Norsk dobbelttriumf i kombinert
DOBBELTSEIER: Magnus Moan ble nummer to og Mikko Kokslien vant. Foto: DIETER NAGL

Norsk dobbelttriumf i kombinert

Mikko Kokslien gikk seg opp fra 14. plass og vant søndagens kombinertrenn. Magnus Moan sikret norsk dobbeltseier.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Moan gikk seg opp fra 17.-plass etter hopprennet søndag formiddag. Det skilte ikke så mye i bakken, og i langrennet dannet det seg etter hvert en stor tetgruppe som kjempet om seieren.

I et durabelig spurtoppgjør gjorde han de beste taktiske manøverne og vant foran lagkamerat Magnus Moan. Björn Kircheisen fra Tyskland tok tredjeplassen.

– Tidligere i sesongen har jeg ikke hatt marginene på min side, men dette var virkelig artig, sa Kokslien til NTB etter løpet.

26-åringen fra Søre Ål får skryt av landslagssjef Kristian Hammer for den gode innsatsen.

– Mikko har slitt i vinter og hatt mye stang ut. Derfor var dette spesielt hyggelig, sa Hammer etter den norske dobbelttriumfen.

Del på facebook

Les også: Norsk kombinertseier da Østerrike falt

Jørgen Graabak ble nummer åtte og Jan Schmid nummer ti i en god norsk helg som ble innledet med seier i lagkonkurransen lørdag.

Håvard Klemetsen, som var beste nordmann etter hopprennet, trakk seg fra langrennet fordi han var småsyk. Det samme gjorde Gudmund Storlien. (©NTB)

Les også:
Norsk kombinertseier da Østerrike falt
Norsk kombinertseier da Østerrike falt

Jørgen Graabak gikk et sterkt løp og hadde også litt flaks da Norge vant lagkonkurransen i verdenscupen i kombinert lørdag.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Live Scoringsvarsel for dine lag (kr 3,- pr varsel)
reklame