Her er Norges minste brannbil!
Passer fint i Norges minste kommune.
Grip var en gang Norges minste kommune. Nå har øya fått det som må være Norges minste brannbil, skriver Tidens Krav.
Representanter for brannvesenet i Kristiansund dro ut den nye «brannbilen» denne uka.
– Dette er et ledd i brannsikringsarbeidet, sier Terje Larsen, styremedlem i Foreningen Gripværingen.
Han er tilsatt som tilsyn for Grip kirke og er «brannsjef».
Egen konstruksjon
Kristiansund Brannvesen har i løpet av vinteren konstruert «brannbilen», som er tilpasset de spesielle forholdene på Grip, med smale veier og skarpe hushjørner.
Da brannmannskapet først var på Grip, benyttet de også tida til å gjennomgå og kontrollere brannutstyret, og å foreta nødvendige utskiftninger. Bygningsmessig trenger brannstasjonen vegg i vegg med Grip Kraft en oppgradering. Larsen håper det kan skje snart.
Planlegger øvelse
Han håper også å kunne gjennomføre en øvelse i løpet av sommeren, hvor både befolkningen på Grip og brannvesenet deltar.
Fredag gikk «Gripexpressen» sommerens første tur til Grip.
Dermed er Grip offisielt åpnet for sesongen. Fram til og med 3. juli vil båten gå en gang om dagen, med unntak av fredag hvor det også er en ettermiddagstur.
Foreningen Gripværingen er tilfreds med at ruta i år vil holde det gående til den andre helga i september.
Velforeningen vil gjøre sitt for å forskjønne øya. Neste lørdag har foreningen lagt opp til dugnad.
Du kan lese mer om bil og trafikk på tk.no - her:

| Publisert | 11.06.2011 12.58 |
| Oppdatert | 12.06.2011 09.55 |




