2003 - 2008

Bruktbil:

Subaru logo Subaru Forester

PRIS | fra 150 000,- til 450 000,-

Andre generasjon Forester holdt seg til samme størrelse som forgjengeren og designmessig skjedde det heller ikke store sprell. Det ser mest ut som en litt omfattende facelift. Heller ikke denne Forester-utgaven appellerer til de som er ute etter en bil med sporty utstråling.
Men Forester vokste flere hakk i eksklusivitet. Den føles adskillig mer påkostet, samtidig som den er tro mot røttene gjennom at den fortsatt har kjøreegenskaper som en litt høy stasjonsvogn. Bak det anonyme ytret skjuler det seg rett og slett en veldig trivelig bil.
Forester er langt fra klassens største, men de rette linjene betyr fortsatt bra plassutnyttelse. Subaru kunne bare tilby bensinmotorer. Det var ikke så bra i et marked hvor stadig flere ønsket seg diesel. Heller ikke verdens sprekeste motorutvalg. Firehjulstrekksystemet har fått mye skryt, dette er et av de beste i klassen.

Vurdering

benny mener benny quote Dette er helt utrolig gode biler. Ingen kjente feil og mangler utover vanlige service og bytte av normale slitedeler. Men på de eldste bilene med mye kilometer på telleren, kan mye selvfølgelig gå galt.

Hva skal du betale?

Biler med høy kilometerstand er priset fra ca 150 000 kr og oppover. Bruker du 200 000 kr på Forester, så får du en 2004-modell med automatgir og fin kilometerstand. Turbomodellene koster ca 50 000 kr mer enn biler uten turbo.

Visste du at?

pil Turboutgaven vokste seg til 2,5-liter på 230 hk. Med riktig farge (og felger) ser den faktisk ganske tøff ut også!
pil Hjemme i Japan lanserte Subaru en STI-utgave av denne Foresteren. 320 hk gjør den til en seriøs kjøremaskin.
Fakta
År Merke Modellnavn
2011 Subaru Forester
2010 Subaru Forester
2009 Subaru Forester
2008 Subaru Forester
2007 Subaru Forester
2006 Subaru Forester
2005 Subaru Forester
2004 Subaru Forester
2003 Subaru Forester
2002 Subaru Forester
2001 Subaru Forester
2000 Subaru Forester
1999 Subaru Forester
Biltester
Sjekk også

Spør Benny om Subaru Forester 2003 - 2008

Benny
Det finnes 34 ubesvarte spørsmål om Subaru Forester 2003 - 2008. Hjelp Benny å svare
reklame

Siste svar fra Benny om Subaru Forester

 
Jeg er i ferd med og fyltte til et småbruk som har en forferdelig gårdsvei. Den begynner med en 90 graders sving før det går rett opp. Trenger en pålitelig bil som klarer denne utfordringen. Må også innrømme at jeg ikke er vedensmester bak rattet og trenger derfor en bil som er god og kjøre. Er da subaru forrester et godt valg? må bli en gammlere modell til under 80 000. Har du noen bedre forslag?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:October 21, 2011 kl. 11:13
Jeg tror absolutt at en Subaru Forester kan være en velegnet bil for deg!

De er for det første både solide og gode. De har et godt firehjulstrekksystem og den ikke altfor stor.

For 80 000 får du en gammel bil som har gått langt.

Det som du MÅ sjekke ekstra mye da er: Støtdempere bak, at registerreima er byttet og noenlunde fersk og at bilen er EU-godkjent og har god service-historikk.

Lykke til!
 
hei
på min forester turbo 1999 mod er sommerdekkene av type duron a2000 all season,vet dere noe om disse dekkene
lurer på om det egentlig er helårsdekk,synes ikke noe særlig om helårsdekk
dem er vel ikke akkurat økonomisk med tanke på drivstofforbruk heller
lurer også på om dem er litt ujevn bane på dem,virker som bilen vibrerer litt opp og ned viss du forstår hva jeg mener
virker som det går litt mere drivstoff også med dem enn med vinterdekkene
kjørte til olso i vinter og da gikk dem på 0,77l på mila
kjørte ifjor sommer og da gikk den på 0,85
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:June 27, 2011 kl. 11:02
Heisann.

Om disse dekkene hadde blitt solgt på polet så hadde de neppe stått i øverste hylle for å si det slik.

Jeg kjenner så vidt til dekkene, og du må i alle fall ikke finne på å bruke de på vinteren. Det er det man kaller for et helårsdekk – men det er absolutt ikke noe jeg anbefaler å gjøre. Her i Norge må vi ha to hjulsett. Et sett til sommerbruk og et sett skikkelige vinterdekk.

Helårsdekkene er bygd opp med så mange kompromisser at de egentlig ikke duger verken til sommer eller vinterbruk.

Hvis du bruker disse som sommerdekk, så kan det at de rister faktisk være at dekkene er delaminert. Det vil si at banen / oppbyggingen i selve dekket ikke har tålt varmen/ hastigheten som kreves av et sommerdekk.
Men før vi feller dødsdommen over dem bør du forsøke å avbalansere de først. Det kan godt være så enkelt.

Akkurat hvor stor rullemotstanden er i disse dekkene er tør jeg ikke si, men det er tydelig at du har gjort deg noen tanker / erfaringer om dette selv…

Er du det minste i tvil så anbefaler jeg å skifte dekk, til noe du vet holder mål. Husk det er disse få kvadratcentimeterne med dekkfalte som holder bilen din på veien – og det er ikke her du skal spare.

Dekkene er etter min menig den viktigste ”komponenten” på en bil.
 
Hei. Har lyst til å kjøpe en subaru forester s-turbo 2000 modell med automatgir. Har prøvekjørt bilen og den virker tight og fin. Selger har passet godt på bilen med tanke på service og vedlikehold. Den har gått 280000, så jeg lurer på om jeg skal droppe det. Hva tror du?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:June 17, 2011 kl. 10:43
Hei du!

Hvorfor i all verden skal du droppe det hvis det er en slik bil du har lyst på, den er fin og tidligere eier har fulgt den godt opp?

Jeg forutsetter jo at prisen står i forhold til den høye km.standen.

Du må selvfølgelig også være klar over hva du kjøper her. På biler som har gått såpass langt så kan det meste skje – når som helst, selv om Subaru Forester i utgangspunktet er gode biler.

Det mest kritiske / dyreste her er vel automatgirkassa og turboen. Så sjekk det du har mulighet til rundt disse tingene. Spør og grav – er mitt råd. Å være nysgjerrig er en god ting!

Andre ting du bør sjekke litt nøye er register reim, oljelekkasjer og selvfølgelig slitedeler som bremser og forstilling. Støtdemperne bak er dyre – så sjekk disse litt nøye også.
Er du usikker så er jo en tilstandsrapport hos merkeforhandler eller en NAF-test å anbefale.

Er bilen grei i forhold til alder og kilometerstand og prisen riktig – så kjøp i vei!
Lykke til med sprek bil!
 
hei er dette en bil du kan anbefale?
http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=26942407
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:March 25, 2011 kl. 12:07
Opps.. denne hadde gått et stykke ja...

Men jeg er allikvel ikke redd for å anbefale deg å kjøpe denne selv om det har vært taxi.

MEN: Du må sjekke NØYE: Aut. kasse, drivaksler, registerreim, forstilling og bremser, Du bør også sjekke NØYE om det er vanlig med "senskader" etter gasskjøring. F.eks brente ventiler.

Er bilen fin og god - så tror jeg heller ikke at det er noe feil med prisen.

Men du må også være forbredt på at ting kan skje på en bil som har gått så langt.

Jeg har flere ganger kjøpt brukt taxi selv og har gode erfaringer med det.

Lykke til.
 
Hei Benny.

Min Forester 05 mod, med automatgear er jeg veldig godt fornøyd med, men jeg har et spørsmål.
Et tenkt tilfelle er, jeg kommer kjørende det hender noe i veien foran bilen, jeg stopper bilen drar til håndbrekket,
farer ut for å hjelpe men jeg glømmer å sette gearspaken i fri (park) DRIVE står fortsatt kobblet til boksen.
Da er spørsmålet mitt: Tåler gearboksen å stå slik i noen minutter.

Med vennlig hilsen, Jørgen.
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:February 28, 2011 kl. 11:53
Rent hypotetisk så vil jeg si ja, uten at jeg vet dette 100%. Men det er absolutt ikke å anbefale.

Sett alltis bilen i P eller N. FØR du løper ut av bilen. Da er du også helt sikker på å i verste fall bli overkjørt av din egen bil...
 
Jeg har en Forester 2009 diesel. Jeg er svært fornøyd med den bortsett fra en ting: Air condition anlegget oppfører seg som om det bare har av-på-bryter. Står temperaturvelgeren på 17 grader, får jeg kaldluft, står den høyere får jeg (altfor) varm luft. Jeg klarer altså ikke å justere temperaturen trinnløst. Det fungerte faktisk bedre med det manuelle anlegget jeg hadde på den gamle 98-modellen jeg hadde før. En kollega har nettopp kjøpt samme bilen, og har akkurat samme problemet. Verkstedet sier det ikke er noe i veien.

Har du noen forslag til hva vi kan gjøre?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:December 3, 2010 kl. 12:59
Hmmm... Dette var jeg ikke klar over, og det høres ikke særlig behagelig ut, at du bare i svært liten grad klarer å justere temeraturen.

Det skal jo egentlig ikke være slik, men er dette konstruktivt betinget så er det nok ikke lett å få gjort noe med det...

Føler du at du ikke får hjelp hos forhandleren, så ville jeg tatt det med teknisk avdeling hos imortøren. De sitter ofte på en god del mere info enn forhandlerene gjør.

Det kan jo være at de kjenner til dette og at det evt. er noen oppgraderinger på gang...
 
vært på eu kontroll med min forester s turbo 1999 mod og 0 feil
kmst 188000
noen overasket eller hehe
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:November 19, 2010 kl. 12:10
Nei - egentlig ikke. Vi har sagt det mange ganger før, men gjentar det gjerne: Dette er gode biler!
 
Hei Benny.

Lurer på å kjøpe en 2002 mod. Subaru Forester S Turbo.
Den har gått ca. 148.000km. Fulgt alle servicer og ser veldig godt holdt ut utvendig.
Ikke fått sett oppunder el. i motoren enda.
Er det noe spesielt jeg bør tenke på ved kjøp av denne?
Står til 168.000,- er det en noelunde ok pris?

Mvh
Anders
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:October 15, 2010 kl. 12:06
Heisann. Hvis bilen er pen og velholdt er prisen helt grei.

Dette er gode biler med litt trøbbel. Men sjekk hjullagre bak, drivakselmansjetter, bakruteviskeren og clutchen.

Bremseskiver og forstilling generellt bør også sjekkes.
 
Hei Benny!

Vet du om det er noe nytt på gang hos Subaru når det gjelder Forester?
Tenker da på forandring i chassis o.l Denne kom jo i 2008, så kanskje den kan bli enda mer spennende?

Hilsen Oddbjørn i Tromsø
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:September 22, 2010 kl. 12:15
Hallo Oddbjørn! Foreseter har egentlig vært en suksess siden dag 1. Og det er veldig bra biler. Salget tok seg kraftig opp da de enedelig kom med dieselmotor.

Dagens Forester kom i 2008, så vi må nok forsatt vente et par år til før det kommer noe nytt, er jeg redd,

Men den som venter på noe godt osv....
 
hei har kjøpt meg en subaru forrester 2004 vanlig 2liters motor uten turbo. synes den er litt lat, er det noe jeg kan gjøre for og få litt mere ut av motoren?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:May 10, 2010 kl. 12:33
Uten Turbo er ikke Forester noen racerbil akkurat... Du får heller trøste eg med at den er utrolig god og driftsikker.

Det finnes ikke noe "trimsett" til disse som jeg vet om. Så om du ikke skal bruke massevis av penger så er kanskje annet eksosanlegg, grenrør og katalysator et smart sted å begynne. Fortsett evt med et KN-luftfilter. Det kan chippes også, men biler uten turbo får ofte ikke mer enn ca 5 % effektøkning.
 
forester 2005 turtallet går sine egne veier.. dytter meg ned bakkene istedenfor å bremse..kobler fri og slipper gassen..turtallet går ned og opp til 2000 uten min hjelp...når hastigheten går under 20 km går brått turtallet ned til normal...hva skal jeg gjøre ...subaru verkstedet tror meg ikke..mekaniker ble med for å måle med et apparat,men da oppførte den seg normal... rj-46479 per johnny vang alta 90664691
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:April 30, 2010 kl. 13:12
Gratulerer Per Jonny! Du er en av få som har en Forster med feil på!

Jeg vet ikke hva dette kan være, men tipper på noe omkring def. tomgansreguleringsmotor, turtallsføler, spjeldsensor etc.

Verkstedet SKAL tro på kunden sin. Og mekanikere MÅ tenke selv om ikke alt vises i et display automatisk. Da må man finne fra volt og ampere meter og måle selv.

Kan helt sikkert være vrient å finne ut av dette hvis feilen kommer og går, men du bør ta kontakt med de igjen å la de ha bilen en dag eller to for på se nærmere på dette.
 
Hei. Har en Subaru Forester 98-modell, turbo, importbil. Den har gått ca. 160.000 km. Kjøpte den privat i 2008. Nå skal vi skifte clutch, den hopper ut av 1 gir når vi kjører nedover. Og den rister i rattet, så det er vel noe ledd som må skiftes, det er ikke sjekket ut ennå. Nå er det noen rundt meg som lurer på; kan bilen ha gått mer?? Det er jo ofte et problem med importbiler.. Hvet det er vanskelig å si noe konkret for deg, men er ikke det tidlig å skifte clutch?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:March 19, 2010 kl. 12:36
Hallo Pia. Du har en 12 år gammel bil som har gått 160 000 kilometer. Selv om Subaru er gode biler, så er det slett ikke unormalt om ting går i stykker. Snarere tvert i mot.

Clutch er slitedel, så det må du regne med. 160 000 km er IKKE tidlig for clutch bytte. At den rister i rattet kan være så enkelt som avbalansering av hjulene. Dette koster bare noen 10-lapper... Og om det skule være noen ledd eller noe i forstillingen så er heller ikke det unormalt.

Ingen grunn til å tro at denne har gått lengre enn hva som står på speedometeret, selv om du får litt påkost nå. Bry deg heller ikke om hva folk rundt deg sier. Få gjort de nødvendige tingene med bilen din, og kos deg med den videre!
 
Har du noe oversikt over mest vanlige feil ved en 99 forester turbo? Noe problem med akslinger/diff? Det blir min første turbobil, noe annet å tenke på?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:March 8, 2010 kl. 12:25
Hallo Arne. Jeg kjenner ikke til noen spesielle feil på disse, utover det du finner på de "vanlige". Men det er klart at turbo-havari kan forekomme, og at bilene kanslje generellt er noe tøffere brukt. Så det er vel vedryt med en eksrtra sjekk.

Subaru er ganske dyre å reparere om noe går i stykker. Er du usikker, få en tilstandsrapport fra merkeverksted eller ta en NAF-test. Det er penger du fort kan spare inn.

Eller så er jo servicehistorikk og nylig utført EU-kontroll også betryggende.
 
jeg har sett en subaru forester på finn.no tilsalgs hos et bilfirma i namsos som heter motorpartner som har automatgir og lurer på om det er noen svakheter med disse kassenetror prisen er ganske gunstig på denne mot listeprisen på dissedet er en 2,0 s turbo stasjonsvogn 1999 mod
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:February 17, 2010 kl. 12:40
Hallo Knut. Jeg kjenner ikke til at det er noen svakheter på disse automatgirkassene. Forester er generellt solide og gode biler, så et mye tryggere kjøp gjør du neppe!
 
Har en Subaru Forester -06, gått 38.000 som jeg kjøpte i januar i år. Den er veldig tungstartet, 2-3 forsøk før den starter. Virker som den mangler strøm til å drives startmotoren skikkelig, men har fått sjekket batteriet og ladet dette fullt uten at det hjelper. Hva annet kan det være?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:February 17, 2010 kl. 12:38
Hei Tore. Tipper at det er dårlig kontakt eller spenningsfall som er årsaken til dette. I allefall hvis du er HELT sikker på det med batteriet....
 
Jeg lurer på å kjøpe den nye Subaru Forester toppmodellen med Boxer Diesel.... Har dere noe vetig å fortelle meg om denne?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:December 22, 2009 kl. 20:22
Hallo Erik. Det er en flott bil som jeg absolutt anbefaler. Les testen av den her på Broom.no hvis du ikke allerede her gjort det...
 
Hei ! Har en Subaru Forester o6 mod som jeg bygget om til gassdrift i sommer. Fungerer veldig godt. Det lukter ikke av avgassene , og prisen på gass gjør at det koster meg 5 kr mila i drivstoff. Kan jeg i tillegg ha god miljøsamvittighet synes du? ANdre land har hatt gass til biler i mange år ? Hvorfor er gassnasjonen Norge helt på sidelinja når det gjelder bruk av gass i biler? Noen busser og ferger bruker dette og da kalles det et miljøvennlig alternativ. Jeg vet ikke hva jeg skal tro. Håper du har noen tanker onm dette.Hilsen Asgeir
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:December 21, 2009 kl. 12:54
Hei Asgeir. Gass er gull! Og det er litt rart at flere ikke bygger om, men det har nok noe med å gjøre at det er relativt dyrt og montere. Jeg tror at hvis det skal være lønnsomt må man ha et litt langsiktig perspektiv og kjøre ganske mange km. per. år.

Det virker som Norske myndigheter og byråkrater ikke er villige til å satse på dette. Er de redd for å tape noen avgiftskroner????
 
Hei benny! hadde de en test mellom to nye biler. en subaru forester og en land rover freelander. Freelanderen var ganske god i terrenget men forester derimot hadde problemer med å kjøre opp bratte bakker og kjøre over steiner, den hadde også problemer med å gire i oppoverbakkene . men har hørt av noen andre at subaru forester er en utrolig god bil med nok så gode terreng egenskaper. jeg vil gjerne høre din mening? :)
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:December 21, 2009 kl. 12:49
Hei Jarle. Land Rover er jo kjent for å være helt rå i terrenget. Det betyr ikke at Forester er dårlig, for det er det ikke. Har aldri kjørt disse mot hverandre, men det kunne vært gøy....
 
er den bra
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:December 15, 2009 kl. 21:02
Jepp, Emil dette er kjempe gode biler!
 
Når bynte subaru å Montere isofix fester i Forester?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:August 19, 2009 kl. 12:44
Ikke helt sikker, tipper 2003. Men vil anbefale en kjapp telefon til nærmeste Subaru-forhandler, de bør kunne svare!
 
Hei,Jeg er den heldige eieren av en 2006 Subaru Forester 2,5XT AT YN. Jeg mener et par av opplysningene dere har oppgitt kanskje må være feil. For det første har dere skrevet "2006 Subaru Forester 2,0XT AT YN", men det er jo en 2,5 liter motor som står i den. For det andre står det at den har 200cm bakkeklaring, og det skal selvsagt være 20 cm :o)Jeg ser dere har skrevet under Subaru Forester: "Med riktig farge (og felger) ser den faktisk ganske tøff ut også!" Hvilken farge og felger gjør den tøffest? :-)Takk for et topp program og en veldig bra hjemmeside!Mvh,Thomas Vådahlthomas@fellowship.no
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:July 17, 2009 kl. 12:43
Hei Thomas! Takk for korreksjon - vi trenger det, for det hender at ting av og til går litt galt, dessverre. Nå det gjelder bakkeklaring på Fortester, så har du helt rett - den er IKKE 2 meter! Hva som er pent og tøft - blir også en smakssak. Personlig så synes jeg sort, med beige skinn interiør er pent. Vi testet også en hvit bil med helt lysegrått interiør, også den var fin! Ønsker deg lykke til videre som fornøyd Subaru eier!
 
Hei!Vi er på jakt etter ny bruktbil,vår 4. subaru, men denne gangen Forester. Har derfor noen spørsmål:- hvilken modell bør vi velge for å få best mulig plass i baksetet og bagasjerom?- er drivstofforbruket høyt på alle modellene?- har forester lavgir?- vi har også følgende ønsker: mulifunksjonsratt, cruisekontroll, klimaanlegg, farga ruter.Håper på gode tips fra deg!mvh.Hilde-Marit
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:July 15, 2009 kl. 12:34
Hei Du er en fornøyd Subaru eier skjønner jeg! Forester er fine biler, men de bruker endel bensin, regn med ca 0,85 - 0,9 pr mil på blandet kjøring. Biler med bensinmotor og manuelt gir har lavserie (spak ved siden av handbrekk) En fin 2003 modell får du for ca 175 000 kr. Den har også helt grai bakseteplass! Lykke til - tror du vil bli fornøyd med Forester også!
 
Dette er uprofft, Går det an å svare på på når Subaru forester diesel kommer med automat?????Makan!!!!
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:June 5, 2009 kl. 12:48
Jeg svarte på dette i går, men kan jo repetere det: Hverken jeg eller importøren aner når Forester diesel kommer med automt - og om den i det hele tatt kommer til å gjøre det. Denne kombinasjonen er ikke så populær ellers rundt i verden, derfor har nok ikke Subaru det så veldig høyt på prioriteringslista. Jeg har akkurat kjørt bilen, og motoren er veldig sterk og fin. Så får det heller våge seg at vi må gire manuelt.
 
Har prøvd tidligere men ikke fått svar, så jeg prøver igjen. Har en Subaru Forester 2.0D 2009 mod. Spørsmål: Forhandler anbefaler et oljeskift ved 7500km. Er det nødvendig? Videre har jeg forstått at srevice-intervallene er 15000km. mens hos dere i Broom leser jeg at det er 30000km. Hva er riktig?
Spurt av Anonym om Subaru Forester
Benny svarer:May 29, 2009 kl. 13:08
Ja, har du kjøpt en bil til 400 000, så bør du ikke spare penger på oljeskift. Olje er viktig. Hovedservice hver 30 000 km, og "mindre" service hver 15 000 km.
1 | Se alle
Pluss
Fine og balanserte kjøreegenskaper
Fortsatt moro med turbo
Minus
Kanskje klassens trausteste bil
Mangler diesel
Beste kjøp
En velutstyrt 2004/2005-modell, uten turbo.
Styr unna
Biler som bærer tydelig preg av å ha blitt brukt i terrenget, og biler med dårlig servicehistorie.
reklame
Siste fra Zett.no
Subaru Forester 4WD 4WD (2001)

Subaru Forester 4WD 4WD (2001) Nylig skifta Reg.reim og vasspumpe.

Publisert: 25 mai 2012 13:56

Subaru Forester 2,0 Sport 67A (2002)

Subaru Forester 2,0 Sport 67A (2002) Velkommen til en hyggelig bilhandel hos Toyota Romerike A/S avd. Lillestrøm. Vi har solgt nye og brukte biler siden 1978, og har god kunnskap om Toyota. Vi har til enhver tid rundt 160 biler på lager,

Publisert: 25 mai 2012 02:05

Subaru Forester 2.0 Aut 4WD (2004)

Subaru Forester 2.0 Aut 4WD (2004) Subaru Forester er en stor og sikker bil, med høy nytteverdi og suveren driftssikkerhet. Bilen har lav KM og er godt vedlikeholdt både teknisk og kosmetisk. Motor Forum Oslo er en del av Motorgruppen sitt forhandlernett i Norge. Vi kontrollerer bilene på vårt eget...

Publisert: 24 mai 2012 10:41

Subaru Forester 2,0D PREMIUM (2010)

Subaru Forester 2,0D PREMIUM (2010) Gunstig forsikring og finansiering fra kr. 0,- kontant i inntil 8 år. NYBILGARANTI

Publisert: 23 mai 2012 01:28

Subaru Forester 2,0 D PREMIUM (2009)

Subaru Forester 2,0 D PREMIUM (2009) Gunstig forsikring og finansiering fra kr. 0,- kontant i inntil 8 år. NYBILGARANTI

Publisert: 23 mai 2012 01:28

reklame
reklame