Dette er privatsjåførenes favorittbil

Joda, det er kåringer for dette også. Og helt til topps gikk denne super-BMW-en.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Når jobben din er å kjøre viktige (og helt sikkert også mindre viktige) personer rundt i komfort og luksus, er det klart du har lov til å være kresen i bilvalget. I Norge er det ikke så mange som har dette som jobb, men i England er markedet mye større.

Faktisk så mye større at privatsjåførene har sitt eget blad. Professional Driver Magazine heter det, og de kårer hvert år "Chauffeur Car of the Year".

Blant kriteriene er at dette skal være en optimal arbeidsplass. Selvfølgelig også at bilen skal gi kundene en best mulig opplevelse. Og så gjør det selvfølgelig ikke noe om drivstofforbruk og utslipp er lavt - og at bilen holder seg godt i pris.

Slo Mercedes og Lexus

Vinneren for 2009 er BMW 730Ld - som stakk av med prisen foran konkurrenter som Mercedes S-klasse og Lexus LS600h.

Les hvorfor vi tenkte på Derrick da vi testet 7-serie

I juryens begrunnelse heter det at BMW-en vant fordi dens "eksepsjonelle kombinasjon av stil, finish og ergonomi forandrer hele konkurransen i dette segmentet". BMW-en får skryt for eksklusivt materialvalg og et elegant og moderne interiør. Og kjøreeegenskaper og komfort vitner om at BMW er helt i toppklasse på dette området.

Diger bil

Fikk du lyst til å kjøpe bilen og sette i gang med din egen limousineservice? Da kan det jo være greit å vite at bilen har en startpris i Norge på 1 092 400 kroner - og det er før ekstrautstyr.

Til gjengjeld for du altså en forlenget 7-serie (den er hele 521 cm lang), med ekstremt høyt komfortnivå og massevis av luksus. 3-liters diesel høres ikke voldsomt ut i en så stor bil, men 0-100 km/t på 7,3 sekunder bør holde bra, også for kunder som har det bråttom!

Altfor dyrt? Du får brukt 7-serie ned i 20 000,- Les mer her

reklame
Les også:
Sjekk BMWs nye familievinner
Sjekk BMWs nye familievinner

Lyst på sporty luksus-stasjonsvogn? Denne kommer til høsten. Se bildene:

Mål hvor rask bilen din er - med mobilen
Mål hvor rask bilen din er - med mobilen

Lurer du på hvor fort bilen din går fra 0-100 km/t? Alt du trenger er en bil og en iPhone.

Her er fem gode bruktkjøp i 2010
Her er fem gode bruktkjøp i 2010

Nytt år - og nye bilmuligheter. Her er fem smarte kjøp i 2010.

Her er Audis nye minstemann
Her er Audis nye minstemann

Den kommer til Norge i august neste år. Og prisene blir svært hyggelige.

BMW Concept 6
Den råeste BMW-en du har sett

Her har du en fantastisk MC med en utrolig motor. Se bildene!

BMW X1
Test: BMW X1 xDrive 20d

TEST: Etter en uke med nye BMW X1 xDrive 20d er vi ikke i tvil. Dette er den beste mini-SUVen på markedet.

Audi til Passat-pris
Audi til Passat-pris

Det er ikke alltid så dumt å velge på nederste hylle. Audi A4 Avant 2,0 TDI med 120 hk er et strålende eksempel. Les testen.

 
Comments powered by Disqus
 
- Skal jeg ta sjansen på ny og ukjent SUV?
Her sitter sjåføren!
Nå selges alle firmabilene hos Saab
Betalte 564 kroner - fikk bare luft på tanken
Vi blåser i politikerne – kjøper diesel
Nettmøte: Spør om bil i dag
SUV-ene er oftere innblandet i ulykker
Sjelden superbil til Passat-pris
Ford Sierra MK1:

Kalenderen fra Motorkalenderen

Lørdag 25. februar

10.00

Tirsdag 1. mai

06.00

Lørdag 5. mai

09.00

Fredag 25. mai

17.00

Torsdag 7. juni

17.30
reklame