Lyst på denne? Nå er prisene klare

Lyst på denne? Nå er prisene klare

Audis nye flaggskip kommer til Norge i april. Her er A8-prisene:

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Like over nyttår kan du gå til nærmeste Audi-forhandler og bestille nye A8. Fjerde generasjon av Audis flaggskip lanseres i Norge i april og nå er prisene klare.

I første omgang kan du velge mellom to modeller:

Først ut er to V8-ere på 4.2 liter. Diesel-utgaven har 350 hk og starter på 1 350 000 kroner. Da får du et seriøst kraftverk under panseret. Dreiemomentet er på solide 800 NM og 0-100 km/t går på 5,5 sekunder. Til tross for alt dette blir du ikke noe miljøsvin: CO2-utslippet ligger på 199 gram pr. kilometer.

Avanserte løsninger

4,2-liters bensinmotoren yter 372 hk og gjør 0-100 km/t på 5,8 sekunder. For 1 450 000 kroner får du automat og quattro-firehjulstrekksystem med "på kjøpet".

Audi reklamerer selv med "et helt nytt aluminiumkarosseri, kraftfulle og nøysomme motorer, nye og avanserte tekniske løsninger og ikke minst et interiør som uttrykker håndverk på høyt nivå".

Verditap på 200 000 kroner i året - les mer her:

Ned mot en million

A8 har opparbeidet seg et svært godt tak på kundene i dette segmentet - og har sammen med BMW 7-serie og Mercedes S-klasse en nesten unik standing blant de som skal ha stor premium-sedan.

Lenger ut i 2010 kommer A8 med 3-liters V6-diesel på 250 hk. Da synker prisen nesten ned til en million. Nærmere bestemt 1 069 000 kroner. V6 bensin på 3 liter og 290 hk kommer også - med startpris på 1 169 000 kroner.

Visste du at du får A8 til under 100 000 kroner? Les mer her:

2010, Audi A82010, Audi A8

reklame
Les også:
Her er Audis nye minstemann
Her er Audis nye minstemann

Den kommer til Norge i august neste år. Og prisene blir svært hyggelige.

Audi er kvalitets-vinneren
Audi er kvalitets-vinneren

Audi kommer ut som merket med høyeste kvalitet i ny norsk bilundersøkelse. Beste japaner er nummer fem.

Audi TT til under 100 000 kroner
Audi TT til under 100 000 kroner

Her er Norges billigste TT - til rekordlave 99 000,-

Se - en leopard på biltur!
Se - en leopard på biltur!

Du trenger tydeligvis ikke stasjonsvogn selv om du er katte-eier. Se videoen.

Statusbil til under 20 000 kroner
Statusbil til under 20 000 kroner

En gang var de dyre og uoppnåelige for de fleste. Nå får du dem for prisen av en god flatskjerm! Her er fire gode eksempler:

4 gode stasjonsvogner til under 100 000,-
4 gode stasjonsvogner til under 100 000,-

Trenger du mye plass for lite penger? Da er dette fire biler som kan passe for deg.

 
Comments powered by Disqus
 
Denne krasjen kommer uventet!
Årets Broom-bil 2011: Citroën DS5 - årets vakreste?
Lei av å måke snø? Sjekk denne!
VW Passat Alltrack 2012: Her er offroad-Passaten
Krasjet han superbilen med vilje?
Brooms hjulekalender: Gjett bilen - vinn premie
- Denne bilen gjør meg sint! Broom-rommet:
TEST: Mercedes ML 250 CDI
Seksbarnsfar vant superbil - krasjet den noen timer senere

Kalenderen fra Motorkalenderen

Lørdag 25. februar

10.00

Tirsdag 1. mai

06.00

Lørdag 5. mai

09.00

Fredag 25. mai

17.00

Torsdag 7. juni

17.30
reklame