Bobil / Caravan

Nei - dette er ikke en campingvogn som har havnet i vannet...
Nei - dette er ikke en campingvogn som har havnet i vannet...

Campingvogn eller båt? Javisst!

Her kan du si som Ole Brum: Ja takk - begge deler!

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Før var det slik at campingvogner var for veien, mens båter var til bruk på vannet. Slik er det ikke mer.

Det er våre ønsker om bortimot ubegrenset fleksibilitet og individuelle behov som ligger til grunn til for at det innimellom dukker opp morsomme avarter og hybrider.

Kommer neste år

Denne båten går like godt til lands som til vanns:

Et godt eksempel på dette er Sealander, som kombinerer båt og campingvogn. Eller en mobil bolig med amfibiske evner - som de selv kaller denne prototypen, som skal settes i produksjon i 2012 – slik at du kan henge den bak på bilen din allerede neste sommer.

Fleksibel

Innredningen inneholder enkle og brukervennlige modulløsninger til vask, benker til matlaging, hyller og skap.

Lett

Lengden på Sealanderen er 3,9 meter, den innvendige dobbeltsengen er på 2 x 1,56 meter og den veier ikke mer enn 380 kg. Framdriften til vanns skjer med en elektrisk og nesten lydløs motor.

Del med Facebook-vennene dine

Les også: Nå kan du bygge din egen campingbil

Nå er det tid for å gjøre et båtkupp

reklame
 
 
Se hvordan de redder varebilen
Ikke så lett å kjøre avgårde med denne...
GT86: Fredric får Toyota med 700 hestekrefter
UP satt ut av spill
Fra raring til luksusbil
Hun har lagt inn milliardbud på Saab
Se hva Brannvesenet fortsatt kjører rundt på
1964 Cadillac: Dette er sofaen for de bilinteresserte
Båtdrømmen koster mindre enn du tror
Packard: Nå går bilskattene på auksjon
Det kaller vi nære på!
reklame
reklame