Panamera - den siste bilen fra Porsche under Wendelin Wiedekings ledelse.
Panamera - den siste bilen fra Porsche under Wendelin Wiedekings ledelse.

Porsche Panamera satte ny rekord

Porsche har vært på Nürburgring med Panamera. Resultat: Ny bestetid for firedørs biler! Les hvor fort!

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

7 minutter og 56 sekunder. Det er tiden alle andre produsenter av firedørs biler nå har å strekke seg mot. Porsche Panamera har satt ny rekord på Nürburgring - tre sekunder raskere enn Cadillac CTS-V som fikk ha bestetiden i et drøyt år.

Det er tyske Sportauto som bringer nyheten - den er ennå ikke blitt offisielt bekreftet av Porsche. Rekorden skal ha blitt satt med legendariske Walter Röhrl bak rattet og - dette ble selvfølgelig gjort med turbo-utgaven.

318 km/t på Autobahn

Dermed har Porsche oppnådd et av mange mål med denne bilen. Panamera flytter grenser i familiebil-segmentet - samtidig som den bygger under og videreutvikler Porsche-merkevaren.

Da vi i broom.no testet Panamera for en drøy uke siden, dro vi den helt uten problemer opp i 318 km/t på autobahn. Da gikk bilen fortsatt som på skinner.

Se hele Panamera-testen vår her:

Startpris på 1 695 000,-

Panamera kommer til Norge i september/oktober. "Rimeligste" Panamera starter på 1 695 000 kroner. Panamera 4S har firehjulstrekk og koster fra 1 775 000 kroner. Dette er modellen importøren regner med blir bestselger.

Turboutgaven blir mye dyrere. Her starter prisen på 2 365 000 kroner - og det er før du lesser på med utstyr.

reklame
Les også:
TRENGER VI SUPER-SEDANENE?
TRENGER VI SUPER-SEDANENE?

Premium-produsentene står i kø med sine supersedaner. Men visste du at det finnes en supersedan til 250 000 kr?

Porsche til RAV4-pris
Porsche til RAV4-pris

Porsche Cayenne har falt MYE i pris. Nå får du brukt Cayenne til samme pris som en godt utstyrt, ny RAV4!

Dro av banen med Carrera GT
Dro av banen med Carrera GT

Tommy Rustad er vanligvis tryggheten selv på bane. Men her gikk det galt!

Er dette en ny Porsche?
Er dette en ny Porsche?

Dette bildet går akkurat nå som en farsott på internett. Ny Porsche-modell? Eller bare noen som driver gjøn?

Spionbilder av nye Aston Martin Rapide
Aston Martin Rapide: Ny super-sedan!

Her er den for aller første gang uten kamuflasje: Nye Aston Martin Rapide.

Er dette en ny Porsche?
Er dette en ny Porsche?

Dette bildet går akkurat nå som en farsott på internett. Ny Porsche-modell? Eller bare noen som driver gjøn?

Tidenes sluttpakke
Tidenes sluttpakke

Ikke rart han smiler!

Gemballa GT Mirage Gold Edition
God som gull?

Hva gjør du når du synes superbilen Porsche Carrera GT er altfor ordinær? Jo, du slenger på et par kilo gull og lager verdens første Gold Edition. Advarsel: Smakløse bilder!

 
Comments powered by Disqus
 
Ford Tourneo Custom: For de virkelig store familiene
Topp 10: Biler med damenavn
Slik jukser svindlerne med kilometertallene
Nå kan du risikere å møte denne på veien
Mercedes A-klasse:
90 prosent skjønte ikke hva dette betyr
Ford B-Max: Slik blir bilen tenårings-sikker
Se så billig de er blitt

Kalenderen fra Motorkalenderen

reklame