Nå tar jeg med bilene hjem!
Med gode hjelpere fra støttegruppa på Facebook, er Per Amund fra Løten i ferd med å redde unna bilsamlingen sin.
Husker du Per Amund – han med bilsamlingen som Løten kommune vil tvangskondemnere?
Per Amund Rustad fra Løten er travet opptatt med å redde samlingen sin fra opphugging. Foto: Støttegruppen på Facebook
Hvis ikke, les saken og se bildene av bilene her:
En stor takk!
- Aprops Facebook, Per Amund – støttegruppa den har økt med 5000 medlemmer på under en uke, siden Broom og TV 2 har laget reportasjer på bilsamlingen. Har du noen kommentar til det?
- For det første meg jeg få si tusen, tusen takk til alle som støtter meg. Det varmer virkelig, og gir meg mot til å kjempe videre. Det er en utrolig god følelse at flere tusen mennesker jeg ikke aner hvem er – fra hele Norge - støtter meg på denne måten, sier en rørt og litt sliten Per Amund Rustad.
Han legger ikke skjul på at kampen mot ”øvrigheta” har tatt på...
Hva synes DU? Bli med i debatten på Broom-forumet - klikk her:
Kulturhistorie på hjul
- Men det er tydelig at folk vil se kulturhistorie på hjul, og ikke bare på bilder, sier han.
- Er det noen avklaring på hva som skjer videre med bilene?
- Jeg holder på å flytte bilene akkurat nå... sammen med to fra støttegruppa på Facebook som har tilbudt seg å hjelpe meg – og nå er vi i full gang, kommer det entusiastisk.
Se mer om Per Amund på TV2 nyhetene, klikk her:
Skal sortere
En liten pust i bakken på støtfangeren til en reddet Scania Foto: Støttegruppen på Facebook
- Ja, vel! Har du fått tak i en egnet lagringsplass?
- Ehh - Nei ikke akkurat, men jeg tar dem med meg hjem.
- Hjem???
- Ja, jeg bor på en gård og har heldigvis god plass, så jeg tar bilene dit midlertidig.
Så får jeg sortert og skaffet meg litt nøyere oversikt. Men jeg skal ikke ha dem her permanent.
- Hva med å selge noen av bilene?
Vil du bli medlem i støttegruppa på Facebook? Klikk her:
Museumsplanen lever videre
- Nei, det ønsker jeg i utgangspunktet ikke. Jeg har en del deler som kan selges, eller byttes i noe annet. Men drømmen er fortsatt å lage museum.
Alt for å ta vare på historie og kulturarv, avslutter Rustad før han gyver løs på bilflyttinga igjen.
Les alt om brukte biler i vår store bruktbilguide - klikk her:
Disse vil Per Amund redde fra skroting.

| Publisert | 27.10.2009 12.50 |
| Oppdatert | 27.10.2009 16.16 |





