Paris Motor Show: Ny Lamborghini
Hint: Utsnittet er fra en helt ny bil som produsenten mener skal revolusjonere markedet!
"Discover the way to the future of supersports cars," er Lamborghinis egen beskrivelse til dette første av seks teaserbilder før avsløringen av en ny og viktig modell under Paris-messen i oktober.
Oppdag veien til framtidens superbiler altså!?! Hva skal vi tolke ut av dette? Ser du i det hele tatt hva bildet forestiller?
Jeg tror jeg vet svaret
Er Lambo for dyrt - hva med en annen italiener?
Vél... Jeg har sett på det LENGE og HARDT og mener jeg har funnet løsningen!
Ser du helt til høyre på bildet, så er det en litt kantet detalj som stikker i bue oppover på bildet. Dette er jeg temmelig sikker på er en vindusvisker.
Hvis det stemmer, er de to dype hullene luftutslipp fra en frontmontert radiator.
Da er også karbonfiberdetaljene til venstre på bildet panseret på denne bilen.
Miljøbil?
Men hva slags Lamborghini er dette egentlig?
Det er ingen nyhet at Murcielago, dagens toppmodell fra Lamborghini, ikke kommer til å klare framtidens utslippskrav. Derfor er Lamborghini allerede i gang med å konstruere en oppfølger, tidligere rykter sier at denne trolig kommer til å få navnet Jota.
Hvis de skal klare utslippskravene, er hybrid-teknologi antagelig den eneste utveien, og hvis dette er en Jota med hybridteknologi, så kan hintet "discover the way to the future of supersports cars" gi mening.
Kan være noe annet?
Men Lamborghini har andre prosjekter på gang også. Det ryktes om en oppfølger til terrengbilen LM 002, en ny superbil under navnet "Cnossus" er også ute på ryktebørsen.
Jeg heller mest til at dette er den nye Jota og at den har noen form for miljøteknologi - antagelig hybrid. Men vent litt... Det kan jo også være en Lamborghini-utgave av Audis elektriske R8 som de kaller E-Tron. Hmmm... Dette er ikke lett.
Mange mener dette er verdens første superbil
Hva tror du dette er? Skriv i kommentarfeltet under

| Publisert | 07.09.2010 21.24 |
| Oppdatert | 08.09.2010 09.01 |





