Takker sin døde datter for 28 millioner i lottogevinst
Mistet datteren og huset - så sjekket de lottokupongene...
Se oversikten over parene som skal reise jorda rundt!
Endelig er 22 heldige nordmenn valgt ut som deltagere i den norske versjonen av «The Amazing Race». De utvalgte er påmeldt i par, og det er tilsammen 11 tomannslag som skal delta i den verdensomspennende konkurransen.
Se oversikt over alle de norske deltagerne nederst i artikkelen!
«The Amazing Race»-deltagerne er svært spente på hva de har i vente, når de pakker sekken og forbereder seg på å reise jorda rundt.
Cathrine Andersen (29) og den jevnaldrende venninnen Michelle Holm er blant deltagerne, som står på startstreken med millionpremien i sikte.
– Det blir veldig spennende, og ikke minst utfordrende. Vi gleder oss veldig til å utfordre oss selv, for eksempel så har jo begge litt småskrekk for høyder, sier Cathrine og legger til.
– Vi går for gull, og vi skal jo vinne dette her. Vi feiger jo ikke ut selv om vi ikke har spesielt lyst til å hoppe i strikk. Jeg tror jeg kommer til å slite med psyken, men jeg hopper hvis jeg må. Vi har lyst til å vinne, og er veldig konkurransemennesker.
Les også: Dette er «Amazing Race»
Oslo-venninnene, som egentlig hadde tenkt til å vente med «jorda rundt reise» til de var rundet 40 år, har ikke forberedt seg i forkant av racet.
– Både jeg og Michelle tar ting på strak arm, og det gjør vi alltid. Vi er veldig spontane og bare hopper ut i det. Jeg tror det er den beste måten å gjøre det på, forklarer Cathrine.
– Det er ekstremt spennende og gøy at man får dra til så mange ulike land, og ikke minst alle utfordringene. Så det blir et eventyr for livet.
Firmenningene Pål Christian Egeberg og Ivar Juliussen fra Hamar er også klare for avreise til ukjente verdensdestinasjoner.
– Mine forventninger er ganske store. Det blir spennende å kanskje komme til steder du ikke har vært, det blir utfordringer som blir vanskelige og du får testa deg selv. Det ser jeg fram til, sier Pål Christian til tv2.no og legger til.
– Jeg har ikke teknisk innsikt i det hele tatt, så der må vi være smarte og det må min makker Ivar ta. Så er jeg en mer eventyrlysten type, som kan ta strikkhopp og sånne type ting.
– Vi har sett på mange av de amerikanske episodene av serien. Så vi er forberedt på hva vi går til. Vi må bare passe på at hodet ikke koker. Den største utfordringen, i alle fall for min del, blir å slappe av, ikke stresse og være fokusert på det du skal gjøre.
Hamar-duoen forteller også at de tror konkurransen blir som å spille bingo, og at man må ha en god dose flaks for å nå langt.
– Det er så mange faktorer som kan avgjøre. Hvis du bare kjører en taxitur feil så er du ferdig. Målet er å ikke ryke ut først, og så får vi ta det derfra, avslutter Pål Christian.
UT PÅ TUR: Cathrine sammen med pappa Tor Einar. Foto: Beate Sneve Larsen
Far og datter
|
Cathrine Hjemli Holen (22) Sted: Malmefjord Sivilstatur: Samboer Yrke: Pleieassistent |
Tor Einar Holen (42) Sted: Malmefjord Sivilstatus: Gift Yrke: Oljearbeider |
BRØDREDUO: Truls og Morten er klare for ukjente eventyr. Foto: Beate Sneve Larsen
Brødre
|
Truls Bjerke (30) Sted: Bodø Sivilstatus: Samboer Yrke: Daglig leder i hobby/lekebutikk og bartender |
Morten Bjerke (34) Sted: Bodø Sivilstatus: Singel Yrke: Daglig leder i klesbutikk |
KJÆRESTER: Julie og Vicky har pakket sekken klar til den store verdensreisen. Foto: Beate Sneve Larsen
Kjærestepar
|
Julie Aamodt (28) Sted: Oslo Sivilstatus: Samboer Yrke: Executive assistant i Fox International Channel |
Vichy Ericsson (30) Sted: Gøteborg Sivilstatus: Samboer Yrke: Eier og driver en bar i Oslo |
TULLETE KOMPISER: Kenneth og Hakan er blant de utvalgte deltagerne. Foto: Beate Sneve Larsen
Kollegaer
|
Kenneth Holt (32) Sted: Oslo Sivilstatus: Skilt Yrke: Rapper/foredragsholder/multikunstner |
Hakan Pandul (32) Sted: Oslo Sivilstatus: Singel Yrke: Rapper/foredragsholder |
SERVITØRER: Karim og Khabat mener de kan takle stress godt når oppgaver må løses på minimal tid. Foto: Beate Sneve Larsen
Kompiser
|
Karim Sabeur (26) Sted: Oslo Sivilstatus: Singel Yrke: Faglært servitør |
Khabat Sarzali (27) Sted: Oslo Sivilstatus: Singel Yrke: Faglært servitør |
KOMPISER OG FIRMENNINGER: Pål Christian og Ivar ble gode venner før de fant ut at de også er i slekt. Foto: Beate Sneve Larsen
Firmenninger
|
Pål Christian Egeberg (32) Sted: Hamar Sivilstatus: Singel Yrke: Resultatvakt i Norsk Tipping |
Ivar Juliussen (39) Sted: Hamar Sivilstatus: Singel Yrke: Barneveileder |
VENNEPAR: Vilde og Bjarne har sikret seg deltagerplass, og er klare for reising og oppgaveløsing. Foto: Beate Sneve Larsen
Venner
|
Vilde Naomi Enge (20) Sted: Oslo Sivilstatus: Singel Yrke: Student |
Bjarne Vegard Drevland (31) Sted: Kragerø Sivilstatus: Singel Yrke: Kunstner |
SØRLANDSSØSTRE: Martha og Elise satser på å trumfe seg gjennom konkurransen med mye flaks. Foto: Beate Sneve Larsen
Søstre
|
Martha Berberg (22) Sted: Kristiansand Sivilstatus: Singel Yrke: Blomsterdekoratør, hjelpepleier og vaskedame |
Elise Berberg (25) Sted: Kristiansand Sivilstatus: Singel Yrke: Barrista |
BESTEVENNINNER: Michelle og Cathrine er svært impulsive, og tar gjerne utfordringer på strak arm. Foto: Beate Sneve Larsen
Venninner
|
Michelle Holm (29) Sted: Holmestrand Sivilstatus: Singel Yrke: Interiørkonsulent |
Cathrine Andersen (29) Sted: Oslo Sivilstatus: Singel Yrke: Legesekretær |
KREATIVE TVILLINGER: Frank og Ivar vil gjerne bruke sine kunstneriske ferdigheter underveis på reisen. Foto: Beate Sneve Larsen
Tvillinger
|
Frank Hesmyr Falander (26) Sted: Flatdal Sivilstatus: Samboer Yrke: Kunst- og håndverkslærer |
Ivar Hesmyr Falander (26) Sted: Flatdal Sivilstatus: Forlovet Yrke: Student |
EKTEPAR: Kari og Bjørn mener de utfyller hverandre godt, noe som vil komme godt med i konkurransen. Foto: Beate Sneve Larsen
Ektepar
|
Kari Hagrud Setsaas (44) Sted: Høvringen i Rondane Sivilstatus: Gift Yrke: Turistvert |
Bjørn Setsaas (64) Sted: Høvringen i Rondane Sivilstatus:Gift Yrke: Turistvert |
«The Amazing Race Norge» har premiere på TV 2 i april!
Les alt om «The Amazing Race Norge» på programmets hjemmeside.
| Publisert | 09.01.2012 06.00 |
| Oppdatert | 11.04.2012 17.52 |
Mistet datteren og huset - så sjekket de lottokupongene...
Chevrolet Silverado High Country: Luksusbil? Nei, dette er egentlig noe helt annet
Også arbeidshester kan være eksklusive.
Audi 200 5T: Drømmebilen ble et lite mareritt
Men felgene var fine – og nå ønsker Bjørnar seg én til...
Kvinnene eide nattens «Billboard Awards»
Se hvem som tok med seg hele 8 priser! Komplett liste over nattens vinnere.
Nissan 300 ZX: Nå er denne lekre sportsbilen oppnåelig
En glemt godbit på bruktmarkedet.
Nå blir det morsomt å kjøre Volvo
De nye motorene leverer opptil 280 hk
18.12
Bilen min Mercedes S500: Her er det ingen vits i å yppe seg i en BMW...
Dan viser plageåndene at den store luksusflåten kan bite fra seg.
15.01
BMW 8-serie: Klassiker kan få nytt liv
Denne BMW-en kommer til å ruve skikkelig.
10.26
Nå blir det morsomt å kjøre Volvo
De nye motorene leverer opptil 280 hk
09.01
Chevrolet Silverado High Country: Luksusbil? Nei, dette er egentlig noe helt annet
Også arbeidshester kan være eksklusive.
08.01
Morten Harket overrasket publikum i Las Vegas
06.45
Kvinnene eide nattens «Billboard Awards»
20.28
Audi 200 5T: Drømmebilen ble et lite mareritt
17.59
Nissan 300 ZX: Nå er denne lekre sportsbilen oppnåelig
