Volvo V70 med firehjulstrekk. Foto: Odd Inge Gjeraker.
Volvo V70 med firehjulstrekk. Foto: Odd Inge Gjeraker.

Fire smarte 4x4-kjøp

Kjøp firehjulstrekker nå - før alle andre skal ha det! Vi har funnet en Audi, en Porsche, en Volvo og en sjelden Mazda.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Ikke alle synes det er stas med en stor og brautende SUV, men har allikevel behov for firehjulstrekk.

Nå i litt god tid (forhåpentligvis) før snøen kommer, kan det være lurt å handle. Venter du til den dagen snøen laver ned – og ALLE skal ha, stiger prisene – og utvalget synker. Så kjøp nå!

Har du et budsjett på + / - 200 000 kroner, så har vi plukket ut fire firehjulstrekkere til deg – og naboene skjønner neppe at det er en firehjulstrekker du har på gårdsplassen.

1996 Audi A8 2,8 Ouattro. Kr 189 000


For å se hele annonsen, klikk her:

Den begynner riktignok å trekke litt på årene, men et klassisk, elegant sedan-karosseri er ganske tidløst, og det redder denne bilen.

Sprek 2,8-liters V6-bensin på 193 hk, automatgir og Audis fantastiske quattro firehjulstrekksystem gjør at dette fortsatt er en skikkelig kjøremaskin, og at du kommer fram dit du skal uten store problemer.

Her får du også komfort på første klasse, og A8-er er som regel veldig godt utstyrt. Denne bilen har også en attraktiv motor. Kilometerstanden er på 184 000, og prisen nesten 190 000 kroner.

Les mer om brukt Audi A8, klikk her:




2000 Volvo V70 AWD. Kr 179 000

For å se hele annonsen, klikk her:

På Vik i Sogn selges denne Volvo V70-en. Dette er den siste av den ”gamle” typen – uten ”hofter” og de bredere baklampene. Derav også prisen. Dette er rundens billigste med en pris på 179 000 kroner.

Under panseret finner vi 2,4-liters bensinmotor på 193 hk, den har automatgir og generelt godt utstyrt. Kilometerstanden er heller ikke avskrekkende – bare 136 000 med bare en eier bak rattet. Alle servicer er også fulgt og bilen er nylig EU-godkjent.

Les mer om brukt Volvo V70, klikk her:

Les test av ny Volvo V70, klikk her:




1989 Porsche 911 Carrera 4. Kr 239 000

For å se hele annonsen, klikk her:

Kanskje ikke akkurat bilen man forbinder med firehjulstrekk, snø og dårlige veier... Men uansett: Firehjulstrekk har den, noe som gjør denne sportsbilen til en super bil året rundt. Og det er vel ikke mye som er tøffere enn en lett møkkete 911, med ski på taket på vei til fjellet?

Dette eksemplaret er den første Porschen med firehjulstrekk, den har gått 228 000 kilometer, og skal i følge eieren være i meget god teknisk stand og mye påkostet. Prisforlangende er 239 000 kroner for 911-en som selges på Gjøvik.

Les mer om brukt Porsche 911, klikk her:



2003 Mazda 6 stv. 4WD. Kr 229 000

For å se hele annonsen, klikk her:

Joda, det er en ganske godt bevart hemmelighet, men du får altså Mazda 6 med firehjulstrekk. Den ellers så anonyme, men praktiske og driftsikre bilen, er da også spritet opp med automatgir, skinnseter og sprek 2,3-liters motor på 162 hk og doble eksosrør.

2003-modellen er rundens nyeste bil og har også gått kortest, med bare 83 000 kilometer på telleverket. Tar du turen til Jaren på Hadeland med 229 000 kroner i lomma, blir den din.

Les mer om brukt Mazda 6, klikk her:




reklame
Les også:
Bruktbil: Audi-cabriolet til 100 000,-
Bruktbil: Audi-cabriolet til 100 000,-

Er det mulig? Javisst! Du får til og med fin til denne prisen.

Luksus-SUV til 350 000,-
Luksus-SUV til 350 000,-

Klar for skikkelig skyss i vinterferien? Vi har funnet tre dømme-SUV-er til 350 000 kroner.

Nå får du brukt Touareg til under 300 000,-
Nå får du brukt Touareg til under 300 000,-

Stort verditap er gode nyheter for deg som er på bruktbiljakt.

3 SUV-er ingen ville ha
3 SUV-er ingen ville ha

Ikke alle SUV-er gjør suksess. Her er tre eksempler

Kjøp firehjulstrekk før vinteren kommer
Kjøp firehjulstrekk før vinteren kommer

De beste kjøpene gjør du nå - før alle andre kaster seg inn i markedet. Her har vi funnet fire gode kandiater.

Dette er de beste bruktbilene
Dette er de beste bruktbilene

Her er den komplette listen over de beste kjøpene.

Bruktimport BMW 3-serie 318 Touring: Spar 70 000,-
Bruktimport BMW 3-serie 318 Touring: Spar 70 000,-

BMWs miljøvennlige dieselmotorer gjør at de blir gunstige å bruktimportere. Det kan være mye å spare!

Slik kjøper du bruktbil
Slik kjøper du bruktbil

Benny er Brooms bilekspert. Sammen med Jan Erik Larssen guider han deg gjennom bruktbilkjøpet.

Audi-cab til 100 000,-
Audi-cab til 100 000,-

Er det mulig? Javisst! Du får til og med en fin til denne prisen.

Nå får du denne til 100 000!
BRUKTBIL: SLK til 100 000,-

Første Mercedes SLK begynner å bli et kupp på bruktmarkedet.

4 billige SUV-er
4 billige SUV-er

SUV betyr ofte dyr og eksklusiv bil. Men det trenger absolutt ikke å være slik. Her er fire eksempler!

 
 
TEST: Subaru XV 2.0 D 109 hk
Årets Bil 2012: Stem på din favoritt
Test deg selv: Kjenner du igjen bilene?
Dette er en billig måte å få stor familiebil på
Nettmøte: Spør om bil i dag
Lamborghini Aventador: Her dundrer superbilen rett ut i snøfonna
Avviser alle som er interessert i Saab
Citroën DS4 Racing: En ekte sinnatagg
Ny Audi A6 Allroad Quattro: Nå får du mer krefter for pengene

reklame