Denne Jaguaren blir ikke rådyr
Jaguar til BMW 3-serie-pris? Her er den!
Ryktene om en liten Jaguar-coupe har gått lenge og her er data-illustrasjoner som viser hvordan bilen kan bli seende ut - hvis Jaguar bestemmer seg for å sette den i produksjon.
Det er allerede kjent at Jaguar planlegger en liten toseters cabriolet som skal konkurrere mot Porsche Boxster og Mercedes SLK.
Med en coupe i tillegg vil de kunne appellere til en bred kjøpegruppe - samtidig som veldig mange kunder for første gang kan ha råd til en sporty Jaguar.
Pensjonist
Dette henger også sammen med at Jaguars minstemann X-Type går av med pensjon, uten at den skal erstattes.
X-Type har aldri blitt den suksessen Jaguar hadde håpet på. Tvert imot har den solgt tregt og mange har vært bekymret for at Ford Mondeo-røttene har vært negativ for hele imagen til Jaguar.
Importkupp på X-Type - les mer her:
X-Type var på mange måter en snarvei, og i etterkant har det vist seg at den snarveien kanskje ikke var så smart.
Lav vekt
Når den nå er historie, frigjør det produksjonskapasitet. Samtidig er det også uhyre viktig for Jaguar å fortsatt ha modeller som ikke bare appellerer til de aller rikeste.
Aluminiumsteknologien som brukes særlig på XJ, vil være kjempesmart i en bil som dette. Det holder vekten nede - og betyr lavt forbruk og utslipp.
Den siste tradisjonelle XJ-en - les mer her:
Designet er i tråd med den nye retningen til Jaguar. Nå er retrostilen ute. Den store grillen er det mest karakteristiske, kombinert med stramme og sporty linjer.
Over i pris
Hvis Jaguar bestemmer seg for å lage den, vil bilen gå rett i strupen på BMW 3-serie coupe, Audi A5 ( og kanskje TT) og Lexus IS 250 C - for å nevne noen.
Med sin solide merkevare vil nok Jaguar ta sjansen på å legge seg endel over de andre i pris for tilsvarende modeller, noe som selvfølgelig er svært attraktivt for økonomien i prosjektet.
Lyst på brukt Jaguar? Sjekk oversikten i Brooms bruktbilguide:
Foto: Scoopy

| Publisert | 31.10.2009 11.14 |
| Oppdatert | 02.11.2009 11.59 |




