ØKTE LEDELSEN: Jason Lamy Chappuis vant i Klingenthal. Det er dårlig nytt for Mikko Kokslien som mislykkes.
ØKTE LEDELSEN: Jason Lamy Chappuis vant i Klingenthal. Det er dårlig nytt for Mikko Kokslien som mislykkes. Foto: DAVID W CERNY/Reuters

Fransk kombinertseier, norsk nedtur

Håvard Klemetsen gikk først ut i sporet, men det var Jason Lamy Chappuis som gikk seirende ut av kombinertrennet i Klingenthal.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Jason Lamy Chappuis vant søndagens verdenscuprenn i kombinert og økte ledelsen i verdenscupen sammenlagt.

Hopprennet i Klingenthal ble avlyst på grunn av vanskelige forhold. Dermed ble den provisoriske konkurranseomgangen lørdag gjeldende, og Håvard Klemetsen fikk gå først ut i sporet søndag ettermiddag.

Del på facebook

Han greide likevel ikke å hevde seg blant de aller beste, tapte kampen om å bli beste nordmann da Jan Schmidt vant spurten om 7.-plassen. Schmid gikk seg opp fra 16.-plass.

Mikko Kokslien fikk en nedtur etter to seirer forrige helg og sjetteplass lørdag. Han gikk ut som nummer 36 og greide bare å gå seg opp til 22.-plass. Dermed tapte han betydelig terreng til Chappuis.

Les også: Derfor våget ikke den tyske kombinertutøveren hoppe

Gudmund Storlien ble nummer 14, Thomas Kjelbotn nummer 21 og Truls Sønstehagen Johansen nummer 32.

Det var tredje gang på en uke været i Klingenthal gjorde det umulig å gjennomføre et hopprenn, etter at spesialhoppernes renn i FIS' lagtour ble avlyst både onsdag og torsdag. (©NTB)

Les også:
Derfor våget ikke den tyske kombinertutøveren hoppe
Derfor våget ikke den tyske kombinertutøveren hoppe

Dårlige vindforhold og et stygt fall på trening ble for mye for Tino Edelmann.

Bardal kun slått av Northug og Bjørgen i premiepenger
Bardal kun slått av Northug og Bjørgen i premiepenger

Verdenscuplederen med god pengefangst denne sesongen.

 
Comments powered by Disqus
Siste nytt Video Mest lest
Sendeskjema Resultat Sumo Sport
Live Scoringsvarsel for dine lag (kr 3,- pr varsel)
reklame