Motoren er beskjeden, men stereoanlegget er rått.
Motoren er beskjeden, men stereoanlegget er rått. Foto: Privat

BILEN MIN: Kjetil sin VW Polo 1997-modell

Kjetil har gjort myyye med denne bilen. Her er det custom for alle penga.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

I spalten "Bilen Min" har broom.no-leserne mulighet til å fortelle litt om sin egen eller sine egne biler, og litt om sin bilinteresse.

Noen biler har ekstrem tilstedeværelse. Det er som om de hugger tak i deg bare ved å stå der på parkeringsplassen eller når de kommer kjørende langs veien. Vi snakker om biler som brenner seg fast i hukommelsen.

Når man ser en slik bil får uttrykket "makes a statement whithout a word" plutselig mening. Men om du skulle dumpe borti Kjetil sin knalloransje Polo er tilstedeværelsen neppe lydløs:

Trøkk så det holder

Den visuelle looken understøttes nemlig av massivt auditivt trykk og tunge boom-boom. For i denne bilen er stereoen viktigere enn motoren!

Lenger nede i saken deler Kjetil villig "oppskriften" for å få seg en rå Polo:

BILEN MIN: Ronny mener Polo gjør seg best i "clean-look":

(Artikkelen fortsetter under bildet)


Kjetil liker å stille ut denne bilen. Det er lett å forstå...Kjetil liker å stille ut denne bilen. Det er lett å forstå... Foto: Privat

Eier: Kjetil Strøm (24)

Bosted: Skien

Benny tester VW Polo 1,2

- Knallbil å bygge i

Litt om meg selv: Kommer egentlig fra Moelv i Hedmark. Bor i Skien med kjæresten nå, og trives med det. Er Audi/VW-fan som det holder. Vurderer innkjøp av en VW Touran i tillegg til Polo-en.

Har dessuten drevet med bilstereo siden jeg fikk lappen. Så har da fått kasta bort noen kroner på dette også. Samma hva man gjør, koster det penger, he-he.

Valge Polo fordi det ikke er altfor mange av disse som det faktisk er gjort noe med. Dessuten er dette er en knallbil til å bygge stereo i!

Bilen: VW Polo 1997-modell, type 6n

(Artikkelen fortsetter under bildet)


Temaet fra eksteriøret går igjen inni bilen. Her snakker vi gjennomført.Temaet fra eksteriøret går igjen inni bilen. Her snakker vi gjennomført. Foto: Privat © COPYRIGHT, 2007

Hvor lenge har du eid den? Har hatt bilen i ett år.

Spør Benny om Volkswagen Polo her:

Custom-look

Hva har du gjort med den? Bilen er totalrenovert ifra utvendig til innvendig. Blant annet er det byttet stoler, lykter, satt på sideskjørt, ny bakfanger, dørpaneler og mye mer som du ser listet opp under:

  • Nylakkert i en rå oransj farge
  • Lakkert taktrekk + lister invendig
  • Dietrich fram & bakfanger
  • Rieger sideskjørt
  • Justerbart senkesett
  • Bonrath frontgrill
  • Orginale Polo 9n2 tåkelys & gitter
  • Max valsede sjermer
  • Nylakkerte Brock b1 9x16
  • Custom laget dobbel exos
  • Sota framlykter
  • Sota baklykter
  • Sota blinklys rundt om
  • Sota ruter rundt om
  • Customlaget dørpanler
  • Gatestoler i svart/orange

Foto: Privat Liker best med bilen: Fargen og den fantastiske stereo-en!

Liker minst med bilen: Motoren, den er litt liten.

BILEN MIN: Remy har en småsinna Opel Corsa B

Stoor stereo

Framtidsplaner for bilen: Blir nok å stille ut på de fleste treff og sånn da. Sånn utseendemessig er det ikke mye igjen å gjøre.

(Artikkelen fortsetter under bildet)
Selvsagt skal "blikket" til bilen ha signatur. Noe annet holder ikke i 2011.Selvsagt skal "blikket" til bilen ha signatur. Noe annet holder ikke i 2011. Foto: Privat

Annet: Kan også nevne at bilens stereo er bygget opp for å få ren og vanvittig lyd, anlegget består av følgende hovedkomponenter:

  • Custom Laget dørpaneler 2x6.5
  • Hertz HSK 165XXL
  • Hertz HSK 165XXL
  • Hertz EPX 4X
  • SoundStream XXX 15" 18000watt
  • GAS Comp 5.6 KW 440amp
  • JBL Decade 6.5"
  • Pioneer AVH 5800
  • 7" Tv'er i bakre nakkestøtter
  • Nintendo Wii

Har du en bil du vil dele med oss? Billig, dyr, stygg, pen, gammel, ny, liten eller stor, se info her.

Topp 5: Dette er Volvos beste stasjonsvogner gjennom tidene

Hva synes du om bilen? Noe du vil spørre Kjetil om? Bruk kommentarfeltet under!

Kjetil synes VW Polo er en glimrende bil å bygge stor stereo i.Kjetil synes VW Polo er en glimrende bil å bygge stor stereo i. Foto: Privat

reklame
 
 
Se hvordan de redder varebilen
Ikke så lett å kjøre avgårde med denne...
GT86: Fredric får Toyota med 700 hestekrefter
UP satt ut av spill
Fra raring til luksusbil
Hun har lagt inn milliardbud på Saab
Se hva Brannvesenet fortsatt kjører rundt på
1964 Cadillac: Dette er sofaen for de bilinteresserte
Båtdrømmen koster mindre enn du tror

reklame