Campinglykke til 100 000 kroner

Det finnes mye å velge i for deg som vil investere i brukt campingvogn.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Sommerferien er like om hjørnet - og selv om mange liker å dra på ferie til utlandet - er det enda flere som holder seg innenlands. Norge ER tross alt vårt nærmeste feriested.

Men utover det, så splittes vi nok ganske kraftig i hva som betraktes som "hyggelig". Enkelt sagt kan vi dele landet i to: De som liker campinglivet, og de som virkelig ikke liker campinglivet.

De som tilhører sistnevnte kategori har nok allerede falt av i tittelen. Du som fremdeles leser antar vi har en viss glede av det sosiale aspektet ved å dele hage med noen titalls- eller for den del hundretalls andre.

Vi har tatt en kjapp runde på bruktmarkedet for å sjekke hvilke tilbud du har å velge i, dersom du er fristet til å kjøpe selv, men ikke har allverdens penger å svi av. Vi satte grensen rundt 100 000 kroner, og dette er noe av det vi fant:

LES OGSÅ - Brooms bobil og caravan-skesjon!

Kompakt og nytt

FOTO: Zett.no/Haugaland Caravan ASFOTO: Zett.no/Haugaland Caravan AS

Caravelair er et relativt ferskt merke på caravan-markedet - og hvis du vil ha en ganske ny campingvogn er dette en av modellene du kan se nærmere på.

Den vi har plukket ut har soveplass til fire, og ryddig fin lay out innvendig. Det er ikke psykedelisk fargebruk som vil få deg til å sette kaffen og det som verre er i vrangstrupen, men byr heller ikke på spesielle detaljer som du vil glede deg over. Vi snakker rent, pent og funksjonelt - og mye trehvitt.

Ettersom vogna er såpass kompakt og lett er den dessuten (relativt) lett å trekke med seg, manøvrere og billig å dra på tur med.

Av utstyr kan nevnes TV, bad, markise, dusjmuligheter, varmt vann og Caravelair kommer med markedets beste fuktgaranti på 10 år.

ANTARES LUXE 400

Årsmodell 2010

Egenvekt ca. 740 kg

Totalvekt ca. 970 kg

Karr.lengde 479 cm

Utv. bredde 210 cm

Soveplasser 4

Se hele annonsen her

Når størrelsen teller

FOTO: Finn.no/Caravan Shop ASFOTO: Finn.no/Caravan Shop AS

Er du av den mer tradisjonelle typen, som helst vil ha så stort som mulig for så lite som mulig, kan du jo vurdere en Solifer. Den er riktignok noen år eldre, og neste dobbelt så tung, men altså to meter lengre. Det gir blant annet plass til fem soveplasser og fortelt.

Med Kabe Royal, som er modellnavnet, har du også et litt mer forsegjort bad. Interiøret er imidlertid langt unna moderne, og litt mer klassisk campingvogn-stil. Men det går jo an å trekke om noen putetrekk og male litt hist og pist?

I tillegg til nevnte utstyr er det også gulvvarme og stekeovn - som sammen med bad og dusj burde sikre et komfortabelt opphold.

Vekt og størrelse befinner seg i motsatt ende av skalaen fra alternativet over - her bør du ha bra motorisering på bilen, erfaring med henger og et mer romslig drivstoffbudsjett.

KABE ROYAL

Årsmodell 1995

Egenvekt 1490 kg

Totalvekt 1800 kg

Lengde 689 cm

Bredde 230 cm

Soveplasser 5

Se hele annonsen her

Selges "på rot"

FOTO: AUTODB/Hanne BrubakFOTO: AUTODB/Hanne Brubak

Noen mener at litt av poenget med campingvogn er at den kan flyttes rundt. Andre er imidlertid av den oppfattelsen at når de har funnet en fin plass, ja, så står den godt der den står.

Rundt omrking på campingplasser i Norge står det lassevis av vogner som har fått så mange og omfattende påbygg at de nærmest kan klassifiseres som villa-er.

Om du er en av dem som liker å la vogna stå, og i tillegg har en forkjærlighet for Kirkeng Camping ved Aremarksjøen, så kan nok dette være noe for deg.

Vi snakker om en 1993 Hobby Prestige som har helårstelt og stor platting. I tillegg har den et litt eldre partytelt og dessuten delvis møblert.

I annonseteksten kan vi lese at det er soveplass til "fem-seks" personer.

Her trenger du dessuten INGEN erfaring med å flytte hengeren, og drivstoffutgiftene er lik null. Men best av alt: Prisen kan diskuteres!

1993 Hobby Prestige

Årsmodell 1993

Sengeplasser 5/6

Vogna selges "på rot", med platting og helårstelt

Se hele annonsen her

Del med dine venner på Facebook

reklame
Les også:
Bobil og caravan: Denne besøkte Broom Live
Bobil og caravan: Denne besøkte Broom Live

Broom arrangerte campingtreff - med Europas største bobil! Se bilder:

Knaus Caravan: Feirer 50 år med smarte løsninger
Knaus Caravan: Feirer 50 år med smarte løsninger

Det er ikke alltid størrelsen det kommer an på...

Carthago M Liner
Bobil og caravan: Se bobil-giganten

Lyst til å bli konge av campingsplassen? Ni meter bobil burde holde.

Ketterer Continental: Dette kaller vi luksus-bobil
Ketterer Continental: Dette kaller vi luksus-bobil

Femstjerners hotell på hjul – se bildene:

Action Mobil: Bobil for virkelig tøffe turer
Action Mobil: Bobil for virkelig tøffe turer

Action Mobil er bobilen for de som ikke nøyer seg med å kjøre på landeveien - eller holde seg i samme verdensdel.

Sunlight bobil: Dette er påskehytte på hjul
Sunlight bobil: Dette er påskehytte på hjul

Tyske Sunlight satser på treverk og lyse farger.

Caravan Polar 950: Norges lengste blir ny
Caravan Polar 950: Norges lengste blir ny

Nå skal det være LED-lys også på campingvognene.

 
 
Gjett hvilken fotballstjerne som har "vårsalg" på bil
Audi A6 Allroad: – Dette er en drømmebil
Lover bil i dusør
Volvo V40: Skal kapre kunder fra BMW og Audi
Tror du dette kan gå bra?
Saab-produksjonen er i gang igjen
Dette vraket er verdt 65.000 kroner
Tilbakekaller 5.400 norske biler

reklame