Karrierebeste av Sejersted
Lotte Smiseth Sejersted (20) kjørte karrierens beste super-G-renn da hun suste ned til 19.-plass i verdenscuprennet i Beaver Creek onsdag kveld.
For første gang slapp jentene til i de tøffe løypene i Beaver Creek, men den norske 20-åringen viste ingen respekt verken for løypa eller konkurrentene.
– Dette er det beste super-G-løpet jeg noen gang har kjørt. Det var litt smårusk her og der, men stort sett var dette veldig bra, sa Sejersted til NTB.
– Hva betyr et slikt resultat?
– Veldig mye. Dette gir meg enda mer selvtillit enn jeg hadde i fjor og bringer meg et langt steg videre. Fortsetter jeg slik, kan jeg kanskje komme meg inn blant topp 30 i løpet av sesongen, sa Stabæk-løperen.
Les også: Jansrud: – Jeg har endelig funnet kjærligheten
Hun tok verdenscuppoeng for tredje renn på rad. I helgen ble det 19.-plass i utfor og 27.-plass i super-G i Lake Louise. (©NTB)
| Publisert | 07.12.2011 21.01 |
| Oppdatert | 07.12.2011 21.01 |


