Porsche bygger Prius-konkurrent

... eller i det minste en hybridbil som skal brukes i racing.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I dag har tilnærmet alle bilprodusenter et uttalt fokus på miljø. Da Audi nylig lanserte A8 fokuserte de på hvor lavt utslipp den har, selv om en diger luksusbil med over 250 hestekrefter ikke er det du vanligvis forbinder med Bellona.

Og til og med superbilprodusenten Koenigsegg har vært stolte av at du kan kjøre bilene deres på biodrivstoff. Men først og fremst har det kommet mange el- og hybridbiler, og nå er det Porsches tur.

Brukes i racing

Denne 911en har riktignok et helt nytt system. Det er utviklet av Formel 1-teamet Williams og fungerer ved at et svinghjul lagrer kinetisk energi, som siden brukes til å drive en 60kw-elmotor på hvert av forhjulene i 6-8 sekunder av gangen. Enten for å spare bensin eller gi ekstra prestasjoner. Bakhjulene drives av en boksermotor på 480 hestekrefter.

Nå bør det nevnes at det nok er en liten stund du kan kjøpe en Porsche 911 hybrid i butikken. I første omgang skal systemet testes på racerbanen, og selv om Porsche ikke tror på seier i 24-timersløpet på Nürburgring er vi sikre på at den blir rask. Toyota har tross alt allerede vunnet race med sin Supra Hybrid som du kan kjøre i Broom-spillet.

reklame
Les også:
Her er bilene for deg som er opptatt av både miljø og sikkerhet
Her er bilene for deg som er opptatt av både miljø og sikkerhet

Oppfyller kravene til både kollisjonssikkerhet og miljø. Se oversikten:

Duell: Toyota Prius vs Honda Insight
Teknisk knockout

Toyota Prius og Honda Insight tilbyr veldig mye av det samme. Vi er likevel ikke i tvil om hvilken vi ville valgt.

318 km/t i Panamera
318 km/t i Panamera

Broom har prøvekjørt Panamera, og det gikk fort! Bli med i 318 km/t på autobahn. Se video!

Porsche til RAV4-pris
Porsche til RAV4-pris

Porsche Cayenne har falt MYE i pris. Nå får du brukt Cayenne til samme pris som en godt utstyrt, ny RAV4!

1979 Porsche 928
Brukt Porsche 928: Feil og problemer

Nå er den blitt veteran - og dermed også svært rimelig å eie.

Disse bilene er både trygge og grønne
Disse bilene er både trygge og grønne

Oppfyller kravene til både kollisjonssikkerhet og miljø. Se oversikten:

 
Comments powered by Disqus
 
Audi A6 allroad quattro Nybiltest:
Får ikke lov til å flytte bussvraket
Land Rover Freelander: Denne holder ingen følge med – utenfor veien
Spar penger - reparer frontruta
Det kaller vi hell i uhell
Golf GTI: Her er GTI-en ingen andre har
Disse bilene har du neppe sett før
Toyota Corolla: - Den har en sjarm du ikke finner i nye biler
Mercedes Becker Jet Van:

reklame