De sparer over 80 000 på ny Mercedes

De sparer over 80 000 på ny Mercedes

Kanskje kan du også? Les mer her:

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Mercedes har gått på en skikkelig stjernesmell i Norge og har ikke hatt lavere markedsandel på flere tiår.

2010 var absolutt ikke noe jubelår for Mercedes her hjemme – og så langt i 2011 har det gått fra svakt til enda verre.

Nå er merket nummer 14. på registreringsstatistikken med en markedsandel på 3 prosent. Det er mye svakere enn de argeste konkurrentene Audi og BMW som kan notere seg for henholdsvis 5,2 og 4,5 prosent.

Ikke dagligdags

Akkurat nå er importør og forhandlere på "krisetur" til Spania for å finne løsninger. Men importøren har allerede tatt grep som man håper skal øke salget. Dagens Næringsliv avslører nemlig at Mercedes-importør Bertel O. Steen har gått ut med et svært godt tilbud til de ansatte i konsernet. De får nå anledning til å kjøper biler med egen "ansatterabatt".

Det i seg selv er ikke noe nytt, men beløpet er ikke dagligdags. På en Mercedes C200 TDCI kan de ansatte spare hele 81 593 kroner. Og det stopper ikke der. På den lille flerbruksbilen B160 er prisavslaget på 62 199 kroner – mens de på minstemann A-klassen kan spare hele 54 027 kroner. Med andre ord tre svært gode kjøp.

LES OGSÅ: Slik pruter du på bil

Mulig å prute?

– Ansatterabatt har alltid vært vanlig og er også en hyggelig måte å bygge lojalitet til merket på blant de ansatte. Her har de 2800 ansatte i Bertel O. Steen fått en veldig god grunn til å kjøpe nybil. Dette er jo i praksis et lite kupp, sier Brooms bilekspert Benny Christensen.

– Og når de ansatte får så god pris, er det kanskje mulig for andre å prute også?

– Absolutt! Jeg ville definitivt t tatt med meg disse beløpene hvis jeg skulle kjøpe ny Mercedes og bruke dem som et argument ved prisforhandlingen. Det heter seg at en ansatterabatt ikke skal være høyere enn kostprisen og heller ikke være større enn den man gir til storkunder. Så dermed har man et veldig godt utgangspunkt for å diskutere pris, mener Benny.

Gode kjøp

– Kan man generelt gjøre gode kjøp på Mercedes nå?

– Ja, det tror jeg så absolutt. Verken importør eller forhandlere kan være fornøyd med det svake salget Mercedes har nå. Nå trenger de å få vind i seilene og få ut mange flere biler. Da tror jeg også fleksibiliteten vil være stor på å gi hyggelige rabatter til nybilkundene, sier Benny.

Del med Facebook-vennene dine

LES OGSÅ: Hvorfor selger Mercedes så dårlig i Norge?

reklame
Les også:
Prut til selgeren blir sint!
Prut til selgeren blir sint!

Det er rådet fra Brooms bilekspert - og faren til en pakistansk drosjesjåfør.

Gjør et kupp på sjelden bruktbil
Gjør et kupp på sjelden bruktbil

Disse er attpåtil blant de mest feilfrie. Se oversikten:

Samboeren vil kjøpe fordi den er så fin...
Samboeren vil kjøpe fordi den er så fin...

Men skal Daniel ta sjansen? Les hva Brooms bilekspert mener.

Daewoo forsvinner for godt
Daewoo forsvinner for godt

GM setter den siste kroken på Daewoo-døren.

Du kan spare mye på å bygge om varebil
Du kan spare mye på å bygge om varebil

Her er rådene fra Brooms bilekspert.

- Prute? Nei - det kan du bare glemme!
- Prute? Nei - det kan du bare glemme!

... og dermed har denne bruktbilen stått usolgt i 24 år.

Er dette en god brukt-SUV til 500 000,-?
Er dette en god brukt-SUV til 500 000,-?

Ny stasjonsvogn eller brukt SUV? Les hva Brooms bilekspert mener.

Du kan spare tusenlapper på vinterdekkene
Du kan spare tusenlapper på vinterdekkene

Prisene varierer enormt - her er rådene fra Brooms bilekspert.

Er det dumt å kjøpe billige dekk?
Er det dumt å kjøpe billige dekk?

Tarald har lest årets første dekktest - og lurer på om han har gjort noe dumt.

 
Comments powered by Disqus
 
Denne krasjen kommer uventet!
Årets Broom-bil 2011: Citroën DS5 - årets vakreste?
Lei av å måke snø? Sjekk denne!
VW Passat Alltrack 2012: Her er offroad-Passaten
Krasjet han superbilen med vilje?
Brooms hjulekalender: Gjett bilen - vinn premie
- Denne bilen gjør meg sint! Broom-rommet:
TEST: Mercedes ML 250 CDI
Seksbarnsfar vant superbil - krasjet den noen timer senere

Kalenderen fra Motorkalenderen

reklame