Godt kamuflert, men likevel: Det er ikke vanskelig å se mange velkjente Volvo-designelementer her.Dette er kommende V40.
Godt kamuflert, men likevel: Det er ikke vanskelig å se mange velkjente Volvo-designelementer her.Dette er kommende V40.

Klarer du å se hvem denne kommer fra?

Godt kamuflert – men det er mye å kjenne igjen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Det har lenge vært kjent at Volvo jobber med en ny modell i Golf-klassen og her får vi det første, offisielle bildebeviset på det.

Vi har tidligere vist spionbilder på bilen som av mange har blitt kalt C/V30. Nå går et altså mot at Volvo gir den navnet V40.

LES OGSÅ: Det første bildet av Volvo-framtiden

Del med Facebook-vennene dine

Velkjente designelementer

Volvo-sjefen Stefan Jacoby viste fram bildet over under Stora bildagen i Stockholm. Dermed fikk arrangementet i regi av avisen Dagens Industri et skikkelig scoop – og vi får en ganske god pekepinn på hvordan den nye Volvoen skal se ut.

Til tross for kamufleringen er det ikke vanskelig å se en rekke velkjente designelementer på bilen. Her bygger Volvo helt tydelig videre på S60/V60 og tar med seg dette en klasse ned i størrelse. Ja, langt på vei kan dette se ut som en nedskalert V60. Kanskje ikke så overraskende, ettersom den bilen har fått mye skryt for designet.

Jacoby utpeker selv Audi A3 og BMW 1-serie som de argeste konkurrentene. Det betyr at Volvo her sikter seg inn mot premium-delen av segmentet.

Sjekk denne Volvo-klassikeren:

Også som sedan

Dit kom aldri den forrige bilen som bar V40-navnet. Det var en stasjonsvogn som ble bygget i kompaniskap med Mitsubishi, i Nederland. En ganske så ordinær bil som falt litt mellom stolene og aldri ble noen stor suksess.

Kommende V40 får fem dører, men det spekuleres allerede i en sedanversjon også. Med tanke på at kineserne elsker denne biltypen, er det nok gode muligheter for at Volvo utvikler sedan parallelt med kombien.

Siste sjanse til å skaffe seg Volvo-perle:

Vises i mars

Det er også all grunn til å forvente en crossover-utgave, kalt XC40. Volvo har stor suksess med sin XC60, samtidig som markedet for SUV-er/crossovere hakket under denne i størrelse er sterkt økende.

V40 skal etter alt å dømme debutere allerede i mars neste år, på bilutstillingen i Genève. Så skal den være på markedet rundt årsskiftet 2012/2113.

Les mer om neste generasjon Volvo XC90 her:

reklame
Les også:
Volvo XC90 2015: Her er den første smakebiten
Volvo XC90 2015: Her er den første smakebiten

Dette er bilen som skal ta over etter kjempesuksessen XC90.

Volvo XC60
Bruktbilguide: Slik gjør du best kjøp på Volvo XC60:

En suksess fra første stund - men hvordan er XC60 som bruktbil?

Volvo eller Renault: Hvilken velger du?
Volvo eller Renault: Hvilken velger du?

Ti år gammel Volvo med litt moro-faktor - eller nesten ny og mer fornuftig Renault?

Volvo FH16: Ny konge på haugen med hele 750 hester
Volvo FH16: Ny konge på haugen med hele 750 hester

Krevende veier gjør Norge til hovedmarkedet for Volvos nye kraftplugg.

Concept Universe: Tommelen ned for luksus-Volvoen
Concept Universe: Tommelen ned for luksus-Volvoen

Vakte stor oppsikt - men skal ikke settes i produksjon.

 
 
Politiet ruster seg til fylleslag
BMW X1: BMWs lille SUV blir ny
Lexus LS: Smart kjøp til 100.000 kroner?
Her endte prøveturen med Ferrari
Komplett uforståelig at de vil bygge smal E18
Terrafugia: Dette er både bil og fly
Nettmøte: Spør om bil i dag
Dette er drømmegarasjen!
Mercedes G-klasse: Denne nybilen er 33 år gammel

reklame