Bildeserie fra Broom-festivalen!
Det var mye action på Broom-festivalen. SE BILDESERIE!
Lørdag var det nesten 8.000 besøkende på Broom-festivalen, og søndag kom det enda flere.
Blant de 500 kjøretøyene som var å se på Hellerudsletta utenfor Oslo, var både verdens raskeste bil, Norges-premieren på statuselbilen Fisker Karma og en masse andre dyre, billige, sære og flotte biler og kjøretøy.
LES OGSÅ: BMW 3-serie 2012: Her er BMWs nye storselger – bilder og video!
Bla nedover i artikkelen for å få et lite inntrykk av alt som skjer på Hellerudsletta:
Her finner du også bilder fra det som skjedde ute!
Denne BMW-en ble foliert fra blå metallic til grå. Foliering er i vinden og stadig flere velger dette i stedet for hellakkering. Her på broom.no vil følge opp med en større reportasje om hvordan det gjøres, hva som er bra med det og hva du bør vite før du gjør det med din bil. Inntil videre kan vi fortelle at prisen er mellom 15.-20.000 kroner for å behandle hele bilen din.
Etter to dager med mange lange blikk, fikk Broom-Porsche'n en ny eier søndag ettermiddag.
Det er mange biler med imponerende lyd i en egen hall - der NM i bilstereo blir avviklet. Kan ikke beskrives - må oppleves.
Det er både stort og smått på plass på Hellerudsletta - og denne amerikanske lastebilen med motivlakkering trekker mange nysgjerrige tilskuere.
Fisker Karma - helt uten beskyttelsestape og med polert lakk. Lakken består forøvrig av 50 prosent gjenvunnet glass - mens tredekoren innvendig er hentet fra trær fra skogbrannen i California for en tid tilbake. Her snakker vi gjenvinning til den minste detalj.
Lekre linjer på Fisker Karma - med bulende, kraftfulle hjulbuer og brede hofter.
De radiostyrte lastebilene var veldig populære blant de minste.
Mer lyd...
Det skal naturligvis være superbiler på en Broom-festival - og denne gangen var det mange! Her står en rekke med to stykk Lamborghini, en Audi R8, en Ferrari og en Koenigsegg.
Ferrari flaggskipet 599 i hvitt er heller ikke helt feil. Hvitt er forøvrig den nye motefargen i bilverden.
Bilbane er stas - og her går det unna så bilene ligger strødd utover banen.
Agera R - verdens raskeste bil fra 0-300 km/t.
Denne kraftkilden og disse ikke akkurat smale dekkene sørger for at 0-300 km/t går unna på helt sinnsyke 14,53 sekunder. Ingen annen bil i verden kan mache det!
SE VIDEO: Koenigsegg CCXR: Slik høres en superbil i tunnel ut

| Publisert | 16.10.2011 11.50 |
| Oppdatert | 16.10.2011 20.08 |





