Blir dette en prisbombe?
Andre generasjon Kia Sorento.

Blir dette en prisbombe?

Sjuseters SUV til hyggelig pris. Andre generasjon Sorento lover bra.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Den debuterer på Frankfurt-utstillingen i september, men Kia klarer tydeligvis ikke å vente riktig så lenge. Her er de første bildene av andre generasjon av SUV-en Sorento. Og etter å ha sett bildene, kan vi forstå at Kia er stolte av å vise den fram.

Her følger de nemlig opp designet fra forgjengeren og leverer en bil som utseendemessig absolutt matcher de beste konkurrentene. Dessuten har Sorento blitt mange hakk mer personbil denne gangen.

Sjuseter

Kia har også tatt et grep som kommer til å gjøre den mye mer attraktiv for nye kjøpegrupper: Nå kommer Sorento nemlig også som sjuseter, den ekstra lengden gir plass til to ekstra seter bakerst.

En annen lekker Kia - sjekk bildene her:

Likevel er de utvendige målene relativt kompakte. Med lengde på 4,65 m plasserer den seg i øvre del av SUV-mellomklassen.

215 kilo lettere

Kia legger nå mye mer vekt på kjøreegenskapene på vei enn tidligere. Første Sorento var en ganske røff konstruksjon som tålte både tunge lass og terrengkjøring. Men det går nødvendigvis også ut over komforten på landevei. Nå er dette vektlagt høyere, samtidig som den har de 4x4-egenskapene de fleste trenger.

Som et resultat av dette har Sorento også blitt mye lettere. Vekten er ned med inntil 215 kilo. Det gjør den både mer lettkjørt og drivstoffgjerrig.

Den viktigste motoren blir 2,2-liters diesel, men det kommer også flere andre alternativer.

Brukt Sorento?

Dagens modell har slitt litt med at den har falt mellom stolene, både størrelses- og prismessig. Verditapet har også vært høyt. Det gjør at du kan få mye brukt-SUV for pengene.

Les mer om første Sorento i Brooms bruktbilguide - klikk her:

Nye Sorento vises som sagt første gang i Frankfurt i september. Så kommer den i salg rundt årsskiftet. Prisene er ennå ikke klare, men Kia kjører en svært aggressiv politikk på dette området.

Gode garantier og lave priser skal sørge for at markedsandelene øker kraftig i årene som kommer. Det er derfor grunn til å vente at nye Sorento blir rimeligere enn mange biler det er naturlig å sammenligne den med.

Andre generasjon Kia SorentoAndre generasjon Kia Sorento

reklame
Les også:
Så billig blir BMW X1
Så billig blir BMW X1

BMW X1 kommer før jul. Og prisene er ingen gave for konkurrentene.

Spionbilder av Dacias kommende SUV
Denne SUV-en blir rå-billig

Se spionbildene av bilen som sannsynligvis blir verdens rimeligste SUV.

Spionbilder av nye VW Touareg
VW Touareg spionbilder: VWs nye status-SUV

Her er Brooms nyhetsrunde mandag:

Spionbilder av Kia Sportage
Mer sporty Sportage

Kia er på ørkentur med nye Sportage. Se bildene!

Spionbiler av Hyundai Santa Fe
Santa Fe fornyes

Hyundai har hatt stor suksess med dagens Santa Fe. Nå er det snart tid for en liten oppgradering - og litt friskere design.

Mazda CX-7: Endelig med diesel
Mazda CX-7: Endelig med diesel

Siden 2007 har Mazda solgt 8 eksemplarer av CX-7 i Norge. Men nå blir det andre boller!

 
Comments powered by Disqus
 
Denne krasjen kommer uventet!
Årets Broom-bil 2011: Citroën DS5 - årets vakreste?
Lei av å måke snø? Sjekk denne!
VW Passat Alltrack 2012: Her er offroad-Passaten
Krasjet han superbilen med vilje?
Brooms hjulekalender: Gjett bilen - vinn premie
- Denne bilen gjør meg sint! Broom-rommet:
TEST: Mercedes ML 250 CDI
Seksbarnsfar vant superbil - krasjet den noen timer senere

Kalenderen fra Motorkalenderen

Lørdag 25. februar

10.00

Tirsdag 1. mai

06.00

Lørdag 5. mai

09.00

Fredag 25. mai

17.00

Torsdag 7. juni

17.30
reklame