var en bruktbil allerede for 100 år siden
Fortell hva som er drømmebilen din!
Hjelp – det ryker svart fra bilen vår
Falt seks etasjer rett ned fra parkeringshus
Nettmøte: Spør om bil

reklame