2001 - 2007

Bruktbil:

Subaru logo Subaru Impreza

PRIS | fra 80 000,- til 650 000,-

Åtte år er veldig lenge for en bilmodell, og Impreza føltes gammel de siste årene. Subaru hadde i det minste god tid på oppfølgeren, og i 2001 lanserte de en helt ny modell.
Stikkordene er større, bedre, stivere, sikrere, mer eksklusiv og morsommere å kjøre. Det er nok riktig å si at Impreza ble mer voksen, men samtidig forsvant også litt av den primitive sjarmen til første generasjon.
Men så var det designet... Subaru hadde som målsetning at bilen skulle skille seg ut, og det gjorde den virkelig. Særlig fronten var alt annet enn heldig, og de mange negative reaksjonene gjorde at Subaru måtte planlegge første facelift i rasende fart.
Ellers ble rallyfaktoren brukt for alt det den var verdt. Du kjøpte liksom en del av Petter Solberg når du kjøpte Impreza – og mange kjøpere falt nok for det. Dessuten var det brukbart mange som dro til og kjøpte WRX – de mest entusiastiske kjøpte STI-utgaven komplett med den karakteristiske blåfargen og gullfelger. En fantastisk bil å kjøre, men du må ikke påregne den helt store langturskomforten – for å si det mildt...
Derfra og ned til stasjonsvogn med 1,6-liter er det langt. Da er Impreza en svært ordinær, liten japansk stasjonsvogn. Den skrånende bakluka stjeler litt bagasjeplass, men det duger til en liten families bruk. Interiøret er langt på vei hentet over fra Forester og vinner ingen priser for verken design eller eleganse.

Vurdering

benny mener benny quote Andre generasjon Impreza er minst like gode, om ikke enda bedre, enn første generasjon. Det er svært få feil og mangler, og driftssikkerheten er noe av det beste som finnes. Ingen kjente feil og mangler annet enn at det kan være noe kast i bremseskiver. Men WRX-utgaver er gjerne knallhardt kjørt, da må mye gå galt.

Hva skal du betale?

På biler med lavt utstyrsnivå og lav motoreffekt ligger prisene fra ca 80 000 kr, men da er til gjengjeld kilometerstanden høy! Kan du klaske 150 000 kr i bordet, får du en fin stasjonsvogn med 1,6-liters motor fra 2004/2005. «Petter Solberg-bilen» Impreza WRX har en startpris på ca 200 000 kr. For trimmede og påkostede utgaver av 2007 WRX ligger prisen på drøye 600 000 kr.

Visste du at?

pil I 2003 skjedde det få hadde trodd var mulig. Petter Solberg gikk helt til topps i WRC. En solid fjær i hatten for Subaru!
pil Impreza ble i en kort periode solgt som Saab 9-2X i USA. Dette var et temmelig desperat forsøk på å få fart på Saab-salget der borte. Men en Subaru pålimt litt Saab-effekter klarte ikke å lure mange og bilen ble en flopp.
Fakta
År Merke Modellnavn
2011 Subaru Impreza
2010 Subaru Impreza
2009 Subaru Impreza
2008 Subaru Impreza
2007 Subaru Impreza
2006 Subaru Impreza
2005 Subaru Impreza
2004 Subaru Impreza
2003 Subaru Impreza
2002 Subaru Impreza
2001 Subaru Impreza
2000 Subaru Impreza
1999 Subaru Impreza
1998 Subaru Impreza
1997 Subaru Impreza
1996 Subaru Impreza
1995 Subaru Impreza
Biltester
Sjekk også

Spør Benny om Subaru Impreza 2001 - 2007

Benny
Det finnes 19 ubesvarte spørsmål om Subaru Impreza 2001 - 2007. Hjelp Benny å svare
reklame

Siste svar fra Benny om Subaru Impreza

 
Hei.

Hva kan du si om Subaru Impreza 2001 modell. Har fått tilbud om å kjøpe en som har gått 135.000 km for 35.000,-
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:January 6, 2012 kl. 11:26
Dette er generelt fine og gode biler - og med suveren framkommelighet.

Så jeg er ikke redd for å anbefale kjøp her hvis den du ser på er pen, velholdt har god servicehistorikk og kanskje en fersk EU-kontroll.
 
Hei.. Hadde dette vært en god førstebil? tenker på modellene rundt år 2000. og hva måtte man eventuelt gjort for og fått grom lyd i den, som på wrx og gti modellene? Hehe. lyst til å ha en firehjulstrekker til vinterføre, og imprezaen er jo kul. og elsker grom lyden på wrx modellene :)
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:June 27, 2011 kl. 10:09
Heisann!

Javisst Subaru Impreza er ikke noe dårlig valg som første bil. Helt klart morsom med firehjulstrekk også.

Høres ut som du må "eksos-trimme" den litt også. Det er ikke noen stor sak å bygge et eksosanlegg som brommer litt mer enn originalt.

Men du får ikke noen WRX av den grunn ;-)
 
Hei, jeg har funnet en Subaru Impreza 2,0 GL 1998 mod som har gått 67.000 km, og det jeg lurer på er om det er noe bra bruksbil, og om det er mye feil og problemer med de bilene?
Håper på svar ;)
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:March 30, 2011 kl. 10:56
Heisann. Dette er veldig gode biler med lite feil, og med den km. standen bør det være MYE biligjen her selv om den er noen år gammel.

Hva med rust? Og hva med registerreim? Sjekk ut disse to tingene... samt bremsene. Ser dette bra ut så tror ikke jeg at det er noen far å kjøpe denne.

Sjekk også linken:

http://www.tv2underholdning.no/broom/subaru/impreza/1993-2001/
 
Hei. Noen som har erfaringer med Subaru Impreza Boxer Diesel.
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:January 5, 2011 kl. 12:14
Heisann! Ja den har jeg kjørt i allle fall! Les testen av den her:

http://www.tv2underholdning.no/broom/biltester/subaru/traust-og-leken-2826810.html

Tøff bil, med suveren framkommelighet!
 
Vurderer denne:
http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=25605279
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:December 13, 2010 kl. 12:29
Gode biler dette. prisen er heller ikke ille, men det er helt sikkert noe å gå på allikevel - så prut!

Den har jo en ganske frisk km. stand, men det virker som den er godt fulgt opp...

Lykke til!
 
hei Benny
har tenkt å kjøpe subaru impreza 2,0 boxster diesel. forhandleren skal ha 295000 for en 2010 modell som har gått 5000 km. synes du dette er ett godt kjøp, og hva synes du om bilen?

mvh

Espen
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:October 20, 2010 kl. 12:49
Hallo Espen! Fin bil og prisen høres også helt grei ut. Så kjøp anbefales!

Legger ved min egen test i linken under:

http://www.tv2underholdning.no/broom/biltester/subaru/traust-og-leken-2826810.html

Lykke til med fin bil til vinteren!
 
Hei!
Jeg har en Subaru Impreza 2.0 GL Sedan fra 2000.
Bilen har rullet 130.000. Det er ingen rust på den siden den har vært bosatt i nord-norge i alle år. (eneste er noen steinsprutskader på panser, men ikke noe som er synlig om du ikke vet om de)
Motor er i meget bra stand. Ingen oljelekasjer og ingen blårøyk av eksos. Drar den aldrig over 3000 o/min ved kald motor. Bytter olje og filter jevnlig (7500km)
Ellers fungerer alt som det skal, og jeg har nettopp bytter støtdempere bak.

Så det jeg lurer på er hvor mye jeg skal ha samvittighet til å forlange for den ved ett eventuelt salg?
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:September 1, 2010 kl. 12:13
Heisann. Dette er gode biler! Og nå på høsten så pleier det å være lett å omsette firehjulstrekkere - så jeg ønsker lykke til med salget!

For en hel og pen bil så tipper jeg du får rett over 60 000 kr på det private markedet!
 
Hei, leveres den nye imprezaen, feks. 2.0 D Sport med 2-soners klimaanlegg? fungerer et "enkelt2 kliaanlegg like godt? Hva vil du si om de ulike utstyrsvariantene til nye Impreza? bør en velge bensin eller diesel?
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:April 12, 2010 kl. 12:31
Heisann. Ja, jeg mener den har 2-sone klima, jeg har testet den men må faktisk innrømme at jeg ikke er helt sikker her.

Det er ikke noen stor forskjell på et enkelt og avansert anlegg her. All lufta komme jo i samme kupe og blandes, uansett hvor avansert anlegget er.

Jeg hadde nok valgt en godt utstyrt bil og med dieselmotor i Impreza, om jeg skulle kjøpt i dag.
 
Hva er gjengangerfeil på Subaru impreza? Tenker da på det første karrosseriet 1993¿2000. Hva synes du om denne bilen? Hva kan du si om 2.0 liter utgaven?
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:December 22, 2009 kl. 20:28
Hallo. Dette er utrolig gode biler, med lite feil. På de eldste bilene må du se etter rust. Ellers så må du sjekke drivakselmansjetter, olje-lekkasje på motor, bremseskiver, kuler og ledd i forstillingen. Jan Erik hadde en 2-liter selv for noen år siden og var kjempefornøyd.
 
Hallo Benny! jeg har et spørmål hva syntes du om Subaru Impreza 1.6 GL 2000? hva vill den koste om noen år? si ca 3 år hva syntes du om denne bilen som en førstebil? eller ville du anbefale en japse? takk for et topp pogramm!! stå på videre dere i broom!!! Broom broom!
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:June 10, 2009 kl. 12:50
hei Martin! Det er en veldig kurant bil - du kan jo også style den litt :)
Du får både firehjulstrekk og god driftssikkerhet. Om tre år vil den koste omtrent det samme som en 97-modell gjør i dag - mer konkret er det nok vanskelig å være.
En veldig fin førstebil! Takk for hyggelige ord om programmet, forresten.
 
Hvordan kan du påstå at kjøreegenskapene ikke henger helt med turbo-hestene? Du skal lete svært lenge og LAAAANGT ned i lommeboka for å finne en bil med bedre handling enn en Impreza GT/WRX. En av de få konkurrentene er erkefienden EVO. Jeg velger å sitere Jeremy Clarkson: "In the real world, this is about as fast as you can get." (vedrørende WRX og Evo).Selvsagt krever det litt mer oppmerksomhet av sjåføren å kjøre en rask bil, men jeg tror ikke det er mange biler en normalt dyktig sjåfør kan klare å kjøre fortere med enn nettopp en Impreza eller Evo.
Spurt av Anonym om Subaru Impreza
Benny svarer:June 10, 2009 kl. 12:42
Tror ikke jeg er den skyldige her! :)
Har kjempesans for denne bilen, herlig motor og fantastisk morsom å kjøre.
Vi skal teste den nye utgaven i neste uke, gleder oss til det!
1 | Se alle
Pluss
«Det jo nesten bilen til Petter Solberg!»
Stasjonsvogn med firehjulstrekk = smart
Minus
Ikke akkurat noen designvinner
Billigbil-følelse
Beste kjøp
2005-modell stasjonsvogn med 2,0-liter med 125 hk. Men det morsomste er uten tvil WRX STI!
Styr unna
2001/2002-modellene har et mildt sagt særegent utseende. Bilene er naturligvis ikke dårlige av den grunn, men likevel… Fra 2003 er derimot alt så meget penere!
reklame
Siste fra Zett.no
Subaru Impreza (2006)

Subaru Impreza (2006) Subaru Impreza med kun 61 000 km på telleren! Gode sommer og vinterdekk! Tidligere eier var en voksen dame, og tatt godt vare på! 60 000 km hovedservice blir tatt på vårt verksted. For mer informasjon kontakt Magnus F. Swensen - 99428444 eller Øyvind Gallefoss -...

Publisert: 24 mai 2012 19:18

Subaru Impreza 2.0 Diesel Sport Classic 109 Hk, Demo (2011)

Subaru Impreza 2.0 Diesel Sport Classic 109 Hk, Demo (2011) Vi selger vår demokjørte Subaru Impreza, Classic Sport. Subaru er kjent som en leder i klassen når det gjelder firehjulstrekk. Sulland Gardermoen AS er endel av Sulland Gruppen som er en av Norges største bilforhandlerselskap. Vi har til enhver tid tilgang på 600...

Publisert: 24 mai 2012 19:03

Subaru Impreza 2.0D Premium 150hk (2010)

Subaru Impreza 2.0D Premium 150hk (2010) Meget pen Subaru Impreza Sport Premium med råsterk 150 hk BoxerDiesel. Subarus suverene "Symetrical All Wheel Drive" sørger for otimale kjøreegenskaper og rå fremkommelighet under alle vær og føreforhold. Denne er Premium utstyrt med bl.a original GPS...

Publisert: 24 mai 2012 11:16

Subaru Impreza 2.0 DL Comfort SJEKK KM/PRIS/GARANTI (2011)

Subaru Impreza 2.0 DL Comfort SJEKK KM/PRIS/GARANTI (2011) HALLO !!!! SJEKK DENNE 2011 modell Subaru Imnpreza 2,0 Turbo diesel som kun er kjør 22000 km og innehar komplett servicehefte fra merkeforhandler. Her får du en "ny" bil som har kjøreegenskaper og vei

Publisert: 23 mai 2012 23:32

Subaru Impreza 2.0 Premium Sport 4x4 (2008)

Subaru Impreza 2.0 Premium Sport 4x4 (2008) Svært pen og velholdt bil. Mye utstyr. Sterk og fin motor. Tøff versjon. En voksen eier. Alle service fulgt. Vi kan tilby god og rimelig forsikring og finansiering. Velkommen til Gustavsen Bil AS i Hunndalen, ved Gjøvik for en god, trygg og hyggelig bilhandel....

Publisert: 23 mai 2012 15:11

reklame
reklame