| |
Mitsubishi Pajero: Hei Benny. Vær grei å les dette, ingen vil svare!
Pajeroen går i... |
|
Hei Benny. Vær grei å les dette, ingen vil svare!
Pajeroen går i maks 110 i oppoverbakke på firehjulstrekk. Det virker som om den absolutt ikke vil bikke over, som om noe er galt. Merkeforhandler har ikke hørt noen kommentere det og later som ingenting, og når de har snakket med mitsubishi Norge, så vet de ikke toppfarten. De har visst ikke fått det spørsmålet før. Verkstedet lener seg på at de ikke får testet dette. Men skal man til Tyskland, så vil man ha klampen i bånn for å holde farten. Det kan jo umulig være bra for bilen. Alle later som om de følger 90 sonen i Norge, og at ingen av dem tester sin egen privatbil når jeg rådspørr dem som skal vite dette. Hva kan man forvente av bilen egentlig? Det er en 07 mod. Det er fortsatt nybilgaranti, og jeg har akkurat skaffet meg bilen. Det er ingen ulyder i den. Men forventet mer på firehjulstrekk. Har hatt en Landcruiser 2000 mod. Den skjøt fart, så vi turde ikke sette opp farten mer enn det vi oppnådde. det var en 100 og de er også tunge.
Kan du hjelpe???????? |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:March 5, 2012 kl. 11:48
|
|
Hørtes litt spesielt ut dette. Har hatt Pajero selv 3,2 diesel og den gikk i alle godt over 110...
Det kan være at dette her med at du har firehjulstrekken innkoblet å gjøre - hva gjør den i toppfart hvis du bruker den på tohjulstrekk?
Tror det er et fornuftig sted å starte der. Bruker jo heller ikke å kjøre med innkoblet firehjulstrekk på autobanen i Tyskland...
|
| |
Mitsubishi Pajero: Hei;)
Jeg har en pajero 2.5 TD 1992 modell....... har hatt problemer... |
|
Hei;)
Jeg har en pajero 2.5 TD 1992 modell....... har hatt problemer i lang tid med at kjølevæska forsvinner...... men da uten at man ser hvor den tar veien........ men i d siste har skikkelig "tatt av"..... vannet blit blåst over fra radiator til ekspansjontank og så rett ut...... og bilen blir varm på no time........ frykta gåen toppakning...... men ingen olje i vannet eller vann i oljen........... en kompis av meg kjørte trykk på den...... den holdt trykket bra... han mente jeg skulle prøve i første omgang å skifte lokket på radiatoren.......... kan d være så enkelt????? eller lukter dette toppakning eller i verste fall sprukken topp???? |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:May 2, 2011 kl. 11:18
|
|
Heisann. Huff og huff... Dette hørs ikke bra ut.
Jeg tror neppe det er så enkelt som å skifte radiatorlokk desverre. Men det er altids verdt et forsøk...
Men jeg tror nok du bør forbrede deg på å demontere topplokk her - som du selv er inne på. Det virker som du har trykk i kjølesystemet, noe som tyder på at kompresjonstyrkket i motoren på en eller annen måte kopmmer inn i kjølesystemet. |
| |
Mitsubishi Pajero: Automatkasse som "lugger" og stopper "kveler" motoren når den settes... |
|
Automatkasse som "lugger" og stopper "kveler" motoren når den settes i Drive eller Revers.
Bilen det gjelder er en 2002 pajero 3,2 automat |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:November 17, 2010 kl. 12:23
|
|
Ai, ai - dette er ikke noe gøy...
Frykter desverre at du har en girkasse overhaling på gang her. Stikk innom en merkeforhandler for en nøyere sjekk.
Så får vi bare håpe at jeg tar fryktelig feil. |
| |
Mitsubishi Pajero: Heisan Benny!
Jeg er den lykkelige eier av en Pajero GLX , 3,2 , 2000... |
|
Heisan Benny!
Jeg er den lykkelige eier av en Pajero GLX , 3,2 , 2000 mod. Har hatt bilen fra 2001. For meg med ski og hund, har dette vært bil midt i blinken. Driftsikker og "gniten" på drivstoff, på tross av voksen motor. Skiftet svinghjul, og lagrene foran i de siste tre år. EU godkjent i forrige mnd. Alle reperasjoner og service på merkeverksted.
Tanken var å sette inn seter ved årsskiftet. Da er bilen 10 år gammel, og kjørt ca. 170.000. Siden mitt behov for så stor bil ikke lenger er tilstede, vurderer jeg med tungt hjerte å selge. Hva kan jeg forvente å få for bilen?
Har sett på Outlander, og Skoda Octavia Scout. Men svært usikker på jeg skal slå ned på. Har svært god erfaring med merkeverkstedet til Mitsubishi. Det teller jo en del. Men så var det om jeg få mer bil for pengene ved å velge Skoda. Er helt avhengig av trekk på alle fire. Og fjellturene er heller ikke lagt på is. Så gode råd mottas med takk. Både fra Benny, og andre som har meninger.
Hilsen Calle |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:October 10, 2010 kl. 21:06
|
|
Mitsubishi er soleklart best på det med trekk på alle fire. Skoda ligger under VW så her lukter jeg elektriske problemer og dyre verkstedsregninger.
Mitsubishi har jo sin 5 års garanti også om du kjøper den nest siste eller siste generasjons Outlander.
Eneste negative med Outlander er at den får lett steinsprut skader ved hjulbuer, clutch som blir fort utslitt og veistøy nivået er relativt høyt.
Spør gjerne også på www.mitsubishi-klubben.no ettersom vi har en god slump med fornøyde Outlander eiere :) |
| |
Mitsubishi Pajero: Hei benny!
Kan ikke dere i Broom prøve å få til en Pajero vs Land... |
|
Hei benny!
Kan ikke dere i Broom prøve å få til en Pajero vs Land Cruiser test?
Ønsker selv å kjøpe en pajero 07- noe spesielt en må være obs på? service/deler dyre?
Mvh
Audun |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:September 24, 2010 kl. 12:22
|
|
Hallo Audun! Du er på utkikk etter en V80 du da - den nyeste? Dette er veldig gode og solide biler - som jeg glatt anbefaler.
Nå det gjelder delepriser og service så har aldri Mitsubishi vært blandt de billigste. Trøsten før være at det ikke er så ofte man trenger deler til de.
Komplett servicebok og bremser bør sjekkes litt nøye før kjøp. Har bilen gått langt så sjekk forstillingen også.
Lykke til med fin bil! |
| |
Mitsubishi Pajero: Hva med en sammenlignings test mellom Pajero (siste oppgr) vs. |
|
Hva med en sammenlignings test mellom Pajero (siste oppgr) vs. Land Cruiser. |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:March 19, 2010 kl. 12:48
|
|
Heisann. Absolutt en god ide som vi tar med videre. Kanskje noe for TV også! Takk for bra tips! |
| |
Mitsubishi Pajero: mye problemer med 05 modell pajero 3,2 diesel, hvilke utgaver er det ... |
|
mye problemer med 05 modell pajero 3,2 diesel, hvilke utgaver er det mest utstyr på? |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:February 22, 2010 kl. 12:57
|
|
Hallo du. Nei her er det ikke mye tull! Dette er svært solide og gode biler, som jeg er sikker på du vil bli fornøyd med.
Ikke lett og holde tunga rett i munnen på utstyrsgradene her men, Inform, har minst, så kommer Intense og mest utstyr har Instyle. Dette gjelder for 2005 og 2006 modellene. Fra 2007 kom det andre betegnelser. |
| |
Mitsubishi Pajero: Hvor mye bør jeg betale for en Pajero 3,2did 2001mod 135000 strøken, ... |
|
Hvor mye bør jeg betale for en Pajero 3,2did 2001mod 135000 strøken, og er dette en familiebil og satse på? |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:November 17, 2009 kl. 20:33
|
|
Heisann! Tipper dette er bil til ca 300 000 kroner. Og JA dette er en super familiebil. |
| |
Mitsubishi Pajero: Hei. |
|
Hei.Jeg er den lykkelige eier av en 1988 mod pajero 2,5 tdi automat.Har skiftet olje i gearkassa og fordelingskassa etter at det kom opp det røde lyset i dasjbordet A/T TEMP.Men etter at oljen ble bytta blir ikke bilen noe bedre, det røde lyset kommer på etter at bilen drar litt i motbakker (egenvekt)Kan det være at det er en føler på denne kassa som er moden for bytting?Og er det noe filter på denne kassen som må byttes? (har sett etter, men det er ikke noe å se.. Kan det være at det ligger inni gearkassa?) Å hvordan får jeg dette ut?Takker for kjempe program dere harMvhTedd Eirik |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:November 10, 2009 kl. 21:28
|
|
Det kan selvfølgelig være en føler, men om automatkassa di faktisk går varm, så kan det få kostbare konsekvenser. Spørs om det ikke hadde vært lurt å ta kontakt med et verksted. |
| |
Mitsubishi Pajero: hei benny hvor finner jeg justeringa på disel pumpa til en 86 mod ... |
|
hei benny hvor finner jeg justeringa på disel pumpa til en 86 mod pajero td. jeg har ikke grei på og skru bil men vet at pajeroen min er skrudd veldig mye opp, det ryker litt vel voldsomt kan man si |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:July 29, 2009 kl. 12:37
|
|
Den tar jeg ikke helt på sparket... Men hvis du ikke har peiling selv, ville jeg absolutt kjørt til et verksted og fått dem til å sjekke innsprøytningstidspunkt/mengde. Det bør absolutt ikke koste seg mye. |
| |
Mitsubishi Pajero: hei har en pajero 86 mod lang type. |
|
hei har en pajero 86 mod lang type. med en 2.5td motor. har jeg lov til og heve den på ramma og hvor mye???? |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:July 10, 2009 kl. 12:18
|
|
Hei. Det er kule biler! Det er ikke noe problem det, så lenge du får den dokumentasjonen du trenger for å vise den på biltilsynet. Dette må inn i vognkortet så du ikke får trøbbel på neste EU-kontroll! Hør med de forskjellige levrandørene - de SKAL jo vite dette. Jeg synes personlig at en heving på ca 2 - 3 tommer (ca 5 - 7,5 cm) holder! Og kanske litt fetere hjul - og du er i mål! Lykke til! |
| |
Mitsubishi Pajero: Noen tips om hvordan man sjekker at girkassa er som den skal? |
|
Noen tips om hvordan man sjekker at girkassa er som den skal? 95-99 mod autumat diesel. |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:June 18, 2009 kl. 12:39
|
|
Hei Børre Olaf. Du må kjøre bilen! Girer den mykt, uten rykk? "Henger" den på girene (slik at du hører at turtallet er høyt, men ingen ting skjer?). Dessuten må du sjekke at kickdown virker (tramp gassen i bånn, da skal den automatisk gire ned). Ikke minst dra ut peilepinnen til girolja og sjekk at olja er rød og fin - og ikke lukter svidd. Brunaktig/svar olje er et VELDIG dårlig tegn. |
| |
Mitsubishi Pajero: Skal gå til innkjøp av en slik bil (tror jeg). |
|
Skal gå til innkjøp av en slik bil (tror jeg). 95-99 mod diesel.Noe spesielt du råder meg til å kontrolerer før kjøp? Hvilken motor er mest driftsikkr: 2,5 eller 2,8 turbo diesel?Hørt at det er dyre delepriser til disse bilene, stemmer det?Regreim eller kjede? Hvis regreim, når er intervalene for bytte? Hva med glødeplugger og topp-pakning, finnes det noe anntat levetid på dette. Er det smørenippler til fettpresse under bilen(forstillig-div). |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:June 17, 2009 kl. 12:34
|
|
Heisann. dette er morsomme biler, som jevnt over har bra kvalitet. Vil anbefale at du går for en fin 2,8 diesel. Den har reg. kjede - og er den som klart er å foretrekke. Det gjør den også mest populær og dyrest. Mange av disse har gått langt, og de bør sjekkes litt ekstra nøye. Forstilling, foringer, bremser - og girkasser.... - har vært en del tull med de, i alle fall på tidl. modeller! De begynner jo også å bli så gamle at rust kan være et lite problem. |
| |
Mitsubishi Pajero: Heisann Jeg lurer litt på en MB Pajero 1996 mod diesel turbo ... |
|
Heisann Jeg lurer litt på en MB Pajero 1996 mod diesel turbo intercoolerProblemet er at den er gått 360000, er dette mye for en slik bil?Den har komplett servicehefte, 1 eier, behandlet for rust 2 ganger med rustsertifikat.Masse utstyr og air conditionEr dette noe å satse på pris ca65000 |
| Spurt av Anonym om Mitsubishi Pajero |
|
Benny svarer:June 3, 2009 kl. 12:41
|
|
Hvis det er en velholdt, kan det være noe å tenke på. Prisen høres ikke ille ut. Det som er avgjørende er at tidligere eier har vært snilt med bilen og at den er godt holdt. Og det høres jo slik ut på det du sier her. Kan gå både 500- og 600 000 km hvis du følger den opp godt. |
Spør Benny om Mitsubishi Pajero 2000 - 2006