Snart kommer direktørbilen i ny drakt
Faceliftet BMW 7-serie knipset nesten uten maskering.
7-serien til BMW fikk et langt mer "spiselig" design i nyeste generasjon (F01/F02), lansert i 2009, enn modellen som nærmest sendte en samlet direktør-bransje inn i en sjokklignende tilstad i 2002 (E65/66).
Designer Chris Bangel skapte seg en plass i historiebøkene med sin vågale linjer for snart ti år siden.
Nå viste det seg fort at også den kontroversielle E65/66 var svært god å kjøre, og at kvaliteten holdt BMW-standard.
Designet, med et klumpete bagasjelokk som det mest iøyefallende designgrepet, har imidlertid stått seg godt. Mange har med tiden latt seg overbevise om designet.
LES OGSÅ: Denne bilen har tapt seg 1,2 millioner på sju år
Mest spennende under panseret
Det ligger an til litt annerledes blinklys når 7-serien kommer i face lift-utgave neste år. Foto: Scoopy
Med den nye modellen har designerne gått tilbake til de tidløse linjene, uten store overraskelser. Dagens 7-serie er både tøff og elegant - men som oppfølger til forrige generasjon, kan den virke litt kjedelig.
Flere designelementer ble forøvrig toneangivende for resten av BMW-modellene som fulgte.
Neste år får BMWs størstemann en facelift. Utifra bildene kan det virke som om det er beskjedne grep som skal tas. Det er litt annerledes støtfangere, mer LED i lyktene og nye baklamper som utgjør de mest åpenbare endringene.
7-serien som kom i 2009 kommer i face lift-utgave neste år. Stort sett er bilen lik, slik bildene vi kan vise her, mens det er noen endringer på lykter og støtfangere foran og bak. Foto: Scoopy
Dessuten ser det ut til å komme blinklys i speilene.
Ofte er det grepene som tas under panseret som betyr mest. Det innebærer gjerne mer effekt og lavere forbruk, uten at vi har fått konkrete signaler på hva vi kan forvente her.

| Publisert | 06.08.2011 10.01 |
| Oppdatert | 07.08.2011 17.36 |




