Se landslagsuttaket til VM i skiflyging

Tidligere sportssjef, Jan Erik Aalbu, mener det vil være galt å vrake verdensrekordholderen fra VM. Se pressekonferanse fra kl. 16.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Den norske hopptroppen er på vei hjem fra Oberstdorf etter en litt skuffende helg.

Flere medier, blant annet Aftenposten, spekulerer i dag i at Johan Remen Evensen blir vraket fra VM-troppen som presenteres klokka 16 i ettermiddag.

Du kan se VM-uttaket øverst i artikkelen.

Johan Remen Evensen ble ikke tatt ut på laget, som teller fem mann.

LES OGSÅ: Verdensrekordholderen vraket til VM i skiflyging

- Han bør få sjansen til å hoppe på treningen torsdag, og ta ut det endelige laget etter det. Bortsett fra Martin Kock, er det ingen i verden som er bedre til å fly enn Evensen

- I så fall blir det feil etter min mening. Evensen kan i motsetning til flere andre på laget vinne i Vikersund, sier tidligere sportssjef Jan Erik Aalbu til TV 2 Sporten.

Del på facebook

Bør få sjansen
Han mener landslagsledelsen bør ta ut Evensen som en sjette mann på laget, og gi han et slags wild card.

- Han bør få sjansen til å hoppe på treningen torsdag, og ta ut det endelige laget etter det. Bortsett fra Martin Kock, er det ingen i verden som er bedre til å fly enn Evensen. Han liker VM-bakken. Og i motsetning til i Oberstdorf, så går man litt høyere i Vikersund. Det kan være med å gi han en ekstra god følelse til å fly langt.

- Så du mener det er gambling å utelate han fra troppen?

- Det er ikke noe galt i å ta med Fannemel som hoppet meget bra i Oberstdorf. Men jeg håper og tror at Evensen kommer med i troppen.

- Laget for meg
Johan Remen Evensen har hele tiden sagt at han har satt Vikersund som årets store mål. Og at han ikke lar seg prege av de skuffende resultatene i verdenscupen så langt.

- Jeg sa det i fjor at bakken i Vikersund føles som om den er laget for meg, og min måte å hoppe på ski på. Selvtilliten min er det ingenting å si på, sier Evensen til TV 2.

Sportssjef Clas Brede Bråthen vil ikke si noe om uttaket i ettermiddag.

- Vi er på vei hjem fra Tyskland nå. Alle gutta vil være til stede på pressekonferansen, uavhengig om de kommer med på laget eller ikke, sier Bråthen til TV 2 Sporten.

Les også:
Verdensrekordholderen vraket til VM i skiflyging
Verdensrekordholderen vraket til VM i skiflyging

Johan Remen Evensen får ikke delta i VM i Vikersund.

Nordmennene skuffet i skiflyging
Nordmennene skuffet i skiflyging

Tom Hilde beste norske da Martin Koch svevde inn til seier.

Derfor våget ikke den tyske kombinertutøveren hoppe
Derfor våget ikke den tyske kombinertutøveren hoppe

Dårlige vindforhold og et stygt fall på trening ble for mye for Tino Edelmann.

Verdensrekordholderen blir trolig vraket
Verdensrekordholderen blir trolig vraket

Johan Remen Evensen er neppe blant de fire norske hopperne som får hoppe i VM.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Live Scoringsvarsel for dine lag (kr 3,- pr varsel)
reklame