Broom bruktbil:

BMW til 25 000 kroner

En nesten-klassiker, en diger limo - og en stasjonsvogn med 4x4. Tre grombiler til lite penger.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Dette er tysk status og kjøreglede på billigsalg. Vi har funnet tre helt forskjellige: En 3-serie som snart blir klassiker, en 5-serie med stor motor, høy kilometerstand og firehjulstrekk, og ikke minst - rosinen i pølsa - nemlig luksusbilen 7-serie. Alle til 25 000 kroner!

1985 BMW 320i. Kr. 23 000

For å se hele annonsen, klikk her:

BMW E-30 som denne modellen heter, begynner definitivt å dra litt på årene nå. Og fine biler har allerede oppnådd klassikerstatus mens andre har havnet i hendene på litt for ivrige førstegangskjøpere og har levd et hardt liv på mang en rånerstripe.

Dette eksemplaret ser ut til å ha klart seg rimelig bra, noen småmangler på EU-kontrollen til tross. Prisen er deretter - bare 23 000 kr.

Sekssylindret motor med godt drag og fin lyd, gode kjøreegenskaper alt lekkert pakket inn i et kompakt og pent to-dørs karosseri. Denne fortjener å komme til et godt hjem!

Les mer om denne 3-serien i Brooms bruktbilguide - klikk her:




1993 BMW 325 IX. Kr. 25 000

For å se hele annonsen, klikk her:

Dette var en skikkelig drømmebil på tidlig 90-tall og BMW-en kostet skjorta. Denne var forbeholdt de med seriøst tykk lommebok.

Her får du 192-hesters rekkesekser, og firehjulstrekk! Jeg tror på eieren som sier at dette er en super vinterbil. Lekkert grått skinninteriør og automatgir er også på plass, sammen med masse annet utstyr.

Dette eksemplaret har ruslet drøyt 400 000 kilometer. Noe småfiks bør man - i følge selgeren som bare er eier nummer to - påregne. Her får du både i pose og sekk. Kjøreegenskaper i særklasse og godt med plass i et raust bagasjerom.

Uoppnåelig for de fleste av oss for 16 år siden – nå har den fått rust på bakluka og skifter eier for 25 000,-

Les mer om denne 5-serien i Brooms bruktbilguide - klikk her:

1991 BMW 730iA. Kr. 25 000

For å se hele annonsen - klikk her:

Dette er luksusbil til småpenger, og du får limofølelsen, enten du sitter bak rattet eller i baksetet. I kjent BMW-stil har også denne sekssylindret motor, og gode kjøreegenskaper. Men i 7-serien valgte BMW å tone med det sporty og prioriterte lydløs luksus og komfort isteden.

Du flyter avgårde og kan kose deg i et interiør som er noe av det mest elegante BMW noen gang har laget.

Denne bilen er i daglig drift, og har gått 252 000 kilometer. Den er EU-godkjent men har allikevel behov for litt omsorg og kjærlighet for å nå sin fordums glans.

Du må også påregne et bilhold som kan koste deg litt innimellom, 7-serie er ikke den billigste bilen å holde på veien.Men til 25 000 kroner får du utrolig mye bil for lite penger.

Les mer om denne 7-serien i Brooms bruktbilguide - klikk her:

reklame
Les også:
Tre barske med 4x4 til under 70 000,-
Tre barske med 4x4 til under 70 000,-

Har du ikke varmekabler i oppkjørselen til hytta? Med disse kommer du opp og fram uansett!

Se Audi drite ut BMW- og Mercedes-eiere
Se Audi drite ut BMW- og Mercedes-eiere

Har du Lexus går du heller ikke fri... Se de legendariske video-klippene!

4 gode stasjonsvogner til under 100 000,-
4 gode stasjonsvogner til under 100 000,-

Trenger du mye plass for lite penger? Da er dette fire biler som kan passe for deg.

Konkurssalg på lekker familiebil
Konkurssalg på lekker familiebil

Lyst på elegant familebil til småpenger? Da skal du se nærmere på Rover 75.

BMW X1 nærmer seg lansering
BMW X1 får tommelen opp

De første testene begynner å komme. Og her kan du se de siste bildene av BMWs nye SUV.

Passat kåret til beste bruktbil
VW Passat beste bruktbil: Minst feil og problemer

Her kan du se de beste bruktkjøpene i hver bilklasse.

Verditap: 150 000 kroner i året!
Verditap: 150 000 kroner i året!

Luksus-SUV-er ikke bare dyrt å kjøpe. Det kan bli fryktelig dyrt å eie også.

E-klasse stasjonsvogn - fra 22 000 kroner
E-klasse stasjonsvogn - fra 22 000 kroner

Mercedes E-Klasse stasjonsvogn er drømmen for mange familier. Her er fire som er til salgs - fra råbillig til ganske dyrt.

Hva skal jeg betale for Audi TT?
Hva skal jeg betale for Audi TT?

Henrik har funnet drømmebilen, men lurer på om prisen er riktig. Brooms bilekspert svarer.

 
 
Test deg selv: Klarer du Brooms påskenøtter?
Sjekk denne - en halv politibil!
Tatt i 180 km/t - med baby i bilen
Mercedes GL 2013:
Test deg selv: Klarer du Brooms påskenøtter?
Skjærtorsdag 2012 i Strömstad
Her ryker skiltene - på vei til Sverige
Avslørt: Her er splitter nye Volvo V40 – i Norge
Politiet ruster seg til fylleslag

reklame