Foto: Scoopy

Mercedes CLS Shooting Break: Dette blir lekker stasjonsvogn

Mercedes er i innspurten med en bil som vil vekke oppsikt. Se spionbildene:

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Mercedes har fått æren av å dra i gang en ny bilklasse med første generasjon CLS som kom i 2004.

Nå er andre generasjon på plass – og til neste år utvider Mercedes CLS-familien med denne: Stasjonsvognutgaven som foreløpig bærer navnet Shooting Break.

Trendsetter?

Her er den knipset under testing hjemme i Tyskland. Den forsiktige kamufleringen viser at bilen er veldig nært produksjonsklar. Så skal den da også komme i salg allerede til neste år.

Mercedes håper naturligvis at den skal bli like mye trendsetter som coupe-utgaven av CLS ble. Lykkes de med det, kommer vi til å få se mange tilsvarende konkurrenter i årene som kommer.

Del med Facebook-vennene dine

Alle nisjer

"Stasjonsvogn" er forresten ikke et ord Mercedes selv bruker om bilen. De ønsker å markedsføre den som en coupe med stor bakluke. Men om den ikke blir noen plassmester (det setter nok denne bakluka en effektiv stopper for), blir det i alle fall en langt mer fleksibel bil enn vanlig, firedørs CLS:

Foto: Scoopy

Bilen er inspirert av de klassiske "shooting brake"-modellene ethvert statusmerke med respekt for seg selv måtte ha for noen tiår siden. Det vil si litt mer plass enn i en coupe – uten at det skulle gå på bekostning av verken kjøreegenskaper eller design.

Den gangen var det to (eller tre) dører som gjaldt, men Mercedes tar sjansen på å la nykommeren få fem dører. Ikke dumt med tanke på litt praktisk tenkning!

Nye CLS ble nesten 200 000 kroner rimeligere – les mer her

Mer hodeplass

Med ytre mål rundt fem meter, blir dette en diger bil. Lengden kommer godt med, for høy er den absolutt ikke. Likevel bør passasjerene i baksetet ha atskillig bedre plass til hodet enn i den vanlige CLS-modellen.

Konseptbilen var utstyrt med to separate stoler bak, i stedet for tradisjonelt baksete. Materialvalg og finish i interiøret bærer preg av at dette skal være en svært eksklusiv bil. Her er det aluminium og ekte treverk – og en svært karakteristisk midtkonsoll som trekker ned mellom forsetene.

En av de lekreste bruktbilene du kan kjøpe – les mer her

71 pærer

På motorfronten blir det store bensinmotorer, både V6 og V8. Dessuten diesel på i overkant av 200 hk og en større V6-diesel. Vi tar heller ingen store sjanser hvis vi tipper at også denne bilen vil komme med hybridløsning.

Og forresten: Frontlyktene har 71 LED-diodepærer – hver. Her handler det både om å se – og ikke minst bli sett!

Foto: Scoopy

Les mer om BMW-en som blir en tøff konkurrent – klikk her

reklame
 
Comments powered by Disqus
 
Se hvordan de redder varebilen
Ikke så lett å kjøre avgårde med denne...
GT86: Fredric får Toyota med 700 hestekrefter
UP satt ut av spill
Fra raring til luksusbil
Hun har lagt inn milliardbud på Saab
Se hva Brannvesenet fortsatt kjører rundt på
1964 Cadillac: Dette er sofaen for de bilinteresserte
Båtdrømmen koster mindre enn du tror

reklame