Ikke helt taxi - denne E-klassen er tunet av Carlsson. Foto: Privat
Ikke helt taxi - denne E-klassen er tunet av Carlsson. Foto: Privat

BILEN MIN: Knut Håvar sin Mercedes E 220 CDI Carlsson

Diskret utenpå - men kjennerne vet hva dette er!

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I spalten "Bilen Min" har broom.no-leserne mulighet til å fortelle litt om sin, eller sine egne biler, og litt om bilinteressen.

Denne gangen presenterer vi Knut Håvar sin lekre Mercedes. Dette er en kommende klassiker!

Hans bil er en E-klasse som har vært innom den anerkjente tyske tuneren Carlsson. Carlsson tilbyr forfinede utgaver av de fleste, for ikke å si alle Mercedes-modellene: Alt fra A- og B-klasse, via E- og S-klasse til arbeidsbilen Vito. Tuneren har også ulike kit til eldre modeller.

Carlsson er godkjent som tuner av tyske myndigheter, og kan derfor også tilby ekstra muskler til mange av modellene. Les mer og finn ut av hvor mye krefter de har tatt ut av Knut Håvars dieselmaskin:

Eier: Knut Håvar Karlsen (42)

Bosted: Sortland

Litt om meg selv: Jeg jobber i Tryg Forsikring, og er veldig glad i biler.

Husker du Mercedes SEC? Nå koster det nesten ingen ting å eie den

Stilren og lekker

Bilen: Mercedes Carlsson 2004/2005

Diskret og lekkert. Om man vil skille seg ut fra mengden er Carlsson et sofistikert alternativ. Foto: Privat
Diskret og lekkert. Om man vil skille seg ut fra mengden er Carlsson et sofistikert alternativ. Foto: Privat

Hvor lenge har du eid den? Har hatt bilen i cirka to år.

Hva har du gjort med den? Etter at disse bildene ble tatt har jeg fått proffsotet vinduene. I tillegg har jeg vært nøye med det vanlige vedlikeholdet.

Liker best med bilen: Liker veldig godt utsendet. Det er akkurat passe anonymt men samtidig litt utenom det vanlige taxi-preget. Mange kjører AMG-tunede Mercedeser, men Carlsson-utgavene er det færre av.

Bilen er en helt original Carlsson-bil, 220 cdi. Den har steg 3 tuning fra Carlsson ca 220 hk.

Dessuten har den nappaskinn interiør med carlsson logo, carlsson ratt, carlsson pedaler og innstigningslys med carlsson logo.

Felgene er også fra Carlsson, og bilen har originalt valsede hjulbuer bak. Dekkene bak er heftige: 275/35-18.

Bilen er originalt senket og har ganske gode kjøreegenskaper på god vei, synes jeg.

Se Roy-Edvins Mercedes 190E 16V Replica

Noe for vinteren?

Liker minst med bilen: Den er helt klart for lav for nordnorsk vinter. Men til de krevende dagene har jeg en 4-hjulstrekker i tillegg.

Beste opplevelse med bilen: Jo, det må være hjemturen etter jeg kjøpte den.

Framtidsplaner for bilen: Vurderer å selge den. Har veldig lyst på en Mercedes CLS - også den i Carlsson-utgave.

Drømmebil: Tja , det er mange drømmebiler der ute. Men en nyere CLS og en Corvette hadde ikke vært dumt!

Del denne med Facebook.vennene dine

Har du en bil du vil dele med oss? Billig, dyr, stygg, pen, gammel, ny, liten eller stor, se info her.

Spør Benny om Mercedes E-klasse

Hva synes du om bilen? Noe du vil spørre Knut Håvar om? Bruk kommentarfeltet under!

Forrige generasjon E-klasse har sobre linjer i interiøret. Dette er klassisk! Foto: PrivatForrige generasjon E-klasse har sobre linjer i interiøret. Dette er klassisk! Foto: Privat

reklame
Les også:
Subaru Outback
Test: Subaru Outback

TEST: Vår biltester Atle Gulbrandsen har kjørt Subaru Outback på TV. Her kan du lese testen.

Her er den nye SUV-favoritten
Her er den nye SUV-favoritten

Mazda CX-7 har gått ned nesten 300 000 kroner. Og den har fått en kjempefin dieselmotor. Er det rart jeg får lyst til å kjøpe den?!?

Dette er den norske SUV-favoritten
Dette er den norske SUV-favoritten

Flere tusen stemte på sin favoritt etter gårsdagens Broom Live-sending. Her er resultatlista:

Her er Jaguars nye luksusbil
Her er Jaguars nye luksusbil

Den har skandinaviapremiere i Norge. Nye XJ er dristige toner fra Jaguar.

BMW X1
Test: BMW X1 xDrive 20d

TEST: Etter en uke med nye BMW X1 xDrive 20d er vi ikke i tvil. Dette er den beste mini-SUVen på markedet.

Minibil med superkrefter
Minibil med superkrefter

En bitteliten Renault med diger V8-er. Dette er ekstreme saker!

 
 
Ja - det kan faktisk koste 5000 kroner å bytte lyspærer
Facelift på GLK: Mercedes-SUV-en blir ny
Nettmøte: Spør om bil i dag
Lånte bort bilen – slipper p-bot
Volvo V40: – Forkastelig at bildene kommer ut
Satte fast bilen i våt betong – gjett om det var flaut!
Mini Clubvan: Se hvem som kommer med varebil
Her endte den ville bussferden
Volvo skal ha lagt inn bud på Saab

reklame