Sasa rygget på en Porsche - dermed gikk pengene han hadde spart til vinterdekk...
Sasa rygget på en Porsche - dermed gikk pengene han hadde spart til vinterdekk... Foto: Privat
BROOMS VINTERDEKK-KONKURRANSE:

Oppps! Der forsvant sparepengene

Hendig uhell sørget for at det planlagte vinterdekkjøpet ikke blir noe av.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Vi får stadig inn massevis av mer eller mindre gode forslag til vår store konkurranse ”Hvorfor jeg bør vinne nye vinterdekk”!

– Det er skikkelig moro at responsen er så god. Det er helt tydelig at mange har behov for nye vinterhjul. Bare synd at vi ikke har anledning til å hjelpe alle, sier dekkkonkurranse-general og redaksjonssjef Vegard Møller Johnsen i Broom.

Har du ikke fått deltatt ennå? Fortvil ikke! Klikk på linken under – og bli med du også!

KLIKK HER: Vi gir bort splitter nye vinterhjul:

Vi deler noen av de innleverte historiene med Broom-leserne. Dagens historie er om en som en som hadde spart opp 7.000 kroner til nye vinterdekk, men så skjedde noe ...

Les historien her:

Hei sann

Jeg har hatt førerkort i underkant av ett år nå, og ikke alt har gått som på skinner.

Bilen ble levert originalt med stålfelger fra forhandleren (Passat 3b 2000 modell). De var kjempestygge og slitte, men de fungerte en sesong- under tvil. Jeg hadde derfor spart opp penger til nye vinterhjul.

Så kom det skjebnesvangre øyeblikket. Det skjedde på en parkeringsplass, det var lav sol midt imot og bak meg kom det en bil jeg verken så eller hørte. Det var en Porsche 911, årsmodell vet jeg ikke men den var av den nyere sorten.

Jeg rygget og traff så klart Porschen midt i fronten. Resultatet var knust støtfanger og spoiler som også viste seg å være noen spesialgreier og lakken var også spesiell.

Porsche-føreren var kjempesnill og krevde kun 7.000 kroner for skadene. Jeg har hatt bil i kun to måneder og det hadde vært dyrt å ta det på forsikring da vi ikke har opparbeidet noen bonus. Bilen er registrert på faren min, og han har ikke førerkort heller ikke moren min har det.

Og – ja det var 7.000 kroner jeg hadde spart opp til nye felger og vinterdekk. Det betyr null nye felger og dekk til meg! Det var kjempenedtur! Så nå håper jag kanskje at jeg hellet snur og at jeg kan vinne nye hjul fra dere i Broom!

Hilsen Sasa Dukic

Del med Facebook-vennene dine

Les mer om premiene her:



reklame
 
 
Nettmøte: Spør om bil i dag
Guide: Slik finner du bobilen som passer for deg
Her blir du sommerens partykonge
Tatt i 108 km/t - med promille
Se hvordan de redder varebilen
Ikke så lett å kjøre avgårde med denne...
GT86: Fredric får Toyota med 700 hestekrefter

reklame